Používame cookies. Viac informácií tu. OK
mamkamarketa
4. máj 2012

@mariannka1 my autosedacku pouzivali celkem hodne.
priklad.
jedeme na nakup. dite v aute usne,tak sme vzali autosedacku,pricvakli ji na kocar a sli na nakup.
syn tam netravil dny,ale uprimne si nedovedu predstavit,ze auta cpu kocar a korbu.
pozdeji sme autosedacku vyuzivali,pac syn nesnasel korbu. jecel a jecel. kdyz byl starsi (4-5m?) jezdili sme s autosedackou misto korby. byl to kompromis mezi korbou a sportakem 😉

reruna
4. máj 2012

@mariannka1 naše děti s vajíčkem - autosedačkou neměly problém a v autě vždycky spinkaly, ale vanička ke kočárku, která se dá použít do auta se mi jeví jako dobrý nápad, pro děťátko pohodlnější, jen nevím, jak je to s bezpečností, to by pro mě bylo důležitější a taky velikost té korby - spousta dětí z korby vyroste dříve, než by mohly do autosedačky 9-18 kg

hajanka
4. máj 2012

@mariannka1 moj nazor je uplne opacny s akym si sa ty stretla
vajicko je super pre babetko, povinne po bezpecnostnej stranke pri prevoze v aute, ale aj velmi pohodlne pre babo, ktore je vo vyvysenej polohe, babetko je v nom maximalne bezbecne obklopene - nie stiesnene, ma oporu na vsetkych stranach, nie ako vo vanicke, sice existuju vanicky kvalifikovane na prepravu v aute, ale vajicko je vzdy bezpecnejsie, prave kvoli tej bocnej ochrane, ktoru vanicka urcite neposkytuje.

mamkamarketa
4. máj 2012

@mariannka1 aha.ja to blbe pochopila 😀
korby nejsou u nas homologovane! i kdyz treba v zahranici se pouzivaji,tak u nas se snad pouzit nesmeji. (nebo takhle to bylo za syna)
jak pise @renuna dite z toho vyroste za par mesicu a koupi vajicka se nevyhnete,protoze dat pulrocniho kojence do sedacky 9-18 nejde

lucka1987
4. máj 2012

@mariannka1 suhlasim s mamickami predomnou . vo vanicke pri prevoze auta ti babo aj tak dlho nevydrzi... velmi dobvacsina deticiek okolo 4 mes potrebuju vidiet okolo seba co sa deje. lezat vo vanicke a kukat sa na strop auta nie je pre nicj ktovie co.. pre mna bolo vajicko velmi dobry pomocnik.. a este vlasne aj je . nekocikovala som v nom a nepouzivala som ho na dlhe prechadzky. sluzilo najma v situaciach ked sa slo nakupovat, maly zaspal v aute.. vzali sme vajicko do ruky a dali do vozika... pripadne naklikli na kolesa od kocika.

strapco13
4. máj 2012

@mariannka1 vajicko je najbezpecnejsia autosedacka pre male dieta...ked auto narazi, dieta pokracuje v pohybe dalej..vo vajicku je chranene hned, vsetko absorbuje vajicko, dieta do vajicka nenarazi, lebo je v nom pevne usadene
ja by som dieta v aute do vanicky nedala, nech ma akekolvek certifikaty .dieta tam lezi bokom v smere jazdy a to nie je bezpecne, pri naraze nie je chranene pred vanickou

hori
4. máj 2012

vanicka, ktora by sa legalne a certifikovane dala pouzit v aute namiesto autosedacky je pre mna ako yetti... vela sa o nej hovori, ale nikdy som realne nijaku este nevidela... 😉

kaculetka
4. máj 2012

Já využila vajíčko maximálně, i když na korbě Casualplay uvádějí, že je homologovaná do auta, v životě bych v ní dítě nepřevážela, protože je prcek "uchycen" jen za bříško. Ve vajíčku jsem vozila i po obchodech, abych malou nemusela přenášet do korby, když spinkala. 😉

lucka1987
4. máj 2012

@lucka1987 mimochodom.. vajicko ie je len na pol roka.. ako sa niektore maminy domnievaju ... lebo je aj tu na MK vela mam co davaju deticky do autosedacky len preto, ze uz sa im pytaju sediet , ale vtedy babo este nema tak pevny chrbatik aby vydrzalo naraz aj ked je v autosedacke . 😖 my mame 7,5 mes a stale sme vo vajku... mame 8,6 kg .. do konca leta ucite vo vajicku ostaneme , kedze hlavka nepretrca a vajicko mame do 13 kg 😉

lucka1987
4. máj 2012

@hori 😀 detto

barchee
4. máj 2012

@mariannka1 my sme vajko používali 9 mesiacov - hlavne ako autosedačku 😉 vaňu som využila dokonca menej, lebo malý mi od 5 mesiacov už nechcel ležať v kočíku, tak som ho dala už rovno do buginy do poloľahu 😉

ja.na81
4. máj 2012

budu se opakovat, ale proste mi to neda 😉 I kdyby si autem jela s mimi jen jednou, proste autosedacku - vajicko tam mit musis. My meli vajicko Maxi Cosi a maly tam byl do roku. Mozna, ze ty vajicka, co jsou soucasti trojkombinaci jsou mensi a proto si slysela nazory, ze se tam prte moc dlouho nevejde....

hajanka
4. máj 2012

@hori napriklad Quinny vyraba
na prvej fotke je klasicka vanicka Dreamy, na druhej fotke je na konstrukcii nakliknuta vanicka ktora je vhodna aj na prevoz v aute Carcot

hajanka
4. máj 2012

@lucka1987 babo v autosedacne nesedi, to je omyl, ono lezi, len je vyvysene v cca 10-30st uhle, napriklad babetka ktore maju reflux sa takto musia polohovat

hajanka
4. máj 2012

@hori ako si si iste vsimla, je sice pevnejsia (umela hmota vystuzena), ale je aj plytkejsia

augustka
4. máj 2012

My jsme vybrali kočárek, kde se dítě dá převážet v korbičce, ale přijde mi, že to není tak bezpečné. Já rozhodně budu dávat mrňouse do autosedačky. 😉

lucka1987
4. máj 2012

@hajanka no tak tie co som videla ja urcite sedeli takmer vzpriamene 😅 viem ze su autosedacky 9-18 polohovatelne . ale 6 mes dietatko ma horko tazko vahu 9 kil ci ? teda my mame 7,5 je celkomslusny baculko a nemame 9 kil . tak mi pride skoro davat v 6 mes do takej sedanice babatko 😒

janano
4. máj 2012

@hajanka v autosedacke urcite nelezi, teda nesedi uplne ako dospelak, ale urcite viac sedi ako lezi...kazdopadne viac ako 10-30 st.

janano
4. máj 2012

@mariannka1 vanicku v aute nikdy nepouzijes ako sedacku, vzdy byde vanickou a dieta v nej lezi...skor ci neskor budes potrebovat autosedacku. A ja si neviem predstavit ako dieta leti v tej vanicke pri zrazke aut 😠

lucka1987
4. máj 2012

@janano no vanicky su sice prisposobene na prevoz, kedze maju akesi bezecnostne uchyty ci co to... ale babo nie je v nom vystuzene 😖

podla mna autoSEDACKA ma byt osobitne a vanicka na kocik osobitne... nie nadarmo sa to vola autosedacka, kedze je v nej dieta nie v uplne leziadej polohe.... na tu vanicku nech si zvolia nazov autoLEZADKO 😉 😀 😀

nemam rada tieto strasne multifunkcne veci, ktore maju plnit viac funkcii a ani jednu neplnia poriadne 😅 vanicka ma byt na vozenie v kociku a autosedkacka ( ci uz vajko alebo pre strarsie deti) na prevoz

janano
4. máj 2012

@lucka1987 ano, ja viem, ze su tam pasy na uchytenie, ale to babo je tam v uplne inej polohe ako v autosedacke. Ja osobne by som svoje dieta vo vanicke v zivote nevozila...a specialne, ak mam na vyber 😉

lucka1987
4. máj 2012

@janano ani ja by som v autolezatku babo nevozila 😀

jerryjanka
4. máj 2012

my sme boli na tom presne ako mamkamarketa - využili sme ju velmi vela - teda autosedačku
vo vaničke hysaky, revy, nedalo sa nikam isť takže vo vaničke sme boli asi 4x inak sme sa vozili v autosedačke aj na prechadzkach ale aj sme vella využili do auta prevoz, nakup, lekarka, len sme naklikli sedačku a šli, naštastie sme ju mali taku že sa dala prikliknúť na velky aj malinky kočik čo mame takže v autee som vozila len menši kočik ktory nezaberal miesto

bianca
4. máj 2012

@mariannka1 v prvom rade sa dietatko neciti stiesnene.9 mesiacov bolo v tesnom prostredi bruska zrolovone do klbka.Tymto padom odpada aj absurdne tvrdenie ze sa krivi chrbtica.My sme vajko vyuzivali hlavne v prvych mesiacoch casto hlavne na nakupy.Babo zaspalo v aute a nikto ho nebudil.Proste sme ho vytiahli von so sedackou,naklikli na podvozok a isli.Neskor sluzilo ako hojdacka a ,,krmitko,, na navstevach.
co sme vyuzili absolutne najmenej je prave sportova cast.Kupili sme lahky,skladny sportovy kocik a sportova cast s trojkombinacie ostala takmer nevyuzita

piacere
4. máj 2012

Môj bol zase od narodenia triedny nepriateľ autosedačky... Keď sme po mesiaci prvý kočík druhýkrát reklamovali a oni nám ho vzali a vrátili peniaze, tak už sme vajíčko nekúpili... ale rovno sedačku od 0 - 18kg... ale ako píšem... môj sa v aute ako bábo nikdy nevozil, pretože to nebolo možné a vďakabohu ani nutné... takže pre nás vajíčko nevyužité (ani za ten mesiac)...
Ale čo dieťa, to skúsenosť 😉

magali
4. máj 2012

@mariannka1 tak my sme si vajicko nemohli vynachvalit, mne napr svagrina tvrdila ze nam daju po jej synovi ze on tam bol len parkrat, aby sme nekupovali... lenze my sme chceli presne kocik trojkombinaciu, aby sme mohli nacvaknut vajicko na kolesa a vobec teda nelutujeme ze sme take kupili... a dlho som rozmyslala ako to svagrina myslela ze maleho tam mali len parkrat, pretoze my sme ho tam vozili stale a ked sme isli k Dr alebo na kratky nakup tak sme proste len vajicko nacvakli a islo sa, nemuseli sme maleho prekladat, velakrat nam tam zaspal a keby som ho mala prekladat do vanicky, tak by sme ho zobudili.. vo vanicke sa vozil rad ale do auta by som to nechcela, urcite to nieje bezpecne a zabralo by to zbytocne vela miesta a nemohla by som si tam k nemu dobre sadnut.. takze vajicko urctite a ked tak naklikavacie na kocik.. my sme skor malo vyuzili sportovu cast, ale to je len tym ze maly akonahle sa naucil chodit, tak uz nechodime moc na prechadzky, beha po dvore a ked ideme na nakup tak sa vozi v kosiku alebo vezmeme obycajnu bugynu

hori
4. máj 2012

@hajanka dik za link... som si zasa rozsirila svoje obzory... 🙂 je fakt otazka, ze dokedy by sa tam dieta zmestilo do tej vanicky... vidim to potom tak, ze nasledne kupit taku autosedacku, ktora je nie od 9 - 18 kg, ale od 0 - 18 kg...

gretka2
4. máj 2012
mariannka1
autor
4. máj 2012

@gretka2 dakujem, viac mi netreba

palomitacheca
4. máj 2012

My vajíčko využili hlavně jako autosedačku, která nám vydržela asi do 11 měsíců. Když jsme jeli na nákup, tak jsme syna nepřendavali a vzali jsme ho do obchodu ve vajíčku - buď se přicvaklo na podvozek, nebo jsme ho dali na nákupní vozík.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli