Súrodenecký kočík alebo "sajdka"

drahuska11
17. aug 2014

ahojte, budeme ma rozdiel medzi detmi 20mes, mladsie sa narodi vo feb. Starsi syn nieje velmi kocikove dieta, radsej sa vozi v trojkolke, nosi v nosici alebo najradsej lozi po zemi, podobne to bude asi aj ked zacne sam chodit...prosim vase skusenosti, co sa vam osvedcilo, a ak kocik tak konkretne aky? dakujem vopred 🙂

dana_l
17. aug 2014

tvoj starsi uz bude velky a podla mna nebude potrebovat kocik. male sa narodi v zime, nebudete vtedy vela vonku behat a do leta uz bude 3 1/2 rocny. nase uz teeraz nechcu sediet v kociku, len ked ich tam nasilu posadim a to tiez budu mat este len tri roky.

tova
18. aug 2014

dnes je uz vela kociarov z ktorych mozes spravit solo alebo dvoj kociar. ak budes kociar pouzivat na vylety bude pohodlnejsi aj bezpecnejsi pre starsieho dvojkociar, v lete bude mat este len 2.5r ked pocitam spravne, take deti si v kociari aj pospia, moje pouzivali do 4r. (zoo, vylety a na par hodinove chodenie) neskor odoberies jednu sedacku a budes mat solo kociar. alebo druha sedacka sa da dobre vyuzit na nakup alebo detsku tasku atd. napr. tieto http://www.stroller-envy.com/convertible-stroll...

luciask
18. aug 2014

@drahuska11 urcite dvojkociar, kedze starsi v lete bude mat len dva roky nie ako @dana_l spominala 3 a pol roka. Cize urcite v zime, ked sanarodi babo az do jesene budes urcite kocik pouzivat. Ono mozno nerad sedi v kociku, ale v urcitych situaciach istotne nebude mat na vyer- ty sa ponahlas do obchodu, ci k lekaovi, ci vybavovacky- urcite je ti lepsie tlacit kocik, ako tlacit kocik a este k tomu nahat dieta, co ti odbieha- uz len kvoli bezpecnosti sa ti oplati mat obe deti priputane. Medzi mojimi dvomi je 19 mesiacov a teda bez dvojkocika som sa veru nikam nepohla.

micicka
18. aug 2014

Ja mam medzi detmi rozdiel 19 mesiacov, mensi ma uz 15 mesiacov teraz a ja LUTUJEM, ze som surodenecky kocik nekupila, este teraz stale uvazujem, ze nieco kupim. Mala bude mat o chvilu 3 roky a ma napriklad teraz kocikove obdobie. Akbudes chciet ist s detmi ns dlhsiu trasu, staci napriklad do obchodu, alebo len na ihrisko ktore nemas hned za domom, urcite sa ti takyto kocik zide. Take male deticky predsalen chodia pomaly, stale ich nieco zaujima, vsade sa pristavia a ked sa ty chces v nejakom case niekam dostat, ina moznost ako kocik nie je. Aj na vylety je nepostradatelny! Ja mam va kociky, a aj ked ideme s nimi dvaja, stale by bol lepsi surodenecky, pretoze ak jeden nahana chodiace dieta napr po zoo, ten druhy tlaci dva kociky a to ide velmi tazko. Proste bolo velmi vela situacii, kedy som ho potrebovala. A to mam auto, takze som nebola odkazana len na kocik.

suzieqiu
18. aug 2014

Urcite surodenecky kocik, nam sa osvedcil baby jogger city select. mozes ho pouzit aj ako solo kocik. 🙂

lubkaurm
18. aug 2014

Ja mam rozdiel presne 2 roky, mam Bumbleride Indie Twin a neviem, co by som bez neho robila....nakupy, vybavovacky, transport z ihriska unaveneho dietata....no jednoznacne by som kupila kocar este raz, keby som sa mala znovu rozhodnut....ale moja starsia je "kocikova"....

drahuska11
autor
18. aug 2014

baby, diky za rady, riesim vsak dilemu ci surodeneckz kocik alebo sajdka-buggypod, s tym mate niekto skusenosti?

danjelca
18. aug 2014

Aj mna by zaujimal ten buggypod🙂)

katkasofi
18. aug 2014

@drahuska11
@danjelca sú len určité druhy kočikov na ktoré pasuje. Na môj stokkač nie :(

dana_l
18. aug 2014

@luciask sorry, prepocitala som sa. ak bude mat len 2 roky tak urcite, ten trojrocny by uz nepotreboval ale mladsie potrebuje.

tacca
26. nov 2015

ja som túto "sajdku" videla dnes, ako si sa napokon rozhodla? ja tiež uvažujem nad niečim

silviettaa
26. nov 2015

ja mam rozdiel 19 mes. a surodenecky kocik si neviem vynachvalit...najlepsia pomocka pre mna 100%

adka10
26. nov 2015

My mame medzi detmi rozdiel 22 mesiacov a kupovali sme skejtik. Ten nam postacil

hamca
26. nov 2015

@drahuska11 my mame rozdiel 19 mes. Mala som surodenecky kocik graco quattro duo tour a ja si pochvalujem. Ale nasa starsia mala celkom rada kocik a mladsia sa narodila v januari a poviem ti, starsej sa teda chodit nechcelo. Ja mam taku skusenost s oboma dcerami, ze vonku v zime, ked su nababusene, sa im velmi chodit nechce.
Takze ja kupu isto nelutujem. Vyuzivala som ho sice len pol roka, ale toho polroka by som sa bez neho asi nikam nedostala 🙂

drahuska11
autor
27. nov 2015

@tacca kupili sme surodenecky kocik baby jogger city select, velka spokojnost, najlepsia vyhoda ze sa z neho da urobit kocik pre 1dieta 🙂 nevyzivam denne, lebo mlasieho dost nosim v satke, ale boli situacie kedy by som sa nezaobisla - napr starsi mal bolavu noho a nemohol chodit, alebo niekedy ked ideme von vypyta ze chce sa viezt v kociku a vtedy len nacvaknem druhu sedacku a mozu sa viezt obaja, kocik ma sice dost male vanicky a aj sportove sedacky, ale to uz je dan za tu praktickost....a ked mam len jednu sedacku a starsi sa chce viezt, tak sa moze posadit na kokstrukciu medzi predne kolesa a veziem ho tam, 🙂