Treba na dovolenku plavky pre bábätká?

mareli
30. jún 2008

mamicky poradte mi, ktore uz mate skusenosti. vyuzije babatko plavky vobec? neviem, ci mam kupit, chystame sa na dovolenku. zatial pouzivame iba plavkove plienky, no rozmyslala som, ci by som nemala malej dat aj normalne jednodielne plavky kvoli slniecku. co vy na to? ako ste to vyuzili vy, ktore ste uz boli s babatkom na dovolenke?

kinsi
11. máj 2011

@gilly ahoj, my chodíme často plávať od cca 5,5mesiaca. Najskor sme používali plávacie plienky zn.Huggies a teda mala som často obavy, lebo keby vyšlo kakanie na dobu v bazéne, neviem, neviem či by udržali. Potom sme , i vzhľadom k ekologickému hľadisku, i pre vačšiu istotu kúpili cez net plavočky splash about, pozri napr.http://www.naplavani.cz/zbozi/3962/Happy-N...

Výhoda je i to, že jej neni zima keď sú mokré, tak ako v plienke, tá totiž nasiakla vodou a určite chladila, tieto sú z neoprénu.
Inak radšej kúp trošku vačšie, lebo my nosíme už od 7.mesiaca tie L a teda neviem ako ešte dlho ich budeme schopní naťahovať (ale máme extrémne tučné stehienká - malá má 11kg).

kinsi
11. máj 2011

@gilly Ešte ozaj k tvojej otázke. Tie plávacie plienky napr. i z DM sú také plastové, nenasiakavé, nie ako norm.plavka, je to určené len do vody. Pod tie neoprénové plavočky čo máme my sa už nič nedáva, dávajú sa rovno na riťku, bez plienky.

gilly
11. máj 2011

@kinsi dakujem za radu 😉