Ako obliekať bábätko v marci?

vivian2
29. mar 2008

ako obliekate v tychto dnoch svoje babatka ked idete von? Moja mala bude mat zajtra 16 dni a ja neviem co jej mam obliect na prechadzku. Doteraz som ju obliekala takto: body, dupacky, kabatik, zatepleny overal, deka, fusak a samozrejme ciapocka. Od zajtra sa ma ale oteplovat a ja neviem ako ju obliect. Ci jej mam stale nechat aj overal aj fusak alebo uz overal netreba a uz len teplu deku do fusaku. Citala som ze prehriatie babatka moze byt nebezpecnejsie ako ked mu je trochu chladno. Ja by som bola rada, keby jej bolo tak akurat 🙂)) len neviem ako to dosiahnut 🙂)) Skusene maminy poradte 🙂)

k1k2k3k4k5
30. sep 2009

ahojte, mam babatko, ktore zaspi len na rukach a potom ho davam do kocika, ked spi a itak deme von. V lete to bolo jednoduche. S tym, ako prichadza jesen a zima, mam dilemu, ako ho obliekat. Ciapocku mu nasadim, aj ked spi ale ostatne nie. Uspavat ho naobliekaneho nechcem, aby sa doma zbytocne dlho nepotil. Mate niektora skusenosti? Staci dobre ho pozakryvat alebo dat ho do fusaku menej obleceneho?

susik77
30. sep 2009

ja chodim von s malou takto: ma bavlnene pyzamko-overal, fleesovy kabatik a bavlnenu ciapocku, je v zavinovacke a este ju prikryjem v kociku fleesovou dekou. myslite ze jej to v 16-stupnoch staci?

emily76
30. sep 2009

k1k2... a nemozes ho poobliekat a it s nim niekde, kde mate chladnejsie? Napr. na chodbu..... podla mna by mal mat na sebe aspon 2 vrstvy.. bodynko a nejaku teplejsiu bundicku. Ak ho zabalis do zavinovacky, na nozky by mu nemalo byt zima. Neviem ako je poyblivy ale moje sa par krat otocia a deka je pod nohami. 🙂

Susik, myslim, ze to jej staci.. inak, ak mate pochybnosti, chytte detickam nosy alebo hrudnik. Nie rucky.. tie mozu byt studensie. Ak su studene nosy, je im chladno.

Deticky by mali mat oblecenu o 1 vrstvu oblecenia viac ako maminka.. ja to riesim tam, ze im dam body, tricko s dlhym rukavom ale nie velmi teple a kabatik. Ked je teplo, kabatik vyzlecieme... teraz je to zvlast tazko, ked je slnko, tak je teplucko a ked zajde alebo sme v tieni, tak je chladno. Tak chodime na prechadzky nabaleni. 😎

kvjetecko
2. okt 2009

ahojte, ked citam tie posledne prispevky, tak sa mi zda, ze ta moja mala asi vonku mrzne 🙂
Teraz jej davam: kosielka, hrubsie ponozky, dupacky, hruby sveter, ciapka - tot vsetko na oblecenie, zakryjem dekou a ak fuka zapnem vrch kocara. Nos ma teply, takze predpokladam ze zima jej nie je. chora nebola zatial. ale uz sa ochaldzuje, takze zacnem davat hrubsie vrstvy, alebo viac.

Ale chcem sa opytat - zachvilu mi vyrastie z perinky - cim ju mam zakryt? mam kupit normalnu perinu (samozrejme nie taku velku ako pre dospeych..)? alebo ju zakryvat dekou? alebo cim?

tinka19
2. okt 2009

kvjetecko....naša keď vyrástla perinky,tak sme kúpili spací vak a boli sme spokojní..a na zimu sú aj hrubšie 😉

iinuska
2. okt 2009

kvjetecko, ja zakryvam dekou. Ale tiez uvazujem o spacom vaku

miskachrumka
2. okt 2009

ako sa teda da presne zistit kedy je dieatku zima?lebo tento moj krpec cimho viac naobliekam tak ma viac studne ruky 😕 tak podla nosteka
?

iinuska
2. okt 2009

miska, zatylok musi byt teply

kvjetecko
2. okt 2009

porozmyslam o tom spacom vaku, dakujem 😵

miskachrumka
2. okt 2009

no ten ma stale teply 🙂

katka2808
2. okt 2009

ja som citala v niektorom tom casopise o babatkach, ze rucicky neprezradia dobre, ci je dietatku zima. skor chytat nostek alebo hrud. rucicky mozu byt studene, ale zima mu nemusi byt. tak ja chytam stale noštek. a v noci babatko mi spinka uz asi tyzden v spacom vaku. dnes sme dostali fusak /taky ten overal do kocika na zimu/a mam taky pocit, ze velmi skoro ho zacneme pouzivat na prechadzku...

gabikat1
2. okt 2009

Prosím Vás moja malá ma päť mesiacov. Ešte nesedí a sme v bugine. Ako ju mám obliekať v takomto chladnom počasí? Mám jej už dať vetrovrku? A ked dám fusak ako ju pod nim obliecť?

wiwienne
2. okt 2009

Ahojte maminy...my mame v noci pyzamko a spaci vak plus otvorene okno, cize ked je uz v izbe chladnejsie, prekryjem maleho este tensou ale teplou dekou....najspolahlivejsim ukazovatelom teploty je zatylok, radia aj mudr...teraz, ked je uz kosa, davam malemu bodiky s dlhym rukavom, navrch tensiu mikinu, na to velmi teplu mikinovu bundicku, hrubsie podkolienky, nohavice, papucky, ciapocku,deku pod neho aj nanho a plus kryt na kocik, maly este nebol chory a ta teplota je asi tak akurat, lebo je spokojny.. 😉 ...a uz budem kupovat fusak, mnohe maminy radia Emitex..

martinka1985
6. okt 2009

ahojte mamicky,mozno je to trosku blba otazka no ale ja si nejak neviem dat rady.Koncom februvara cakame babatko a ja uz teraz rozmyslam ze ako ho obliect ked pojdeme domov z nemocnice,kedze bude este zima tak sa bojim aby mu zima nebola.Myslite ze budu stacit body s dlhym rukavom,pancusky,kosielka dupacky,bundicku,overal alebo nejaku teplu supravicku na zimu,deku,a fusak?

wiwienne
7. okt 2009

Martinka, no novorodeniatko by som urcite neniesla domov bez fusaku a ten by som prikryla este hrubou dekou...

manika77
7. okt 2009

martinka a mozno bude koncom februara aj 20 stupnov sak to uz neni normalne ake je teraz teplo 😝 budes riesit potom 😉

dada78
8. okt 2009

martinka, ja som mala Romika februárového a stačilo mu body s dlh.rukávom,dupačky,kabátik,čapička. Z pôrodnice do auta som ho preniesla v perinke, v aute bolo teplejšie, tam som ho prehodila do autosedačky. Dosť záleží aké bude počasie, keď si kúpiš nejaký tenší overál nič nepokazíš, niekedy je aj v apríli zima ako v novembri.

katka 2808, ahojky, máš pravdu, to či je bábätku zima sa sleduje na zátylku a nose, ručičky a nožičky nie sú smerodatné, sú to končiace končatiny a niekedy sa dieťa cez ne prirodzene ochladzuje. Takže keď aj ich má studené,neznamená že mu je zima, treba skúsiť noštek, zátylok alebo aj uško. Písali to aj v poslednom Mame a ja alebo v Dieťati. Zbytočne dieťa prehrievať nie je dobré, pri prílišnom prehriatí je väčšie riziko SIDS.

amy14
9. okt 2009

martinka....kúp kvalitnejší fusak,emitex exclusiv je celoročný a rastie s bábätkom,takže ho využiješ určite...a bábätku daj dupačkový overalik,čiapočku,šup do fusaku a do vaničky a môžeš ho ešte prikyť dekou....

monika77
9. okt 2009

škoda že len my maminy vieme kde sa má zmerať teplota bábätka ... ja keď prídem môjho drobca ukázať do práce, kde sú staršie tetule, každá hneď joj aké má studené ručičky, je mu zima, mám ho viac obliecť ... zúrim už 😀 nebaví ma stále vysvetlovať že mu nie je zima, a že nezáleží či má ručičky studené, veď aj ja mám ráno ruky studené a nie je mi zima ... príde mi to niekedy smiešne, akože mu mám dávať teraz rukavičky 😀 vám sa to nestáva maminy?

amy14
9. okt 2009

stáva často....a pritom moja je spotená a rúčky studené....ani nie je rada naobliekaná....ja si to už nevšímam,ved je to moje bábo,nech sa starajú o svoje detičky....

dada78
9. okt 2009

monika, my sme včera mali očkovanie a teraz ráno mal Maťko ešte teplotu 38,2 a pritom mal studené ruky aj nohy ... ono to bude pravda, že cez tie končatiny sa deti ochladzujú
a to vysvetľovanie poznám, už som poučila aj svokru 🙂

monika77
9. okt 2009

ja nenaobliekavam ... ako maličký mal problém s potničkami tak sa chcem tomu vyhnúť ... dokonca ked už niektoré maminy teraz dávali pančušky ja nie ... samozrejme len ráno ak je veľká zima

amy14
9. okt 2009

ja dávam pančušky ak ideme autom a vonku fúka,tak aby jej neofúkla nožičky,ale potom ked sme doma alebo na návšteve,tak je len v pančuškách.....a cez den ked sme doma,tak má len tenké dupačky a tričko a vonku jej oblečiem len svetrík a čiapočku a šup do kočíka,kde má deku,takže nožičky má v teple.....a pre prípad mám aj nejaké nohavice,ked sa chce nosiť.....

bianca7
10. okt 2009

Ahojte maminy.Ja idem zasa sem po radu.Uz sa vonku riadne ochladilo,tak davate babatka aj do fusakov alebo tepl.kombinez alebo este na toto je priskoro?Mame prve babatko a preto este neovladam vsetko 😉 Ako sa oblieka v tepl.az horucom pocasi,to uz vieme 🙂 , ale vcera bolo 12 stupnov,dnes asi tak isto,tak neviem ci staci nejaka prechodna bundicka alebo radsej do fusaceku?Vcera sme mali oblecene body s dlh.rukavom,na to bavln.kabatik a navrch prechodna bunda.A este,davat 2-mesacnemu miminku aj topanocky alebo stacia iba ponozticky?Dakujeeem 🙂

lydia22
10. okt 2009

ahojky, tak môj malý ma 4 mesiace a včera mal oblečeú košielku na to tenký reklik a teplu bundičku na jeseň. na nohách mal pančušky a nohavičky, topánočky mu nedávam lebo bol prikrytý dekou. ale v najbližších dňoch sa má ochladiť tak už ten fusak asi dáme.
náš malý totiž ale nemá raád príliš teplo radšej ked je troška chladnejšie aj potom lepšie spí vonku, tak ho nikdy až príliš nebabuším všetko s mierou.všetko závisí od bábätka a od tvojho pocitu veď fuasak sa dá rozopnúť poprípade ak by sa ti zdalo že je teplo. 🙂

bianca7
10. okt 2009

lydia,dakujem za odpoved.Fusak nam dorazi koncom bud.tyzdna,tak dufam,ze este nezamrzneme v bundicke 😅

spevacka
11. okt 2009

V septembrovom čísle časopisu Dieťa je dobrý článok o tom, ako zbytočne nebabušiť deti. Autorka tam píše o tom, ako slovenské mamičky (pekných synov máte) nadmerne obliekajú detičky a mnohokrát celkom zbytočne. Môj malý je každé ráno zamrznutý pri ceste do škôlky, tak si pýta teplejšie oblečko. Ale u dcérky 2,5 mes. mám tiež každý deň dilemu ako ju obliecť. Fusak ešte treraz nedávam, len teplú deku na nožičky. Studené ručky naozaj nie sú indikátorom či je dieťatku zima. Treba skúšať noštek, príp. telíčko. Čo je ale dosť problém, keď je bábo oblečené, však? 😵

bibi78
11. okt 2009

Moj maly ma necelych 7 tyzdnov a mame tu okolo 15°C. Obliekam ho tak, ze ide von v tom, co ma oblecene doma - body s dlhym rukavom, dupacky alebo body s kratkym, kosielka, dupacky a bud je v zavinovacke a potom vo fusaku mini nest od Teutonie (celorocny fusak, teda primerana hrubka) a na to kocikovy kryt. Iba pred 2 dnami som ho zacala davat do tepleho overalu a do toho mini nestu. Nikdy neviem, ci to nie je vela, ale maly je spokojny a prespi celu prechadzku...
Doma v noci ho davam do zavinovacky a niekedy prehodim cez nohy deku, lebo ma studeny nostek a to mame okolo 22 °C. Planujem zaviest spaci vak, ked zo zavinovacky vyrastie.

bianca7
11. okt 2009

Ked dieta je v zavinovacke,tak to je dobre-aj ma spolu rucicky-nozecky,aj je mu teplo,ani netreba zbytocne obliekat.Lenze nas pokladik nebol v zavinovacke dlhsie ako v porodnice-uz tam dokazal z nej vyliezt 😀 A teraz uz sa do ziadnej ani nezmesti 😀 Skusala som mu dat vcera tu,co som kupovala pred porodom,ale akurat tak mu moze uz posluzit ako paplnik,je iba do poltelicka.Takze musim rozmyslat ako to nahradit aby mu nebolo ani prilis zima vonku,ani prilis teplo.

bibi78
11. okt 2009

bianca, ani moj maly sa do zavinovacky cely nezmesti, ma ju len nieco nad pas, ale to mu staci. ked ideme von, tak mu hore obleciem mikinu a potom je v tom mini neste a ked spi, tak ma hore vzdy body a este dupacky, takze zima by mu nemalo byt. a ruky ma vzdy vonku.