Turistické sedačky. Ktoré sú najlepšie?

adetka
14. feb 2007

Dievcata... v lete planujeme ist s Mirkou (vtedy bude mat osem mesiacov)... na dovolenku do tatier... a kedze by som s nou v ramci pripravy chcela zacat turistikovat skor (pochopitelne najskor od jej siestich mesiacov)... obzeram si na internete turisticke nositka/sedacky... a idem sa zblaaaaznit 😖 ... su tu rozne znacky, tvary a pochopitelne ceny (phil&teds, chico, brevi, Ferrino carinou, Chicco,...)...

Ake su vase skusenosti s turistickymi sedackami a s akymi... da sa najst kvalitna sedacka za prijatelnu cenu?... alebo musim pre pohodlie svoho dietata a mna siahnut hlbsie do vrecka... a na ake tury s ako starym dietatom ist... kam... Poradteee ☹

adetka
autor
14. feb 2007

to tu nikto nechodi s detmi na vylety?

eldzina
14. feb 2007

Ahoj.
Aj aj sa obzeram po sedacke a najviac sa mi pacia tie Phil a Teds. No, ide to, ci chces len cisto sedacku, alebo aj s uloznym priestorom. Ak len cisto sedacku, tak mam overene tie z Babylandu. Take zakladne. Ale odporucam Ti pri vybere vybrat taku, ktora ma aj pas okolo bokov. Vaha dietata nebude vtedy len na pleciach. A ak aj bude pas okolo bokov, tak aby bol vystuzeny.

No a co sa vyletov tyka, my tiez palnujeme v lete Tatry. No nic narocne. Iba take mensie 1 hod. prechadzky, napr. zo Strbskeho *Plesa na vodopad Skok, Popradske Pleso, Pripadne z Hrebienka na Sliezsky dom, alebo k Vodopadom, prip. Zamkovskeho chata. My mame Tatry prejdene, chodievali sme tam odmalicka, no poviem Ti, s malym baby si na turu dlhsiu ako 1 hod. velmi netrufnem. A bude to aj zataz navyse, takze len chodniky, kde nehrozi velke stupanie a kde je co pozriet, napr. kacicky, vodu a tak, aby sa maly nenudil. 😉 😵

eldzina
14. feb 2007

a este. Pri vybere trasy daj pozor, abny si celu cestu nesla len po slnku, ale aby bola moznost nejakeho tiena zo stromov. Lebo aj ked budes mat na nosici clonu, malej bude horuco a bude nervozna. 😖

adetka
autor
14. feb 2007

eldzi.. dakujem za nazor... tiez sa mi najviac paci tebou spominana znacka... ale je dost draha... musim este pokukat...

ikke
14. feb 2007

ja len, ze v tatrach su momentalne stromy az od vysky cca hrebienok a vyssie...po tej vychrici spred dvoch rokov 😔 takze nepozerajte len do mapy 😉

adula76
14. feb 2007

Ahoj, ja mam Ergo, bola som s nim minuly tyzden v Tatrach na Hrebienku, moja mala ma 14 mesiacov.
Je super, lebo ma opierku na hlavicku dietatka, takze ak zaspi, oprie si hlavku o teba a ty mu ju tou opierkou / kapucnickou prichytis. Skus si mrknut www.nosime.sk Velmi podobny je nosic Patapum, maju ho na tej stranke, Na rozdiel od turistickych nosicov s tazkou konstrukciou Patapum vyuzijes aj doma, ked babo chce byt na rukach a ty potrebujes doma nieco urobit. Alebo ked mas chore dieta, das si ho na chrbat a mozes robit, co treba. Ja tak nosievam svoje kocky, ked treba. A mozes ho nosit vzadu aj vpredu, dokonca sa v nom da aj dojcit. Ja nosievam dcerku vacsinou pod svojou bundou, takze je nemusim velmi obliekat, ale v pohode sa nosi aj na vrchu tvojej bundy s tym, ze babo je oblecene primerane pocasiu.

jankamanikova
14. feb 2007

Ja odporucam Phil&Teds. JE to sice drahe, ale velmi komfortne a pohodlne. Ale je to vylucne iba na turistiku. Ale dobre je aj Patapum a Ergo. Je to dobre, ale vsetko zavisi od toho, co vyhovuje Tebe a babetku. Hlavne, aby to bolo pohodlne a dobre. My tiez chodime na hory, ale ovela viac k moru a tam vyuzivame babyvak.

kangaroo
14. feb 2007

ahojky, ja som syna odnosila v šatke, je lahká, aj sme sa zohrievali, a poslúžila aj ako podlozka na prebalovanie a ako úkryt na kojenie.V športových obchodoch sú už dnes vymakané turistické nosiče aj s pršipláštom a úložným priestorom a ktoviečím ešte, dokonca aj s kolieskami,aby sa to dalo použiť na ťahanie po zemi 🙂 .asi záleží od dietata, mne vyhovovalo že ho mám na hrudi a môžem ho pobozkať na hlavičke, dobre schovať pred vetrom a hladkať po chrbátiku 🙂

mracik
15. feb 2007

My sme boli s malým na prvej túre keď mal tak dva-tri mesiace. Mala som ho v babyvaku, keď som kráčala, tak stále spinkal, keď sme trošku oddychovali, tak som ho nakojila. Zmestil sa mi aj do goretex. bundy, takže aj keby pršalo, tak by to bolo v pohode. Prešli sme roháče - exkurznú trasu, Juráňovu dolinu, Kvačiansku dolinu... Bolo to fakt super.
O rok neskôr sme kúpili nosič Tatunka, je veľmi dobrý, vystužený, s pevným pásom na bedrá, hlavičku si mohol pekne oprieť a spinkať. Sedačka sa dá postaviť na zem, má taký výklopný stojan. Teraz by som kúpila asi patapum (teda aj ho plánujem kúpiť), ten má len jednu nevýhodu, ak v ňom bábo zaspí, tak sa nedá dať dole z chrbta bez zobudenia (ale možno sa mýlim 🙂 ).

kitka123
15. feb 2007

My sme byli s malou v Tatrach kdyz mela 7 a pul mesice a vsechny "tury" jsme absolvovali s kocikom (Strbske, Popradske, Hrebienok...), protoze tam mohla kdykoliv pohodlne pospat a my se mezitim obcerstvit ... A taky byla tehdy zvykla jen na ten brisni babyvak a to neni prilis pohodlne na dlouhe trasy, teda s 9kg ditetem.

adula76
15. feb 2007

mracik - ked davam malu dole z Erga ( ved vies, to je skoro to iste co Patapum), tak sa mala zobudi len vynimocne. A to najma vtedy, ked este nespi dost tuho, ked ju prilis skoro chcem vybrat. Ale iste poznas, kedze mas uz 2 deti, ze ked dieta tuho zaspi, tak je problem ho vobec zobudit.
Spociatku mi trochu robilo problem davanie malej do postielky, ked bola na chrbte, ale chce to len trochu cviku, uz nam to ide aj bez toho, aby sa zobudila. Takze v pohode, dieta das dole aj bez toho, aby sa zobudilo.

Inak ked bola mala chora, nevedela zaspat inak, ako pri mne alebo pri prsniku, a spala len takym polospankom, v podstate driemala. Ked som sa vtedy pokusala dat ju do postielky, tak bola nespokojna a hned zacala plakat. A tak som si ju dala na chrbat a ona zaspala. Kedze som vedela, ze akonahle s nou zacnem manipulovat tak sa z driemania preberie a zase bude zle, nechala som ju pospat si v Ergu. Ked sa o pol hodiny zobudila, bolo to uplne ine dieta. To, co jej chybalo bol poriadny tuhy spanok,a kedze bola chora, ten spanok na mne jej neskutocne prospel. 🙂 Vo vseobecnosti ma moja druha dcerka lahky spanok, ale pocas akejkolvek choroby je to este horsie.

adetka
autor
1. mar 2007

Dievcata... tak ste ma navnadili na tie nosice Ergo a Patapum... 😎 ze som si ich studovala a studovala... porovnavala... a viac menej rozhodla pre nejaky z nich... nevedela som vsak, v com je markantny rozdiel medzi nimi... teda okrem ceny a nosnosti... tak som sa na nosime.sk spytala... ci je rozdiel v komforte nosenia a podobne... tu je odpoved:

Rozdiel mezi spominanymi nosicmi Ergo a Patapum nie je velky.
Ergo - ma vyskovo nastavitelnu latkovu kapucnu, ktorou sa pridrzi
hlavicka dietatka ak zaspi, kapucna sa neda odopnut, ale da sa schovat
do vrecka na Ergu
- ma viac polstrovane ramenne popruhy
- ma dve vrecka
- je v 4 farbach (bordova, bezova, modra, cierna)
Patapum - ma sietovanu kapucnu, ktora sa da zrolovat a pripnut alebo ak
sa nepouziva, moze sa odopnut
- nema vrecka, je jednoduchsie
- je v 3 farbach (khaki, modra, cierna)
Pri tychto dvoch nosicoch tazko hovorit o tom, ktory je pohodlnejsi, co
sa tyka komfortu pri noseni je porovnatelny.
Ja osobne mam Ergo, lebo som sa najprv dozvedela o nom. Ked som do ruk
dostala Patapum, vyskusala som ho a rozdiel v noseni nie je. V podstate
ide o to, ze Ergo je povodom z USA a Patapum z Talianska. Dolezite je aj
to, co Vas viac zaujalo a co sa Vam viac paci, ktora farba, dizajn.......
Na vylety je to jedno, ci jeden alebo druhy, oba nosice su fajn a dobre
sa nosia, ja malu (14 mes) nosim uz prevazne na chrbte, a obcas tak
nosim aj 4 rocnu dcerku, napr. ked je chora a mrzuta. U nas doma ho
pouzivam kazdy den. Aj dnes som varila s malou na chrbte, lebo jej idu
zubky a chce byt stale pri mne.

a tak som sa rozhodla pravdepodobne pre Patapum... kvoli jednoduchsiemu vzhladu a mozno aj nosnosti... Dakujem

ivankaalenka
3. mar 2007

dobry je Deuter Kid comfort 2, lepsi ako ostatne, fakt.

dolinka
8. mar 2007

my mame VAUDE *Buterfly comfort* a tie su udajne na babyturistiku najkvalitnejsie a na nasom trhu aj zial najdrahsie..ale su vraj z bezpecnostneho a komfortneho hladiska pre baby najlepsie a rovnako aj pre pohodlie nosica a je tam aj velky ulozny priestor
+ strieska proti slnku a dazdu, prsiplast,
nastavitelna vyska sedenia, opierky na hlavicku, uchytky na nohy ak dieta zaspi, da sa nositko aj s dietakom postavit na zem, je tam vyklapacia podpera.

treba zvazit aj vahu nositka!

zamilion
10. mar 2007

Ja mám aj klasický turistický nosič, aj patapum. v novembri sme mali v tatrách oba...... v nosiči však dcéra nechcela byť, kričala o raty (mala 15 mesiacov) a v patapume sa cítila dobre, pohodlne sa vyspala prilepená o môj chrbát ako malá koala 🙂 manžel zas vravel, že pri turistickom nosiči sa mu lepšie dýcha, ked ho nesie..... ale striedali sme sa a pri patapume je pre mňa lepšie rozdelená váha na boky a ramená.... nosič som veľmi nevládala, napriek tomu, že neváži ani kilo

adetka
autor
30. apr 2007

tak dievcata... mam Patapum... a uz som ho vyskusala... na prechadzke po Malych Karpatoch... Mirke sa v nom veeelmi pacilo... a skvele sa mi v nom nosila... takmer vobec som necitila jej vahu... ako keby som nosila ruksak... takze vaha bola dobre rozdelena... a dnes si citim akurat litka a stehna... odporucam... 😀 😉

mimakro
30. apr 2007

My máme Tatonka. Má úložný priestor a aj odnímateľnú striešku. Dá sa na ňu dokúpiť pršiplášť. Dá sa aj nastaviť hĺbka sedu a nosnosť je do 15 kg. My sme ju veľmi využívali - na výletoch aj na nákup v meste (s kočíkom do autobusu? Hrôza 😠 )

mracik
30. apr 2007

my sme už na tatunke prešvihli nosnosť - malý má asi sedemnásť kíl, ale zatiaľ ho tam nosíme... v sobotu sme boli na 25 km túre, no zatiaľ drží...
inak na ergo už predávajú aj batoh, to je super, len škoda, že má takú malú nosnosť - len 18 kg (patapum má 28kg)

adula76
30. apr 2007

ahojte, nasla som to na ceskych strankach :

Ergo carrier je moderní nosítko, které vám umožní pohodlně nosit Vaše dítě od narození až dokud je unesete.

mimakro
30. apr 2007

mracik, ten Tvoj syn je riadny valibuk. Ondrej má 3 roky a 4 mesiace a váži medzi 15 kg a 16 kg. Keď sme nosič kupovali, predavač povedal, že unesie aj dieťa ťažšie ako 15 kg. A klobúk dolu - 2 mesiace pred pôrodom na 25 km túre, musíš mať super kondičku. Tá moja sa za 4 roky strávené prerábaním domu a starostlivosťou o detváky kdesi vyparila. 😒

ivankaalenka
3. máj 2007

No, nakoniec sme kupili Vaude butterfly comfort. Porovnali sme to so vsetkymi od Vaude, ale vysiel najlepsie, i ked najdrahsie.Ja ho mam za nakupnu cenu, v skutocnosti nie je taky drahy...Deuter nie je zly, ale ten Vaude je o nieco lepsi. A malej sa strasne paci. Kamaratka ma Ferino a tiez je spokojna. Inak vo Vaude je aj karimatka na prebalovanie

emjee
17. máj 2008

fifla • 1d • 22. apr 2008 o 09:07
ahojte dievcata,
nenasla som tu takuto temu, takze by ma zaujimalo, ci mate niektore nosice pre dieta, myslim tym na turistiku a ake mate skusenosti
my sme objednali JOLLY Freeline a ideme ho cez vikendik otestovat
dik

maruschka • 2d • 22. apr 2008 o 09:40
myslíš krosničky.My sme si kúpili CHICCO CADDY je to to super vecička.Ja v tom malú vláčim všade.Je k tomu aj protiveterná zazipsovávacia pláštenka,takže je chránená,keď prší a fúka.Pekne v tom aj spinka,ak je unavená.Je to pohodlné a do hôr,keď idem pre malú do škôlky a prší,tak určite beriem krosničky,keď potrebujem iba tak vybehnúť cez dve ulice k našim a nechce sa mi vyťahovať kočík..... 😉 😉 🙂 Jednoducho u nás je to plne využtá vecička..Keď boli menšie mali CHICCO GO klokana a teraz majú krosničky.. 🙂 🙂 Takže len a len odporúčam...

fifla • 1d • 22. apr 2008 o 11:57
maruschka no hlavne ci tam vedia aj buvat ma zaujima. na male trasy do obchodu na rozky a za roh k starkej mame babyvak, ale ideme turistikovat, tak som zvedava.

susik77 • 1d • 22. apr 2008 o 12:00
ahoj, my mame ergo, mala v nom v poho spinka

petrulla • 1d • Dnes o 15:46
Ahojte, chystáme sa s malým na letnú dovolenku do hôr a zvažujeme kúpu detského nosiča (tzv. krosien).
Mate niektorá skúsenosti s nosičom Jolly, prípadne s iným typom?
Ako dlho môže byť dieťa (8-9 mesačné) v nosidlách?

Privítam všetky skúsenosti 😉

pietra • 1d • Dnes o 18:41
petrulla, ktory jolly myslis? od freelinu ( http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_vi... ) alebo od vaude ( http://www.trekland.sk/page1776sk.html#1776 )?
my tiez zvazujeme kupu nosicu a nevieme sa rozhodnut
ten od freeline si jedna baba chvalila, ze je super, ale nema vraj opierky na nozicky a neviem, ako je to s nepremokavostou

tiez budem rada, ked sa ozvu baby, co nejake skusenosti s nosicmi maju a nejaky dobry odporucia

petrulla • 1d • Dnes o 19:02
Ahoj Pietra,
zvazujeme od freelinu. Tie od vaude su iste vymakanejsie, ale aj podstatne drahsie. A vobec neviem odhadnut kolko v nom maly vydrzi a na ake dlhe trate sa pustit ... 😒
Som citala, ze by v tom dieta malo byt maximalne pol hodinu ... 😨
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107544-detsk...

Bolo by dobre keby sa niekto ozval s vlastnymi skusenostami 🙂

pietra • 1d • Dnes o 19:09
pol hodinu? 😕 😲 ved za pol hodinu sa nikam nedostanem. Ja neviem, aj v klokanke mavame malu dlhsie

eldzina • 1d • Dnes o 20:35
ahojte.

my mame Jolly od Freeline a som s nim spokojna. Je dobre, ze ma aj ten odkladaci priestor pod sebou, vojdu sa tam plienky a potrebne veci. Ono, ved dieta nenosis kazdy den, tak si myslim, ze v nosici moze byt aj dlhsie. My sme ho mali v Tatrach, ked mal maly rok aj 2 mesiace a v pohode. Aj si pospal, len sme mu dali na bok poskladanu mikinu, aby mu hlavka nepadala a prestavky aj tak robit musis, dieta sa tam nudi. A jediny moj negativny postreh je ten, ze dieta sedi dost nizko - siec neviem, ako je to v ostatnych a ked sme sli, tak bol maly stale nakloneny na jednu stranu a cez plece pozeral na cestu,a le inak fakt dobry. Aj v meste ho pouzivam a je skladny a nie je tazky.

fifla
19. máj 2008

my mame tiez freeline jolly a je super. je tam priestor aj na vecicky a plienky a nie je tazky. urcite pomer cena: vykon super.

petrulla
20. máj 2008

fifla, a od kedy ste v nom drobca nosili? A ako sa mu to pozdavalo? Kolko vydrzal?

pietra
20. máj 2008

fifla a ako je to s premokavostou?

eldzina
20. máj 2008

my sme dali maleho do Jolly az ked mal rok, dovtedy bol v klokanke, ale to len malo, lebo bola zima a v lete mal rok... Ono sa pise, ze je vhodny od cca pol roka, aj to sedadlo - jeho vyska sa da prisposobit, ale nemam to odskusane. ☹ skus skusit v obchode, ako sa Ti to bude pozdavat s mensim miminkom. My sme po skusani v obchode maleho odtial nevedeli dostat 😀

fifla
20. máj 2008

jakubena sme tam davali ked mal 7.5 mesiaca a vydrzal by tam aj tyzden. boli sme na cca 2-hodinovej turistike a aj tam papal v nom. ja som bola velmi spokojna, lebo ma uz 9,5 kg a uplne v pohode sa niesol, vobec som nemalapocit, ze ma obmedzuje. ako ked mate batoh na sebe, aj sa rovnakym sposobom da nadlahcit, teda ma aj bedrovy pas. mne uz je na dlhsie trasy do klokanky alebo babyvaku tazky, manzel zvlada, ale ja som uz kusok mimo
pietra, co sa tyka nepremokavosti tak skutocne neviem posudit.

petrulla
20. máj 2008

Hmm, zvazujeme kupu cez internet ... tak vyskusanie nehrozi 😒
Ale mne sa pozdava ten Jolly uz podla obrazku a ked citam vase ok reakcie ...
Ved snim nebudeme lozit celodnovky 😉

Tak dakujem za info 🙂

fifla
21. máj 2008

inak ja som brala z mimibazaru za super cenu...zlava 400 Sk

mata79
21. máj 2008

No my sme to riskli a kupili sme nosic bez toho, aby sme ho videli. Nikko.
Na ceskych strankach ho dost chvalili. A veru sme s nim spokojni.....Tiez sa da nadstavovat vyska sedadla a ma aj vela ulozneho priestoru. Je fain.