Akú šatku pre novorodenca?

sasha07
18. dec 2020

Ahojte. Viete mi prosím poradiť aká šatka je najvhodnejšia pre novorodneca? Páčia sa mi rischino no čítala som, že elastické sú pre novorodenca najlepšia, je to pravda? Pri predošlých deťoch s nosením nemám skúsenosť, tak by som bol vďačná za rady..🙂

simonkaba
18. dec 2020

u mna vyhrala Sestrice poppy pink, 240g bavlna... su aj elastickejsie ale mne sa dobre viazala tato pevnejsia od narodenia aj potom ked bolo babo vacsie 🙂

pauli_cka
18. dec 2020

@sasha07 vhodna je viac menej kazda satka, avsak tensia satka sa lepsie viaze ako hruba satka,najma zaciatocnikom sa s tensou satkou lepsie manipuluje. pre novorodenca je najidealnejsia cisto bavlnena satka,napríklad fidella,ta je makkucka (ja som pouzivala satkovy fidella nosič) No a za mna su super aj bavlnene satky Little frog, ktore su aj cenovo fajn (ako ktore) Ja som pouzivala tuto satku a veeeeelmi casto a dlho som v nej nosila

sasha07
autor
18. dec 2020

@pauli_cka ten nosic nie je od narodenia však? Pozerala som na nete, tieto značky som ani nepoznala páčia sa mi.. aj ten nosic..

scorpionflower1
18. dec 2020

@sasha07 ja som mala na zaciatku elasticku satku (tusim Babywrap) ale nebolo to bohvieco, ona tak vseliako odstavala, no mozno som to nevedela dobre zaviazat. My sme potom kupili nosic Sestrice a ten bol skvely, oni maju aj dobre satky, aj ked drahsie. Skus ich pozriet. Hlavne nech je satka tensia.