Sú dobré zdvojené kolieska na golfovom kočíku?

cuculik1
21. júl 2014

Mám dilemu, nikde som nenatrafila na to, aké sú výhody resp. nevýhody týchto zdvojených koliesok pri golfových kočíkoch a ako tak pozerám, pomerne často sa práve na "golfáčoch" vyskytujú... potrebujem si vybrať golfový kočík vhodný aj do terénu, prípadne snehu v zime a neviem, či sú zdvojené kolieska výhodou, alebo naopak.. poradíte, ak máte odskúšané ? 😉

pribinak
21. júl 2014

V snehu su zdvojené kolieska hotová katastrofa

veriiii
21. júl 2014

podla mojho nazoru najlepsie ak su predne jednoradove,zadne mozu byt dvojite..osobne si myslim,ze nie su vyhodou dvojite kolieska-len sa ti tam zachytava blato,listy, a vzime ani nehovorim o snehu...a pri golfacoch ozaj treba dbat na odpruzenie prednych koliesok a material, niektore su len plastove apogumovane, riadne hrkotacky.. 😔 do terenu urcite nie zdvojene a ak chces ozaj do terenu a na zle cesty, tak asi vacsie nez mensie kolieska ale jednorite..do terenu nechces radsej sportovy kocik?

mimi321
21. júl 2014

@cuculik1 my mame chicco multiway a teda poviem ti nikdy viac tento kocik dostali sme ho za 1€ ked sme kupovali velky kocik ked sa mal maly narodit... straaasne tazko sa ovlada... je to podla mna aj tymi zdvojenymi kolieskami, lebo moja sestra ma taky golfac co ma v predu po jednom koliesku a ide super... Takze keby mam kupovat golfac tak jednoznacne taky, ktory ma po jednom koliesku v predu... v zadu pri nohach to asi ani velmi nevadi... A ked budete kupovat golfac treba ho vyskusat s dietatkom ked v nom sedi... tento nas ide lahucko, ale akonahle tam posadime maleho tak je problem pomaly s nim zatocit... Ked som presla z concordu to tohto, tak som si myslela ze mam v kuse zaaretovane kolieska a nehovorim o svalovici na rukach ktoru som prvy tyzden z kocikovania mala.

cuculik1
autor
21. júl 2014

@veriiii
@pribinak dakujem. no a este tak nejaky tip by ste mali? je toho na vyber strasne vela. nechcem hrkalku, ale nieco skladne s madlom, dostatocnym kosikom, predlzenou strieskou.... 🙂 no vedela by som sa rozpisat 😉

cuculik1
autor
21. júl 2014

@mimi321 a vies, ze tie chicco som si pozerala? aspon tu na mk v bazariku je ich dost... mas nejaky tip na golfac ? uvitam 😉

mimi321
21. júl 2014

@cuculik1 ja keby mam kupovat tak asi kupim uz nie klasicky golfac ale nieco na ten styl lahke a spratne... golface sa tazko ovladaju jednou rukou napriklad ked prsi a potrebujes ist von... asi by som sla do britaxu http://www.4mama.sk/britax/britax-b-agile-4-sup... celkom sa mi pozdava, ale nemam odskusane tak netusim a neviem ani ako je to s opierkou noziciek ci sa da dat hore... mozno aj chicco triway ten ma jednoradove kolieska v predu ale po tejto skusenosti by som do chicca uz nesla... dost sa aj rozvrzgal, ale to je tym ze sa tak tazko ovlada a strieska by mohla byt dlhsia v lahu je dost kratka a malemu tam svieti slnko. Fakt treba skusat...

pribinak
21. júl 2014

@cuculik1 ono je to ajo tom, ze kolko si ochotna zainvestovat, pozri znacku gesslain, jekapanek drahsia, ale velmi kvalitna

cuculik1
autor
21. júl 2014

@mimi321 ten britax vyzera fajn, ale odradzaju ma rozmery v zlozenom stave... to kvoli tej rucke... inak vyzera fajn

veriiii
21. júl 2014

@cuculik1 no,ale golface su vacsinou vsetky dost chabe a hrkotave do terenu..skor su do mesta a na kratke vychadzky..

mimi321
21. júl 2014

@cuculik1 jasne ze je vacsi ako golfac ked sa zlozi lebo ta rucka... ale verim ze najdes dobry golfac len to chce precitat hodne recenzii a skusat aj s dietatkom... bez neho nie lebo prazdne kociky idu vsetky lahko 😀 aj maclareny vela chvalia aj ich ma dost maminiek co tak kukam... aj tie gesslein su vraj dobre ale ako vravim viem len z citania.

pribinak
21. júl 2014

@mimi321 gesslainy su dobre, ale dost drahe

cuculik1
autor
21. júl 2014

@mimi321
@veriiii dakujem kocky 🙂

kristinka86
21. júl 2014

@cuculik1 Potrebuješ s dieťatkom veľa cestovať? Alebo prečo práve golfáč? Golfáč som mala len u maminy. Do mesta je fajn, najmä ak nie je sneh a zaberá im v byte (na balkóne) ozaj málo miesta. Ale ja by som jednoznačne volila športiak, ak chceš do zimy a terénu a na bežné používanie (denné). Golfáče sú fajn, ak ideš napr. do vlaku, alebo na dovolenku niekam lietadlom. Ale na bežné používanie u mňa eee...Pri prvom som mala športiak Hartan VIP a bol to jediný kočiar, v ktorom mi Drobec spal vynikajúco. A je aj ľahko skladateľný a nezaberá vôbec veľa miesta. Výborný aj do terénu, po kameňoch, snehu. 😉 Teraz k druhému budem mať Brio trojkombináciu, takže na isto golfáč nevolím. 😉

lenkalienkam
21. júl 2014

ja mám golfáč chicco multiway a má veľlé zdvojené kolesá a je fantastický vrelo odporúčam je od narodenia do 3 rokov toto je už druhý / mam tretie dieťa ten predošlí som predala / v minulosti som mala golfáč s malými kolesami a hotová katastrofa ked chceš do terému tak pozeraj na hlavne na veľkosť :o)

cuculik1
autor
21. júl 2014

@kristinka86 sportovy mame a som s nim spokojna, ale prave kvoli cestovaniu by som potrebovala nieco prakticke, male, skladatelne do prijatelnych rozmerov...a pritom stale vhodne na "slovenske" chodniky 🙂

kristinka86
21. júl 2014

@cuculik1 Heh. Tak ja by som to riešila asi tak, že na cesty ten golfáč, ale mimo ciest by som ostala pri športiaku. 😉 Som z dediny, takže u nás sa to viac oplatí. 😝

ichbinich
21. júl 2014

@cuculik1: Ja mam Cybex Callisto ako golfac na cesty. Ma zdvojenu rucku, ale da sa zlozit ako golfac, ma velku striesku, da sa dat do takmer lahu, ma na golfac celkom slusny kosik... Relativne velke kolesa, nekopem do nich ani ja, ani manzel.
To je nevyhoda tych dvojkoliesok, ze tam nie je miesto na nohy pre "sofera" kocika.
Ja som mala stastie a kupila som ten Cybex vo pyredaji aj s vanickou za 150€.

vonicka
21. júl 2014

@cuculik1 - ja mam inglesinu avio, ma obycajne kolieska, jemne odpruzene, naozaj velky nakupny kosik s lahkym pristupom a spojenu rucku, takzesa lahko ovlada aj jednou rukou. Uplne mi vyhovuje a nechcela by som iny 🙂