Nosenie v zime

gabka123123
8. sep 2022

Ahoj. Nechce sa mi investovať do bundy, keďže nosič používam von na kratulinke prechádzky len.
Ako je to s kapsami na nosiče, máte vyskúšané, kde sa dajú dobre kúpiť?
Alebo som videla univerzálnu vložku, čo sa dá zazipsovat do hocijakej bundy.
Máte skúsenosť?
Vďaka ☺️

petamich
8. sep 2022

univerzalna vlozka neexistuje, musi ti sediet na zips, ktory mas na bunde (su z roznych materialov a zuby roznej sirky) - my sme si davali sit taku s dvomi zipsami, aby pasovala muzovi na jednu bundu a mne na druhu bundu a na viac nam zial nepasuje, napr. vsadka co mam do specialnej nosicskej bundy pasuje do jednej mikiny do inej nie

kapsu mam ale to je za mna skor na jesen/jar, kedze dobre neizoluje dieta a nezohrievate sa navzajom, radsej by som sla do vsadky do tvojej bundy, pekne vsadky sije napr. Nellytex a za priaznivu cenu - ma aj take dvojite, ze ked rozopnes je jarna a ked nechas obe vrstvy tak je na zimu

inak ja som investovala do softhellovej nosicskej bundy a je uzasna, nosila som ju celu jesen/zimu aj bez dietata ale ajo nebola lacna, kazdopadne daju sa zohnat aj bazarove napr. Sestrice, Jozanek, Little White Dandelion...na FB je skupina Nosime nase deti a aj tam baby predavaju

gabka123123
autor
8. sep 2022

@petamich vďaka krásne za odpoveď, 🥰🥰🥰 hneď sa lepšie vyznam. asi teda stavím na bundu, možno nejakú nájdem od ruky teda

petamich
8. sep 2022

@gabka123123 ja som prepadla Little White Dandelion 🙂 to je ale taka sukromna preferencia, najdes aj tu na MK bazare urcite - ja od nich mam aj mikinu aj softshellku, su bud na predne nosenie alebo aj na predno/zadne a teda ja ich nosim aj bez vsadky, lebo su funkcne a krasne (aspon pre mna)

sims122
8. sep 2022

@gabka123123 ja som si dala ušiť celoročnú vsadku od nellytex. Ma dve vrstvy. Spodnú používam k mikinam, vrchnú napr ku softshellke a keď ich spojím obe tak ju mam do zimnej bundy. Ale ako sa písalo vyššie, treba mať rovnaký typ zipsu, čo ja mam na zimnej, na softshellke aj na mikine. Pripadne ak máš nejakú inú bundu tak dat nasit 2 rôzne zipsy.

ivangeline
8. sep 2022

A co tak overal zimby pre dieta...tensia zimna bunda na vas a proste bude nosic von?

gabka123123
autor
8. sep 2022

@petamich popozeram ☺️

gabka123123
autor
8. sep 2022

@ivangeline ja mám nosicdo roka len, neviem či by sa dobre zmestil ale fajn nápad

gabka123123
autor
8. sep 2022

@sims122 popozeram, dík za tip 😊

vilma7
8. sep 2022

Investovať do bundy? Kúpila som novú v kik za 19.90 o pár čísel väčšiu a bolo po probléme.

evica17
8. sep 2022

Ja som nosila deti len keď sme šli k dr autobusom a nemala som žiadnu bundu ani nič špeciálne, proste som ho lepšie obliekla a išli sme. Ale neboli dáke extra mrazy

majlo1234
8. sep 2022

Ja mam kapsu od nije a je to parada na zimu

masinka
8. sep 2022

Ja som si pozicala bundu od manzela, na tych par mesiacov sa mi nechcelo do toho investovat. Dieta v overale v nosici je neprakticke, pridete do autobusu/obchodu/k lekarovi, dieta sa ide roztopit, mama sa ide roztopit, bundu jednoducho vyzleciete a ste v pohode obaja.

gabka123123
autor
9. sep 2022

@vilma7
@masinka normálne bundu zapnete po vrch aby bábo málo ochranu pred vetrom? Zaroven má tam dost priestoru na dýchanie? Len neviem si to presne predstaviť 😀ale keď to funguje super

petamich
9. sep 2022

@gabka123123 nie, ty si das nakrcnik, dieta musi mat hlavu vonku, vyhoda tych specialnych je, ze maju taku akoby kapucnu a da sa pripevnit na tvoj nakrcnik ale ak taku nemas a mas napr. manzelovu, tak dietatu das ciapocku, kuklu...zapnes iba po jeho krk a na svoj si das nieco aby ti nefukalo

masinka
9. sep 2022

@gabka123123 nie, bundu som uplne nezapla, nosila som pod nu rolak alebo satku nech mi na krk nefuka, drobec mal ciapocku a ak bolo chladnejsie, tak aj kapucku z mikiny. Lepise foto som narychlo nenasla, tu mala dcera cca 5 mesiacov, zvedava bola az strach, chcela ist sa sestrami na hojdacku tak sa mi tam vykrucala 😀

vilma7
9. sep 2022

@gabka123123 áno, normálne som vytiahla zips a zapla koľko bolo treba. Bunda mala samozrejme jednoduchý strih, žiadne zúženie v páse atď. A keďže bola o pár čísel väčšia, bolo tam miesta dosť.

elenita
9. sep 2022

@gabka123123 ja som si kupila bundu na nosenie v bazare za 10 eur aj s postou a je ako nova 🙂

gabka123123
autor
9. sep 2022

Woow ženy super ste 😊😊😊

gabka123123
autor
9. sep 2022

@elenita otázočka, tá kapucňa vie aj poslúžiť na hlavičke bábätka? Ja mám len dvojmesačné a tá kapucňa vyzerá dosť velko. Len či sa oplatí kupovať, rozmýšľam nad tou istou bundou totiž, to je esmara z Lidlu ☺️

elenita
10. sep 2022

@gabka123123 Ano, presne 😊 vies co, tiez sa mi zda dost velka, ale boli sme uz aj tak, ze ju mala dcerka na hlavicke a dalo sa. Ja som spokojna 😊

sakaca
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamkalentedkova
11. sep 2022

@elenita aj ja mám takú istú 🥰

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimi16
26. sep 2022

@gabka123123 ja len takú jednoduchú otázku….prečo nechceš dať dieťa do kočiara? Chrbátik náhodou netrpí?

gabka123123
autor
26. sep 2022

@mimi16 kto povedal že nechcem dať do kociara?

sima1415
26. sep 2022

Ja mám toto a je to brutalne dobre , môžem to nosiť aj ja aj manžel, má dve vrstvy čiže na každé ročné obdobie, nepremokavé a mala sa mi tam zmestila kým som ju nosila - cca 2roky
http://ekodieta.sk/ochranne-kapsy/436-ochranna-...

bambulka814
26. sep 2022

@gabka123123 tiež odporúčam Lidl nosicsku bundu, kúpila som ju v Lidli, ešte ako tehotná, vo výpredaji za 10 eur a je fantastická. Akurát tepla, ponosime celú zimu, malinkú v nej mám len v body, pancuskach a čiapočke, a praktická aj do dažďa. Zdá sa mi šikovnejšia, ako draha nosicska bunda, ktorú som mala požičanú pri predošlom bábätku.

bambulka814
26. sep 2022

Ja som mala aj ručne šitu vsadku, ale večne bol problém so zipsami, takže za mňa nie.

gabka123123
autor
26. sep 2022

@bambulka814 oni majú v lidli dva druhy, žiaľ vypredané moje číslo

gabka123123
autor
26. sep 2022

@sima1415
@bambulka814 vďaka baby, dnes som objednala z Bonprix za 50 eur , snáď bude dobrá. Lebo na bazároch už nevedia od dobroty koľko si majú pýtať 🤦🤦🤦kupi za 25, nosí rok a predáva za 20 🙈💁trapas 🙈