Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nosenie staršieho dieťatka

maminkazuzanka
29. júl 2015

Neviem najst co potrebujem tak som zalozila novu diskusiu. Ked uz nieco take je tak prosim link.
Moja dcerka 22mes je nosena sporadicky, niekedy viac niekedy menej, niekedy pol hodinu niekedy cely den. Striedame mei-taj a alpino. Pri oboch uz pocitujem nepohodlie. Mala sa tiez nevie dobre "ulozit" ani na kojenie ani na spinkanie. Preto rozmyslame o satke (popripade nieco ine, iny nosic). Viete mi niekto poradit, aku satku, dlzku, gramaz, a tak? Dakujem vopred

jankamichelova
29. júl 2015

To fakt myslíš vážne?Píšes o takmer 2 ročnom dieťati. Niekedy je nosena celý deň? Ona ešte nechodí?

cacika
29. júl 2015

ahoj, odporucam ti batolací ergonosič. možno by ste si sadli aj so šatkou, len to by už v jej veku mohlo byt náročnejšie, ale ak je to pokojné a trpezlivé dieťa, kludne skús. teda ak šatku tak vysokogramážovú bavlnu alebo s prímesou ľanu alebo konope. ak ti je viac sympatický nosič, potom Kibi, Tula Toddler alebo Zumbucca. a pozývam ta do skupiny Nosíme naše deti 🙂
@maminkazuzanka

nicolle21
29. júl 2015

ja maleho poponasam v ring sling satke,na take kratke nosenie je fajn,viaze sa nabok,nosim ho len ked uz je unaveny z chodenia a potrebujeme sa niekam presunut.. pripadne nosi manzel v manduce,ale uz len na chrbte,uz by bolo dost nepohodlne pre vsetkych nosenie vpredu..
ty nosis stale vpredu,alebo ako?
ja som v zasade za nosenie,ale uz v takomto veku je to pre matku niekedy dost nepohodlne,svoj chrbat by som asi neobetovala

katarinamarkova
29. júl 2015

@maminkazuzanka 🙂
2r. dieta nemusis nosit vobec 🙂 ma za tebou hravo, veselo, radostne utekat po chodniku
( no dobre ok, max. ho hore schodami vynesiem, ked sa ponahlam....alebo do autobusu vylozim.....alebo ked viem, ze idem do zoo na 5 hodin tak beriem kocik....alebo teda tu satku....)

sisaka
29. júl 2015

to bude preklep @maminkazuzanka asi chcela napisat 2 mesacna. Asi tazko niekto nosi 2 rocne dieta cely den + problemy s dojcenim a ukladanim ....

lulistek
29. júl 2015

@sisaka neviem, inak by sa asi nevolala diskusia Nosenie starsieho dietatka

asaela
29. júl 2015

Moja ma tiez 22 mesiacov. Nosim ju v Tule Toddler a tento nosic odporucam, som nesmierne spokojna.

sisaka
29. júl 2015

@lulistek ooooo, to som si nevsimla, tak potom nechapem, cely den nosit 2 rocne dieta 😕

zitaje
30. júl 2015

@maminkazuzanka moj je rovnako stary, a dlhsie ako pol hodiny v nosici nebyva - naco aj? Chodi pesi, beha, skace, ked je unaveny alebo ked sa ponahlam, supnem si ho na chrbat. Predpokladam, ze tvoje dieta ma dobre cez 10kg, to uz "lepsie" nebude, teda nie preto vam je nepohodlne, lebo mate nevhodny nosic, ale preto, lebo mas tazsie a velke dieta. A schvalne orgaanizujem den tak, aby nemusel spat v nosici, lebo sa lepsie a dlhsie vyspi doma v posteli, o dojceni ani nehovoriac, to si fakt neviem predstavit, ako by som si ho tam nainstalovala...

lulistek
30. júl 2015

@sisaka Ja si tiez myslim ze je to zbytocne, ked malu potrebujem dat na ruky, tak sa ma chyti a pohoda, pre vyvazenie vahy vzdy da nohy okolo mojho boku. Ale nosim ju vazne len sporadicky, ked sa jej nechce ist na prechadzke uz ale aj to ju po minutke dam na zem, ze uz si oddychla ved uz ma 12kg a ja mam len jeden chrbat 🙂 inak chodime kocikom, tam spokojne vegeti 🙂

dendulik82
30. júl 2015

nosit 22 mesacne dieta v kociku je v pohode, ale v nosici je to uz zbytocne?Mamicka chce poradit vhodny nosic a nie zistit, ci je nosenie vhodne alebo nie. Moj ma 31 mesiacov a veru ked je chory tiez sa dlho nosi a niekedy nosic nevytiahnem aj dva tyzdne. Ja mam kibi, odporucam kvoli super nastavovaniu. Tiez mame ringsling na poponasanie, 15 kil na jednom ramene je dost.Najlepsie zistis, co ti vyhovuje, ked vyskusas aspon niekde niektore nosice.

jana_eyre
30. júl 2015

moju 22m. nosim v ergonosici /neviem znacku, nie je to tam napisane), ked ideme mhd a potrebujem volnu ruku na starsieho.. vydrzi tam maximalne pol hodinu, ale vobec mi tam neprekaza - ma 10kg.. inak chodi pesi, kocik nepouzivame odkedy vie chodit..

na ruky ju beriem iba na chvilu ked sa pyta - vzdy jej poviem, ze iba po najblizsiu lampu/strom a dam ta dole.. potom nikdy neprotestuje, ked vie co ju caka..

klaralud
17. jan 2017

Pri starsich detoch je super nosit napriklad v ring slingu. Je to vlastne kratka satka s dvoma kruzkami nasitymi na konci. Vdaka tomu sa lahko dotahuje, vyuzitelny je na prechadzkach, ked uz drobcek nevladze a chce sa nosit na rukach. Alebo aj na ine rychle presuny, ked sa vam nechce vyberat kocik, napriklad v tomto pocasi, ked je nasnezene a chodniky su s kocikom neprejazdne...tu som citala super clanok o noseni v ring slingu, mozno niekomu pomoze ;) http://www.klbkostastia.sk/blog-ako-nosit-v-rin...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli