Veľký, priestranný a skladný športový kočík

lennulik1
2. dec 2014

ahojte dievcata,
viem, ze je tu viac diskusii na temu sportovych kocikov, aj som si ich nastudovala, ale uz mam z toho taku hlavu... mam rocne dietatko a par poziadaviek na sportovy kocik, tak budem rada za vase skusenosti, rady, nazory.
Hladam taky kocik, ktory bude mat dlhu a sirsiu sedaciu cast. Zaroven ho potrebujem cely dostat do kufra klasickej Fabie, ale tak, aby sa tam vmestil v jednom celku, nie, ze sedaciu cast musim davat z podvozku dolu. Kolesa by mali byt vacsie (na golfaci mam male a neviem si na to zvyknut). Chrbatik aby siel do takmer uplneho lahu a taktiez aj cast na nozicky aby sa dala polohovat. Velmi sa mi paci Gesslein F6 alebo Hartan VIP XL, ale tie nemozem dat do kufra v jednej casti, ale sedaciu cast odopnut. Concord Fusion sa zase neda tocit do protismeru jazdy.
Viem, ze chcem toho mozno vela, ale mala som doteraz Aquarius Bebetto a teda ta sportova cast bola strasne nestastna....
Budem vdacna za vsetky skusenosti, je tazko si v dnesnej dobe vybrat... 😕

marietta33
2. dec 2014

@lennulik1 Ahoj, mas pravdu, je velmi tazke si vybrat. Ked je pekny dizajn, potom chyba nejaka funkcia a naopak 🙂)) osobne som vsak natrafila na kocik, ktory stoji za to, Monza Vario. Ja som ho pred par tyzdnami skusala a bola som fakt ocarena, co vsetko ten kocik ma. Mam dojem, ze spaja v sebe presne vsetky drobne detaily, ktore pri kocikoch hladame 🙂 v prvom rade je extremne lahky, v pohode prenesies konstrukciu aj jednou rukou. sportova cast ma az 4 polohy a da sa dat do uplneho lahu. co je podla mna mega vychytavka, to je velka strieska, ktora perfektne chrani pred vetrom, dazdom, snehom, slnkom atd. Ta strieska sa da este asi na dvoch miestach odzipsovat, takze na babo vidis a este sa mu aj viac vetra. Aj cast na nozicky s ada polohovat a to az tak, ze ked uz je dieta vacsie, moze si nozicky dat skoro na zem a nic mu tam nezavadzia. Kolieska boli vpredu aj vzadu nafukovacie, predne sa tusim dali aj aretovat.
Snad som ti trochu pomohla alebo este viac zamotala hlavu? 😀 Prajem dobry vyber. 🙂

kikada
3. dec 2014

@marietta33 @lennulik1 tiež som za Monzu Vario. Super kočík za super cenu 🙂 ale možno sa mylim, ale sedák a konštrukcia sa tiež skladá osobitne, či sa dá aj spolu? som to nejako "neočekovala"

lennulik1
autor
3. dec 2014

@marietta33
@kikada
ahojte, tak som ten kocik pozerala - i ked je z tych sirsich, tak na dlzku to nie je az taka slava. napr. Gesslein F6 ma spolu s nozickovou castou az 100cm. a tento ma len 80cm. moj maly ma teraz 76cm a ked dam este fusak, tak je uz kocik plny... ale inak vyzera velmi pekne. to, ako sa da poskladat sa mi nepodarilo najst...

marietta33
18. dec 2014

@kikada ahoj, asi je najlepsie ist to omrknut osobne a popytat sa na vsetky pre a proti a skusit ho. bohuzial ani ja si nepamatam, ci sa da sklopit sportova cast aj s konstrukciou. ak to ide, tak je to opat jedno velke plus. no ak nie, aj bez toho sa da fungovat a hlavne pri cestach, kde je v aute v kufri viac batoziny, tak sa asi akykolvek kocik musi rozlozit, inak zabera viac miesta.

lennulik1
autor
1. jan 2015

@marietta33
@kikada ahojte, este do dnes som si myslela, ze som nasla presne ten kocik, co splna moje poziadavky, a to Brio go, prip. teraz uz Britax go. je dlhy v lahu, reverzna cast, aj som ho bola pozriet, ale co mi akosi nepadlo do oka bolo to, ze je to taky korytkovy system a neda sa dat do uplneho sedu. maly ma uz vyse roka a ten korytkovy mu podla mna vyhovovat nebude, pretoze je zvedavy, vsetko chce vidiet, tak sa nebude mat o co opriet.
nasla som aj bumbleride, baby jogger alebo jane slalom, ze su celkom dlhe, ale ked tie nemaju reverznu cast a su to vacsinou 3-kolky, waaa
budem rada, ak sem este napise niekto svoje postrehy 🙂

kikada
3. jan 2015

@lennulik1 ahoj, no tak ja som pokukávala po briu tiež, keďže je tu naň plno pozitívnych ohlasov. No naživo ma nijako neoslovil ☹ žiaľ. Píšeš, že chlapček má už vyše roka a je zvedavý. Naozaj je až také dôležité to reverzné sedenie? Každé dieťa je iné a môj teda bol riadne nervózny, keď nevidel dopredu 🙂
Zaujal ma tento športiak:

http://www.svetkocikov.sk/kociky-quatro/563-det...

nemusíš prehadzovať sedačku, lebo prehodíš len rukoväť, čo je mimoriadne pohodlné. Ide do úplného ľahu, striešku zatiahneš aj na dieťa. Akurát farebné kombinácie sú čudesné, ale fakt žiadny kočík nie je dokonalý 🙂

jerryjanka
3. jan 2015

@lennulik1 reverzne sedenie ti je teraz už nanič podla mna už je maly väčší nepotrebuje okukavať teba skôr sledovať okolie, a baby jogger sa robi aj ako 4 kolka - inak jedny z naj kočíkov na trhu fakt,

lennulik1
autor
3. jan 2015

@kikada dakujem za link, ale ta Monza ma dlzku v lahu 90cm a Brio az 100cm. na zaciatku ma tiez Brio neoslovil kvoli rukovati, ale ked mi ho v obchode ukazali, tak sa mi pacili vsetky funkcie a najviac splnal co som chcela.
tu prehadzovaciu rukovat mam aj na golfaci a priznam sa, ze si neviem zvyknut na to, ked ju mam otocenu ked napr. fuka.

@jerryjanka baby jogger selcet je 4-kolesovy. pozerala som tu diskusie a velmi si baby chvalili ten elite, co je zase 3-kol.

reverzne sedenie chcem len z toho dovodu, ze kocik chcem mat aj pre druhe babo, ak sa nam zadari, takze len z toho dovodu. je mi jasne, ze maly je uz skor zvedavy na svet ako na mna :D

jerryjanka
3. jan 2015

@lennulik1 aj city mini sa robi ako 4 kolka aj ako 3 kolka a myslim aj baby jogger versa je 4 kolka
ja mam mini GT ale to je trojkolka ale ja som chcela trojkolku

kikada
3. jan 2015

@lennulik1 možno má brio 100cm dlžku v ľahu, ale je celá táto dlžka je "orámovaná" kovovou konštrukciou, takže vídavam detičkz, ktoré v ľahu táto konštrukcia tlačí na pätičky a aj tie čo ho mali tak vraveli, že v športáku max do 1,5-2roku dieťaťa, potom je už nepohodlný ☹ takže tak....

lennulik1
autor
3. jan 2015

@jerryjanka
@kikada
dievcata, vy ste ma fakt odhovorili od toho Bria! 😀 kikada - mas pravdu, ze je ohraniceny, nad tym som nejak neuvazovala, ale super postreh. pozeram, ze cakas babo, aky uvazujes kocik? resp. aky budes mat, hlavne sportovy ma zaujima, tu Monzu?

jerryjanka - som celkom nalomena na BJ, tie som aj vcera pozerala... len si neviem vybrat ten Select, je tiez ohraniceny ako Brio. ale neviem, aka je tam dlzka v lahu, kedze to moze byt aj surodenecky. a pozdava sa mi elite, ze je taky priestranny. nevies mi poradit, kde by som sa dopatrala porovnania tychto dvoch typov? (ak by elite vychadzal lepsie, obetujem sa, ze to bude 3-kolesovy :D ). a este jedna vec, na tie BJ vsetky ide dokupit aj vanicky, ze?

wewe030
3. jan 2015

Ahoj ja mam kočiar graco evo.. auto mame alfa romeo 156 a pohode ho tam dam aj v celku... da sa cely rozrobit a v pohode oprat... ma aj zatepleny nánoznik s podložkou takže ani teraz v zime nedawam do neho ini fusak a moja mala ma 1rok a 8mesiacov a v pohode sa zmesti do neho ona v kombineze +deka a len ten nanožník... daju sa polohovať aj nožičky aj chrbat.. ja som s nim nadmieru spokojna a samozrejme sa da dat aj v smere aj v protismere a lahko sa sklada 🙂 tolko moja skusenosť

jerryjanka
3. jan 2015

@lennulik1 hej daju sa dokupiť aj vaničky, každopadne pri vybere elite alebo select neuvažuj ani elite je omnoho omnoho priestrannejší a lepší

lennulik1
autor
3. jan 2015

@jerryjanka studujem to uz dlho, a vies mi povedat aspon v kocke, preco? na selecte sa mi paci, ze sa tam daju odviezt dve deticky a da sa otocit sedacka. ale na elite sa mi paci, ze sa dietatko moze cele v nom natiahnut a nie je to korytkove sedenie.
nie som taka skusena s kocikmi, mam len 1 dietatko a mala som jediny kocik (ktory budem vracat kvoli reklamacii), ak teda nepocitam golfac.
este otazka - joggera (nech uz vyberiem akehokolvek) mozem pouzivat normalne ako klasicky sportovy kocik, ze? prip. ak by som predala golfaca (tie male kolecka nie su pre mna) tak mi jogger nahradi aj toho?

lennulik1
autor
3. jan 2015

@wewe030 ahoj, dakujem za radu, ale zda sa mi, ze ma kolecka skor mensie, a to mi moc nevyhovuje. mam to na golfaci, a neviem si zvyknut,

jerryjanka
3. jan 2015

@lennulik1 on je väčší priestrannejší celkovo - ten select je dobra volba pre surodencov ale pre jedno dieťa fakt elite, ma tam kopec miesta a pohodlia, ale ak chceš nahradiť aj športový aj golfový kočík, tak lepšia volba je city mini GT on totiž kombinuje tie dobre vlastnosti kočíka city mini, teda je skladný a lahký, a elitu - teda je priestranný, dobre sa skladá a ma nafukovacie kolieska a velku striešku a je kus lacnejší ako elite. skus prelustrovať ešte temu city mini GT

lennulik1
autor
4. jan 2015

@jerryjanka ano, elite vyzera ako lod aj na obrakoch aj videach. select som zvazovala preto, ak by sa nam podarilo babo, tak maly bude mat cca 2 roky, ze by som ho tiez v nom povozila, ak pojdeme na prechadzku alebo tak a druha vec ta reverzna moznost sedacky...
ale veru sa mi pozdava aj to GTcko, len to ne/polohovanie noziciek je troska na figu...
ale inak vyzeraju super tie joggery 🙂

jerryjanka
4. jan 2015

@lennulik1 no nam to vyhovovalo lebo male babo do takeho skoro roka aj tak je menšie ako chrbtova čast tak nohy nevisia, a pri väčšom to už ozaj nevadí, moja dvojročna sa bez problemov vyspinkala

cannella
4. jan 2015

Casualplay S4, velka sportova cast (moja mala 3 rocn sa s nim hrava minule v mom zaspala a normalne si tam schrupla este), napchala som ho do Swifta, kamoska do Fabie, zlozila som len jedno koleso (klik klak system) sedacku neodopinas, velke kolesa, prakticka strieska, len sa neda otocit v protismere (ja som to nastastie nepotrebovala).

katka2402
12. mar 2015

Ahojte maminy, viete poradit dobry hlavne priestranny golfac? Mame po dcerke Bebe Confort Lana, ale je zufalo malicky, maly je dost velky a ledva sa tam natlaci, je v nom nespokojny... Chcela by som nieco take, kde by sa aj vyspinkal

janifer
13. mar 2015

My mame Bumbleride indie, je siroky, aj s fusakom sa tam vyspi dieta pohodlne. Lozna plocha 100cm, sirka cca 37, lahka manipulacia a hlavne kocik je lahky! Vazi okolo 10kg. Do fabie sa myslim tiez zmesti, nas mladas ma 75 cm, spava s rukami hore a vyspi sa aj 3 hodky.

janifer
13. mar 2015

K tym babyjoggerom: kamoska ma city mini a jej prave vadila strieska, nema vetracie otvory, dieta sa tam v lete prehrievalo, neda sa to pouzit na clonenie proti slnku cize museli jazdit so zhrnutou strieskou