S akými nosičmi ste spokojné?

mili7
13. feb 2023

Ahojte.
Tie, co mate skusenosti s nosenim deticiek, s akymi nosicmi ste (boli ste) spokojne? Ide mi o co najjednoduchsie nastavovanie a aby som v tom mohla nosit svojho skoro 3 mesacneho cca 5 kiloveho syna.
Viem, ze kazdemu moze sadnut nieco ine, len sa pytam na skusenosti, aby som mala prehlad, po com sa pozerat.
Dakujem

queen_mary
13. feb 2023

Ergobaby. Lepsi nekupis. 🙂

struhanka
13. feb 2023

@mili7 Ergobaby.

paulahr
13. feb 2023

@mili7 súhlasím s odpoveďami vyššie, jednoznačne ergobaby…vôbec ma nebolí chrbát z nosenia aj syn je spokojný ma už 7kg

ropucha6
13. feb 2023

Ja mam Rischino, som spokojna.

laurar1
13. feb 2023

Ja som mala BeLenka, ten bol vynikajuci asi do roku, roku a pol. Teraz mam Zumbucca xxl, mala sa nosi uz menej, ale unesie ju aj ked ma 15 kil. Ergobaby mi pripadal tvrdy a nepohodlnny a nie kazdy je ergonomicky.

ceklis
13. feb 2023

Ja po viacerych skúsenostiach už len Sestrice ❤️

jaond19
13. feb 2023

U mna fidella, najprv Baby verzia, teraz uz mam Toddler velkost

rozovykon
13. feb 2023

@mili7 ja som mala iba manducu a bola som spokojna.

ropucha6
13. feb 2023

No a vyber si 🙂

chillibubble
13. feb 2023

ja som mala fidellu viazaciu, moyo a sestrice. sestrice boli za mna najlepsie z tychto. magneticka pracka vzadu je super a popruhy nie su take hrube na ramenach.

mili7
autor
13. feb 2023

@ropucha6 Tak jasne, viem, ze ich je vela. Ergobaby som pozerala a pacilo sa mi na tom, ze je taky pevnejsi, nie iba satkovina. Rischino mi poslal zase muz, ze sa mu pacilo. Len ked som pozerala videa, tak pre tak male dieta sa ta zvysna cast zapasava do bedraka. Myslis, ze to tam nejak nezavadzia/netlaci pri dlhsom noseni?

ropucha6
13. feb 2023

@mili7 nie, ved to mas na obleceni, takze to necitit - ta latka je taka makka. Vraj su aj nejake pozicovne tych nosicov, tak mozes skusit poskusat.

annm81
13. feb 2023

Mne Ergobaby zachránil mentálne zdravie. Prvé dieťa som mala strašne uplakané, ale v nosiči bol spokojný. Používala som ho skoro denne a muž ešte viac. Používali sme ho doma, v meste aj na horské túry. Iné som neskúšala, lebo tento sme kúpili ako prvý a sadol nám.

mili7
autor
13. feb 2023

@ropucha6 Ano su pozicovne, ale otvorene iba cez tyzden. To sa tam nedostanem, kedze muz chodi autom do prace a MHD sa mi tam s malym trepat teda nechce. Nevadi, ved pozistujem, popozeram takto po nete a hadam vyberiem nieco dobre 😉

laurar1
13. feb 2023

@mili7 Existuje pozicovna, myslim, ze v prievidzi, kde si vies zapozicat online a posielaju na cele SR. Skus pozriet to, ak sa nikde nedostanes.

chillibubble
13. feb 2023

@mili7 praveze satkovy nosic je lepsi. lebo sa lepsie prisposobi chrbatiku dietata, lepsie don zapadne... so satkovymi mozes vela krat nosit aj na chrbte, odkial dieta lepsie vidi a ty mas lepsiu manipulaciu s rukami.

chillibubble
13. feb 2023

@mili7 sestrice maju v babywearhouse rozne nosice na pozicanie a v stredu su do 18:00, ani to nestihnete?
https://babywearhouse.sk/pozicovna/

dejna86
13. feb 2023

za mna sestrice, aj belenka mala fajn,vyskusala som ich viac ale uz ostavam pri sestricach
, sice naj pre najmensie babo je aj tak satka, a neskor nosic podla mna

jane1987
13. feb 2023

@mili7 urcite odporucam najst si nejaku poradkynu nosenia ci podporku vo svojom meste a mas moznost odskusat viac typov nosicov a vybrat si naozaj ten, ktoy ti vyhovuje najlepsie. Idealne uz s dietatkom. Kazda mamicka ma iny typ postavy, ine poziadavky na material, inak velke babatko, financie. A samozrejme dbaj na ergo nosenie a nie klokanky a celom vpred a pod. Ja mam odskusane Sestrice, Moyo, Manducu, rs a satky, kedze u nas sa organizuju skupiny, tak ta moznost bola. Mne najviac vyhovovalo Moyo, pre mna splnalo všetko.

adrianasmolko
13. feb 2023

@mili7
ahoj ja som mala babybjörn mini https://www.brendon.sk/babybjorn-mini-light-gre...
tiez som zacala nosit asi v takom veku a super bol
objednala som si ho z alzy vyskusala som ako sa snim robi ako a vratila som a kupila bazarovi
potom som kupovala vacsi ten este mam aj v bazariku https://www.modrykonik.sk/market/satky-nosice-k...
maly som uz predala
za mna super babo lahko vlozis aj pohodlne vylozis ak ti zaspi a chces ho dat do postielky
moja skusenost prahem dobru ruku pri vybere

chillibubble
13. feb 2023

@adrianasmolko lenze to je klokanka a nie ergonomicky nosic.

7slavka7
13. feb 2023

Rishino od malinká a bola som s ním veľmi spokojná. Môžem len odporučiť.

mili7
autor
13. feb 2023

@chillibubble Ano, toto som pozerala, ale nie nestihame. Muz chodi do prace skoro rano a prichadza az vecer. Nepracuje v BA, takze je to zlozitejsie.

chillibubble
13. feb 2023

@mili7 skoda, lebo co som pozrela tak zbezne, maju dost siroku ponuku.

papaya308
13. feb 2023

Ergobaby 365. Ešte aj 4r v tom nosim🤣

cimage
13. feb 2023

Na ergobaby pozor, nie vsetky varianty su ergonomicke. Mne najviac vyhovuje Belenka, lebo je makkucka, sle nie kazdy ma rad makky bedrak. Rischino mne napr vobec nevyhovuje.

bluemoon24
13. feb 2023

Ne babybjorn, pozor na ergobaby - ne vsechny jsou ergonomicke! Fidella pro male miminka je super, belenka mini, rischino nebo sestrice jsou top za me. Pro vetsi dite je pak super i Kavka nebo nexo 🙂

lusyc
13. feb 2023

Teraz mam nomababy číslo 3, vynikajúci. Z napodobeniny ergobaby už deti vyrástli, tiež bol fajn. Ale kým som kúpila nomu, pozicala som si online z Prievidze sestrice a nomu. Sestrice mi bola pritvrda, skúšala som aj belenku, ta bola primäkka v páse, tiež som poslala naspäť.

sun_shine_2020
13. feb 2023

@mili7 ahoj, najdi si na FB skupinu Nosime nase deti/Nosime nase deti s laskou - stretni sa s poradkynou nosenia a vyskusaj si viacero nosicov a uvidis co ti sadne a podla toho si kup😉

sakaca
13. feb 2023

@mili7 ja som skúšala veľa, pri prvej som mala vysnívaný Aloe lebo som ho raz skúsala a a páčil sa mi bol vtedy ale nedostupný, tak som si kúpila Rischino. Pri druhej som sa zasa dosstala k skúšaniu Aloe a som nadávala ako sa mi nepáči a mala som teda opäť Rishino a bola som spokojná.