Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

ditka1
16. jún 2009

ja som mu nedavala vnutri ciapku v porodnici vraveli,ze ked je v dome 22stupnov netreba.

edusik
19. jún 2009

ahojte, my mame 9 dni, dnes je neskutocne horuco, museli sme ist von, tak som malej dala body s dlhym rukavom a na to dupacky, tenku ciapocku a supla som ju do vajicka s letnou dekou...po pol hodke mala komplet mokre vlasky... Co mame robit v takom teple? a este jedna otazocka - chcela som dokupit najmensie cislo bodyniek s dlhym rukavom, lebo vsetko je nam velke, ale nikde nemaju uz take, vsade len s kratkym, (teda maju ale za 200 sk za kus a to je vela). Moze tak male mimco uz kratky rukav?

pietra
19. jún 2009

edusik, ja by som najprv skusila dat prec tu deku. Ale v pohode uz aj takto male babo moze mat kratky rukav. Moja mala sa narodila v juli, bolo dost teplo a uz od prvych dni po prepusteni z nemocnice chodila von len v bodycku s kratkym rukavom a prikryta bola plienkou

bianca7
4. sep 2009

Ahojte.Pisem sem,lebo nemam cas si precitat vsetky prispevky pred tymto 😉 My mame 3-tyzdnove babatko a ako sa vonku dnes ochladilo,tak mam problem co mu obliect na prechadzku.Poradte,prosim.Dakujem za odpovede 🙂

dupinka
4. sep 2009

bianca: daj body s dlhym rukavom, nohavice a bundicku. Samozrejme, ciapocka az na uska. A prikryt dekou, navrch kryt kocika. Ak mu bude teplo, deku das dole.

luba142
4. sep 2009

dupi - ja si pamätam ako som riesila tuto otazku v maji ked sa mala narodila 🙂 ,casom sa clovek nauci a pride na to

manika77
4. sep 2009

bianca ak ma babo studeny nostek vtedy mu je zima...rucicky moze mat studene to neznamena ze mu je zimka..tak sa riad nostekom...ale asi by som dala dlhe body nohavky bundicka ciapka..a nejaka lahka prikrivka

hoogy
5. sep 2009

nas maly sa narodil v maji a najprv sme ho vrstvili a vrstvili a este perinka...chudacik a on nam plakal a plakal...bolo mu strasne teplo...ale kazde babo je ine niektorym je zima.v lete v tych horucavach noil len bodicka s kratkymi...no ale teraz sa ocladzuje takze davame sice body a kratkym,ale dlhe gatuse a na to este bundicku a ked ideme von tak ho este prikrijem dekou.a ano ked ma studeny nos tak mu je zima...neboj casom na to prides sama ako sa tvoje babo citi najlepsie...

katka1981
5. sep 2009

Ja mam s tym tiez problem, vzdy malu obleciem o trosku teplejsie ako som ja, a potom place, lebo je spotena ako mys.

bianca7
5. sep 2009

no tak dnes sme vyrazili takto-body,lahky overal,tepla supravicka-nohavice a bundicka 😖 a plus ponozky a ciapocka.V kociku samozrejme bol prikryty bavlnenou dekou,ale vobec som nemala pocit,ze malicekemu bolo priteplo...Rucky ma stale studene,licka tiez nemal horuce,ani nostek,zato chrbatik a krk vzadu bol teplucky.Neviem ci mam posudzovat ako mu je podla nosteka alebo krku vzadu,lebo som citala ze podla chbratika a krku.

wiwienne
5. sep 2009

Teplotu dietatka zistis na zahlavi, ak je studene, je m u zima, ak teple, teplota je ok, ak teple a vlhke, je mu horuco. 😉

bibi78
6. sep 2009

bianca7, ja som na tom rovnako, stale neviem, co sledovat, ci staci chrbatik, lebo telicko ma teplucke, aj teplotu ma okolo tych 37 stupnov, nostek ma taky akurat, niekedy mierne studensi, nie moc a rucky este studensie, ale myslim, ze to preto, ze ich ma vonku... ?

bianca7
6. sep 2009

Bibi,tiez si to myslim,ze rucicky ma studene,lebo ma ich vonku...Ale aj tak sa tym trapim.Dnes zasa budem si lamat hlavu ci neobliekam ho vonku moc malo alebo naopak.K tomu este nemame dost tepleho oblecenia kedze mame tri tyzdne a narodili sme sa do najvacsich horucav...Takze stale som neista,ale to asi kazda mlada mamina 😉

katka1981
6. sep 2009

Rucicky vraj nie su dolezite ale nostek a zahlavie. Ja jej stale chytam nostek ako uchyl aj v noci.

luba142
6. sep 2009

babule ale nasa ma studeny nosik myslim stale tak ani asi podla toho sa to neda zistit alebo ano? My dospely mame v chladnom pocasi tiez studeny nos aj ked nam zima neni

luba142
6. sep 2009

bianka-- vyriesis to body nejaky svetrik lebo kabatik gatule a perinka kedze ma 3 tyzdne a popripade deka nejaka mozno aj tensia uz postaci ked je v perinke

luba142
6. sep 2009

malo byt ze bianca 🙂

bianca7
6. sep 2009

luba 142,pochopila som 🙂 Rada by som ho dala do perinky,ale neide to ☹ Este v porodnice z nej dokazal vyliezt,takze len obliecenie...Mame vobec problem ho udrziat v naruci aj ja,aj manzel.A nestacilo by ho obliect tak ako som uz pisala:body,lahky overal,tepla supravicka-nohavice a mikinka a plus ponozky a ciapocka.Do kocika este tenku deku a nanoznik?

luba142
6. sep 2009

bianca daj body s dlhym rukavom a teplu supravicku mikinu a nohavice ako pises a ked mas daj mu pancusky a ked nie tak ho len prikri a daj ten nanoznik a ciapocku samozrejme myslim ze by to malo stacit ved tam az taka zima zase nieje alebo ho do tej deky nejako zabal a daj nanoznik

babulka123
6. sep 2009

ahojte ja mam doma 5 tt. princeznu co mi najradsej spava na balkone v kociku alebo vonku..
dnes som jej dala body s dlhym rukavom, na to mala mikinu, na nohach ponozky a teplejsie teplacky, zakryta bola takou tenkou dekokou a spala mi takto 4 hodiny.
mala este ciapku a kapucu.. pre istou. a kontrolujem ju len podla zahlavia lebo nos a ruky ma vzdy studene..

janulik2412
7. sep 2009

ahojte ,chcem sa opytat,ze kedy mama davat malemu uz aj pancusky?Mame 7 mesacneho chlapceka a sme uz v sportovom kociariku.

cikyta
7. sep 2009

Janulík.Napr.dnes som už malej pančušky dala a to mám 5 mes.bábo.

adya01
13. sep 2009

ahojte, tak ja doma davam body s kratkym rukavom a na to tricko s dlhym a dole dupacky a ponozky. Ked ideme von tak teraz davam hore 3 vrstvy, popripade vzdy jednu vonku vyzleciem a dole pancusky a teplacky/rifle. Navrch tensia deka. Na hlavicku ciapocka. Tiez kontrolujem len nostek

veronika81
13. sep 2009

fúú tak my sme boli včera po obede vonku a malý mal krátky rukáv a krátke gate 😅 Ale sme z juhu, tak sa to asi nedá takto moc porovnávať. Proste bolo fakt teplo.
Dnes už mal nohavice dlhé, ale krátky rukáv ostal 😉

jankapiknova
13. sep 2009

andy, a mozem sa spytat kde byvate? lebo neviem kde je taka zima,asi su velke rozdieli teplot na SR 🙂

rimmel
14. sep 2009

ak ma babetko studeny nostek zima mu nemusi byt ako tu niekto spomenul....ak chcete zistit ci je babatku naozaj zima ci priliz horko VZDY skontrolujte jeho hrud, brusko ci chrbatik, nie tvar ci koncatiny nakolko tie su nedostatocne dokrvovanie zatial 😉

ja moc neriesim ci mu je zima ci teplo..vzdy mam so sebou deky ci oblecenie navyse a vonku vzdy uvidim co a ako 😀

nikollette
14. sep 2009

Najlepšie je skontrolovať na zátylku 😉

adya01
14. sep 2009

jankapiknova : byvame pri ilave, ja som dnes mala tiez tricko a bundu tak sa mi nevidi nic zvlastne na tom vrstveni, nevravim ze je nabambuseny ale ked skusim nos a dnes aj ten zatylok tak bol len prijemne teplucky, nie horuci.
Dnes tu bolo dost skaredo, ani nie 18 stupnov, cely den fukalo a bez slnka...

zuzikmeduzik
30. sep 2009

ahojte, co budete obliekat babatkam do sportoveho kocika, ked bude vonku 13-17 stupnov? nechcem maleho prilis zababusit...vcera som mu prvy krat vytiahla fusak, lebo sme isli von skoro rano a bolo chladno a okrem toho je malicky chory - isli sme k dr.

dianka3
30. sep 2009

no oblec mu pancusky a a teplejsie gatky a tiez nejaky svverik a ciapocku 😉