Testy kočíkov. Pozrite sa na to

zeleny_cajik
27. aug 2009

Ahojte maminy,

prave som videla na RTL reportaz o tom, ze Stiftrung Warentest (organizacia, ktora testuje vyrobky vsetkeho druhu) prave robila testy kocikov a skoro vsetky kociky su vyhodnotene, ako nedostatocne (mangelhaft) a to najma z dovodu obsahu skodlivych latok v materialoch - v tych castiach, ktore dfeti davaju do ust (napr. popruhy), vraj v takych mnozstvach, pre ktore sa hracky musia stiahnut z trhu (formaldehyd, ftalaty a pod). 😠 😠

Nasla solm si tento test - tu http://www.test.de/themen/freizeit-reise/test/-... - pozrite sa na to... alarmujuce je, ze ziaden kocik nedotal lepsie celkove hodnotenie ako "uspokojivy" (befriedigend).

Pre tie, ktore v nemcine nie ste doma:

Mittlerer Preis in Euro ca. - priemerna cena v EUR
Kindgerechte Gestaltung - konstrukcia kocika vzhladom na potreby deti (hodnotena bola sirka, dlzka lehatok, vloznych tasiek a pod. s ohladom priemerne hodnoty vzrastu deti)
Handhabung - ovladanie
Sicherheit und Haltbarkeit - bezpecnost a pevnost
Schadstoffe - skodlive latky

Tak ja som dost nastvana, objednany mam MISTRAL, ktory sice je podla testu "uspokojivy", ale tiez nie je bez obsahu skodlivych latok (hoci ich ma mozno menej - ze dakujem🙄 ), ale za vyse 1000 EUR by som teda cakala viac ako "uspokojivy" kocik s uspokojivym obsahom skodlivych latok 😠 ani v jednej kategorii nedostal hodnotenie dobry, alebo velmi dobry .... som zvedava, ako sa k tomu postavia vyrobcovia... ja sa chystam teda do teutonie napisat mail 😠

yanna.o
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanna.o
10. sep 2009

elule, zukab nebylo jasné, proč se řeší vhodnost nebo nevhodnost do terénu 😉

gingerlady
10. sep 2009

yanna, asi jsi necetla poradne moje prispevky, ale psala jsem tu vyslovne, ze maminka, ktera ma velky, tezky kocar nebo ta, ktera neni ochotna nebo nemuze dat za kocar 30000 neni spatna maminka!!!
To, ze BGB vypada jak vypada....taky uz jsem se osobne setkala s nazorem,ze bgb vypada, jak nakupni kosik do Kauflandu apod. Vzdyt at si kazdy rika co chce, ma pravo na svuj nazor. Proto bych se ani nevmnesovala do diskuze, ale ty skatulky me vazne nastvaly.
S diskuzi o BGB, kde probehla ta priserna hadka pod uroven jen kvuli nazoru, ze bgb neni dokonaly a nejnej kocar, s tebou souhlasim. Clovek tam opravdu nemuze napsat nic proti bee nebo cameleonu....sama jsem byla trochu zdrbana, protoze jsem si dovolila napsat, ze bee nic moc🙂

zeleny_cajik
autor
10. sep 2009

paci sa mi reakcia gessleinu, myslim, ze su zatial jedini, ktori reagovali a je fajn, ze sa nevyhovaraju, ale konaju - menia dodavatela plastenky, ktora obsahovala vysoke mnozstva skodlivin...

zukab
10. sep 2009

yanna.o, suhlasim.
kedze zijem v dvoch mestach v roznych statoch, ktore sa daju spojit len lietadlom, pre mna bolo dolezite to, aby bol kocik lahky, skladatelny, aby som ho mohla brat do lietadla, do auta. cestujem s malou po europe autom. a taktiez som potrebovala kocik (sportak), kde bude dcera otocena ku mne.
vyhral bee. ano, uznavam, ked som ho videla prvykrat, pripadal mi ako pre telesne postihnutych, ale po skusenostiach s inymi proste vyhral. a napriek vsetkemu, co sa o nom hovori (ako v nom deti strasne trpia a su zmacknute), dcera ma miesta dost a je v nom spokojna.
a je mi naozaj ukradnute, kto v com svoje deti vozi.
nie som sprosta, aby som skatulkovala mamicky podla ich kocikov. 😉

gingerlady
11. sep 2009

zukab: jak ja po Bee touzila a hned bych ho koupila, kdyby...🙂 Ale nas maly tam napasovany opravdu byl - on totiz ted - v pulroce - vypada jak rocni ditko🙂) Nektere deti jsou hold vetsi, nektere drobnejsi a z toho vyplyva, ze nektere deti jsou v BEE maximalne spokojene a nektere v nem breci (viz. nas prcek).
Ale s tim ma yanna pravdu, ze na diskuzi o BB se nemuze napsat nic jineho nez chvala, coz je skoda ☹

yanna.o
11. sep 2009

gingerlady, jo jo.. jasně... to jsme se teď jen nepochopily.. 😉 🙂 četla jsem to dobře.. nic takového jsi určitě nepsala 😉 ale už jsem narazila na řeči o moonu, jané, inglesině, hartanu, teutonii... všechno bylo hebedo a tank. A také jsem napsala, že tvé názory jsou objektivní. Jsi také schopná popsat výhody a nevýhody kočárku a z tvého příspěvku je možné se alespoň něco dozvědět. Já mohu mít třeba výhrady k podvozku, ke kolům, odpružení, ovladatelnosti v terénu, aretaci, k boudičce, větrání, nějakým mezírkám atd. Jelikož jezdím, kde jezdím. Takže pro mě BGB fakt ani omylem. A je asi všem jasné, že se ty rozdíly prostě nedají popsat. To jsou kolikrát detaily a spousta vysvětlování co proč jo a co zas ne. Tohle se dá jen osobně nebo na procházce. Popsat to by vyšlo na román, pak bychom se konečně pochopily.. 😀 Původně jsem chtěla odpovědět na vaše příspěvky na předchozí stránce v diskuzi o BGB, ale jednak se tam bojím..😅 😀 a jednak to je stejně asi úplně jedno 😉 Nemusíme se tady vzájemně přesvědčovat o nějakých posr....ch kočárech 😅 😉

Kdo jezdí jen ve městě nebo létá letadlem jako zukab, tak bude mít jiný pohled na věc. Jen nesouhlasím s tvrzením výrobce a některých uživatelek, že BGB je ideální a skvělý do terénu, jelikož logicky je nejlepší odpuržená nebo houpací 4kolka s velkými nafukovacími gumovými koly - obecně samozřejmě.

Abychom se správně pochopily.. jen jsem vysvětlila, proč jsou ty škatulky, jelikož to je asi ten problém, na který majitelky BGB průběžně narážejí a pořádně ho nechápou. Jo je to trapné, ale stačí pár "hlučnějších" lidí a pokazí to všem ostatním.. 😖
Zukab, ano.. k tomuhle životu je přesně BGB určen 😉 Nejen.. 🙂 Jsou mi jasné výhody i nevýhody BGB. Tedy nejen nevýhody.. 😉 Ale to by bylo fakt na dlouho.. 😉 🙂

zelený čajík - omlouvám se za mírné odbočení od tématu, adminka může něco odmáznout.. 🙂
je dobře, že s tím gesslein něco dělá. To působí na zákazníky dobře. Dělá to takhle i Ikea. Natiskne plakáty, zveřejní to na stránkách, výrobek stáhne.

yanna.o
11. sep 2009

a holky uvědomte si, že většina lidí, co potkáváte na ulici, se dneska v kočárech absolutně nevyzná a netuší, kolik stojí atd. Takže většina lidí vás neškatulkuje 😉

eimiky
11. sep 2009

aktak máš pravdu -podľa mňa ani jeden kočík nie je ideálny...každému vyhovuje niečo úplne iné,takže je zbytočné sa s niekym dohadovať 😝

iinuska
11. sep 2009

ved preto je tolko znaciek na trhu, aby si kazdy vybral tu, aka mu vyhovuje. Ako by to vyzeralo, keby vsetky deti mali rovnaky kocik??? 🙂

elule
11. sep 2009

ako za sociku 😀

iinuska
11. sep 2009

elule presne aj mna to napadlo. Vtedy nebolo na vyber

katrin21
11. sep 2009

baby....BGB som si pozrela na tom videu. No.... podla mna kociky , kde dieta vlastne stale sedi, aj ked je v polohe" akoze ležmo" by som dietatu nikdy nekupila...
Akurat minule sme videli v tescu babo , ako spi v atkom kociku... nohy hore... vam by sa pacilo spat tak, ze mate nohy hore? No neviem, ale moja mala ked spala, tak sa niekedy aj pomrvila a otocila na bok, do si v tom kociku neviem predstavt... on je akoby stale v tej istej polohe, akurat sa nahne dozadu a nohy veletia hore... je to imidžovka, ktora podla mna pre dieta nie je vobec zdrava. aj ked je pekny ten kocik, to ano, ale neprakticky pre samotne dieta uz len z tohoto jedineho ale veeeelmi(!) podsatneho dovodu... 😒

elule
11. sep 2009

katrin21: už som to pisala ale zopakujem keby to nebolo pre dieta zdrave tak sa ten kočik na naš trh ani nedostane a zese kritika na BGB ved kočikov s nohami nahor je neurekom prečo všetci kritizuju drahy kočik ktory si nemôžu dovoliť?...

gingerlady
11. sep 2009

aaaaaach jo, sice je nekolik znacek kocarku, jejichz sportak ma nozicky nahoru, kdyz dite lezi, ale za vsechno stejne muze BGB.....i tak tu moji imidzovku nepujdu hodit ze skaly a nepoletim koupit jiny kocar, ktery nebude pro dite nezdravy 😀 😀 😀 Malej nespokojene opravdu nevypada, ale az zacne mluvit, fakt se ho na ty nozicky nahoru zeptam. Mimochodem, ja kdyz byla tehotna, jinak, nez s nohama podlozenyma 3 polstari jsem neusnula.....ze by postel-imidzovka 😎 Ne, sorry za tu ironii, ale uz me nejak nebavi tu porad dokola omilat stejne veci.
AntiBGBbaby, proc nezdrbnete treba Joolz, ktery je delany stejne? 😉

elule
11. sep 2009

Ja mam tiez kocik co ma nohy do hora a nikto ho neohovara ja ked ležim pri telke inak ich mam takmer stale vyložene je to super poloha hlavne ked je clovek unaveny a tieto kociky su myslim najviac použivane v obdobi ked dieta sa pomaly stava na nožičky a začina chodiť myslim že aj to je pre dietako neuveritelne namahave inak niekto tu spominal že tam tlačime 6 mes. babatka čo nevedia sediet vživote by som ho tam, nedala môj maly už si sam hačka dokonca už sa začal chytat nabytku a postielky už to boly prve pokusy o to sa postaviť ale to asi niektore maminky nechapu a nedochadza im že niektore dietka by mohli začať sedieť či chodiť skôr ako to poznaju ony jednoducho každe dieta je ine

snikol
11. sep 2009

ahoj.nema niekto skusenost s kocikom adbor arte 3x3??vdaka 🙂

lila75
11. sep 2009

elule, preco by mal niekto ohovarat tvoj kocik? Kazdemu je jedno, v com vozis svoje dieta. Väčsina ludi absolutne neeviduje kociky na ulici a uz vobec nie znacky!!! (to len mamicky cakatelky, ktore hladaju to preve pre svojho noveho drobca 😀 a tie sa chcu skor inspirovat ako ohovarat). No tebe osobne by to uz jedno byt nemalo. Mne sa kociky, kde ma pri lezani dieta nohy dohora nepacia a zdaju sa mi nepohodlne. Samotna poloha s vylozenymi nohami - napr. pri telke - to je dobra vec, preco nie. No ked ti prestane byt pohodlna, mozes ju kedykolvek zmenit, lebo gauc ti to umoznuje. Kdezto spominany kocik neumoznuje napr. spat dietatu na boku alebo na brusku - ma len jednu moznost - na chrbate s vylozenymi nohami. A to sa mi zda dost obmedzujuce a nepohodlne. Najmä pre dieta mladsie, ktore v kociku este rado a casto pocas prechadzky spava. Mam uz dve starsie deti a tretie na ceste, takze viem o com hovorim. Takyto kocik by som urcite nechcela. V tomto smere boli tie "starodavne hebeda" omnoho lepsie ako tie dnesne moderne designove vychytavky. No nastastie je kocikov na vyber dost, takze kazdy si moze vybrat to, co mu vyhovuje.

gingerlady
11. sep 2009

elule, vy jste fest sikulky. Nas maly leze dozadu o 106, chtel by dopredu, ale to nejde, tak se vzteka a kdyz ho posadim, tak sedi, ale je to lenoch....nechce se mu, zato v kocaru se z nej stava nejvetsi drbna - Kelisova😀 Vsechno videt, to je hlavni🙂 Tim, ze jeste sam 100% nesedi, davam ho do polohy, kdy je takm jakoby ve vajicku...proste ani nelezi, ani nesedi, ale vidi😉
A pro maminky, co me odsoudi, ze jsem ho uz do sportaku dala - zkuste si vybrat: vozit dite v hluboke korbe, ktere rve, jen kdyz se na kocar podiva a nechce v nem byt nebo mu doprejete ten zvlastni pocit, ze je kolem nej tolik novych veci a vidite pred sebou jeden velky usmev vaseho ditete...no?!

elule
11. sep 2009

lila75:tak prepač mne neni jedno ako ty hovoriš že môj kočik nikto neohovara že tu všetci davaju len na BGB môj kočik je takmer rovnaky tak mi to trocha vadi že mi tu niekto tvrdi že som nezodpovedna a myslim si že niektorym mamičkam nieje jedno v čom vozime deti prečitaj si celu temu potom možno pochopiš ako tu maminky odsudzuju tie druhe aky ma kto kočik a moje dieta počas prechadzky tiež spava napodiv ale spi tak hodinku dve a potom šup domov papať a doma spinka zasa normalne v lavu na celodenne prechadzky s detmi pravidelne nechodim nejsom kočovnik deti potrebuju predsa len trochu pohodlia doma a ked sa mi už stane že idem na cely den tak berem aj nosič(ano aj taka vymoženosť existuje) aby sa to dieťa tiež pokochalo trocha pohladom na svet

gingerlady
11. sep 2009

lila75: no, tak vsechny nezodpovedne maminky vcetne me, co maji kocarek s nozkama hore, dostaly prednasku a dal??? Domis mi v hluboke v zivote nespal na brisku (v postylce taky ne), na boku 1x, tak to snad v tom sportaku na zadickach prezije bez ujmy na zdravi ci psychice.
Ale ted me napada jedna otazecka....kdyz jedeme za svokrou na Slovensko, maly celou cestu (7 hodin cesty pres noc) sedi v autosedacce...takze se nemuze vyspinkat ani na brisku, ani na boku....jak bys to udelala ty, aby mel celou tu dobu pohodli dle tebe? Jsem napnuta, co mi das za tip, jak guma u trenyrek😀

bubadlo27
11. sep 2009

co ma toto vase kvakanie spolocne s nazvom temy? 😠
ja ze sa tu nieco docitam a vy ste uplne off topic 😠

elule
11. sep 2009

gingerlady:to vieš jej rada by bola necestovať a možno tam odkial pochadza maju ine autosedačky 😀
bubadlo27:treba sa spytat zarytych mamičiek proti kočikom s nohami nahor predsa každa akcia vyvola reakciu a preto by si mali založiť temu antibugaboo a pod. kočiky predsa nebudem ticho ked ma niekto nazve nezodpovednou
inak tiez by ma zaujimalo viac z temy testy kočikov a viacerych tipov kto ma čo napisať?

lila75
11. sep 2009

gingerlady: precitala som si svoj prechadzajuci prispevok znovu, pretoze som si nemohla spomenut, ze by som niekoho nazvala nezodpovednou maminkou. No nenasla som to tam ani teraz. Takze ak ma chces citovat, tak prosim mi nevkladaj do ust slova co som nikdy nepovedala /a ani nenapisala/. Skor si precitaj poslednu vetu z mojho prispevku. Mozno ti svitne, ze mi je absolutne jedno (tak ako drvivej väcsine pozemstanov) kto si v com vozi svoje dieta. Pisala som len o tom, aky mam nazor na tento typ kocikov ja. Vobec som nehovorila o BGB, pretoze som tento kocik jednak v zivote nevidela a jednak podobny system sportovej casti ma mnoho inych typov dnesnych kocikov.
Co sa tyka autosedaciek - nefandim polohe v akej sa v nej mimco nachadza no je jasne, ze do auta su nevyhnutne. Pokial na Slovensko nejazdite kazdy den 7 hodin, tak v tom nevidim az taky problem. Nema to nic spolocne so sportovymi kocikmi, ktore väcsina maminiek pouziva denne. Ale ako som uz povedala - vyber je siroky, kazdy si moze zvolik kocik aky mu vyhovuje, takze take it easy 😀 😀 😀

yanna.o
11. sep 2009

podobné téma už tu je, správně jsem si to matně pamatovala 😀
tady je pořadí minulého testu - D testu.
Ale fakt by měli v tom časáku být podrobnější. Ty zprůměrované puntíky nestačí.. a pár vět k některým testovaným kočárkům to trochu vysvětlí, ale i tak..
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

gingerlady
11. sep 2009

lila: ja nerekla, ze jsi ty konkretne napsala, ze majitelky nahorunozickovych kocarku jsou nezodpovedne maminky, ale promin, z tveho prispevku to tak trochu vyznelo. Stejne tak netvrdim, ze jsi psala zrovna o BGB...takze co ti vkladam do ust? Boze, ale tohle uz je pitomy slovickareni a o tom snad tahle diskuze neni - nebo by aspon nemela byt 😖
bubadlo: elule to napsala naprosto presne a vystizne. Na kazdou akci je nejaka reakce a kdyz nekdo v diskuzi s nazvem "testy kocikov" zacne ihned hodnotit maminky, ktere maji BGB, ze jsou takove a takove....

Takze maminy, navrhuji vratit se k tematu, co je v nazvu a nerozebirat maminky dle kocarku 😉

tina_
11. sep 2009

ahojte,
nebudem asi čítať tie príspevky, kde ste trochu mimo tému 😉

Ja som natrafila na toto:
http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=200...

V Čechách napríklad bol víťaz testu kočík Firkon, čo je mimochodom poľskej výroby, ale čo som zatiaľ čítala tak je veľmi kvalitný, hlavne nový model Verano - sestra čaká bábo a dosť o ňom uvažuje - hlavne vyzerá super, je ľahký, nafukovacie kolesá, autosedačka, krásny dizajn, videla som ho live jednej pani,..
nemáte s ním niektorá skúsenosti? V Čechách sú naň veľmi dobré referencie...

elule
12. sep 2009

tina :čitala som ten članok aj kočik som pozerala ten kočik som nepoznala.vanička vyzera super ta konštrukcia sa mi nepači ale naživo môže byť pekny ved za tu cenu sa aj oplati .Vždy som si myslela že prave polske kočiky su nekvalitne tak ma to dosť prekvapilo.

gingerlady
12. sep 2009

nevim jak ten novy model od Firkonu, ale svagrova mela Firkon Vector 3air a sama na nej nadavala. Ja s nim jela asi 2x a je pravda, ze je to kocar tezky a spatne ovladatelny. A taky mela problemy s vytahem, vesla se do nej jen taktak...ted ho chce prodat a nemuze se ho zbavit ☹

hanka23
12. sep 2009

Ale ten Firkon vyhrál test v roce 2000! Já mám nejstarší dítě narozené v roce 2002 a vím, co tehdy bylo za kočáry, nedalo se srovnat s nynějším trhem... To bych vůbec nebrala v potaz.
Jinak zkuste zadat Firkon do vyhledávače na nějakou kočárkovou diskusi, já jsem o nich četla, že jsou těžké a po čase zatáčí do strany ☹