Turistický nosič pre 8 mesačné dieťa

prcek2306
2. júl 2016

Dobrý deň, prosím vás s priateľom chceme kúpiť turistický nosič pre 8 mesačné dieťa a potrebovala by som poradiť buď dobrý obchod kde by nám vedeli poradiť a mohli by sme poprípade odskúšať či sa synovi bude páčiť, alebo vaše osobné skúsenosti 🙂 ďakujem pekne 🙂

zitaje
2. júl 2016

preco turisticky? Odporucam radsej klasicky ergo nosic, ergo, manducu, atd., je ich plno. Su makke, pohodlne pre dieta aj nosica, zaistuju anatomicky spravnu polohu pre dieta a este su aj lahsie. Podla mna same vyhody.

prcek2306
autor
2. júl 2016

Pretože chceme cez leto na dovolenke chodit na túry a na dlhšie nosenie je vhodnejší turistický a plus je tam veľa uložného priestora 🙂

bajana
2. júl 2016

@prcek2306 mozno ma niekto opravi, ale krosna nie je vhodna pre 8m dieta. Mame dceru narodenu koncom augusta, v lete sme ju dali 2x do krosny, ale bola v nej stratena, museli sme jej podkladat nohy, aby jej neviseli, lietala zo strany na stranu. A to uz krasne sedela sama, vase dieta sa uz posadi z polohy na styroch?

prcek2306
autor
2. júl 2016

@bajana krosny sú vhodné pre dieťa ktoré samo sedí... Syn sa zatial plazí ale už skúša a na dovolenku ideme až v auguste.

petruldo
2. júl 2016

@prcek2306 tiež odporúčam skôr ergo nosič. ja som v tatrách mala na túre malú /skoro 2,5 r/ v kibi, niesla som ju na chrbte, bola spokojná aj si pospala a ja som ani nevedela že ju tam mám.

bajana
2. júl 2016

@prcek2306 teoria je teoria,moja prax ukazala nieco ine...ale mozno sa tu najde mamicka, ktorej 8m dieta bolo v krosne spokojne

prcek2306
autor
2. júl 2016

Preto sa hlavne pýtam na obchod kde by nám vedeli lepšie poradiť a mohli sme aj syna vyskúšať do krosny či sa mu vôbec bude páčiť 🙂 ak nie budeme hľadať iné riešenie 🙂

lucia78
2. júl 2016

Moje deti sa nosili v deuteri. Dokupili sme aj prsiplast a veru zisiel sa. Neviem, ci sa da dokupit nejaky vankusik na bradu, lebo pri dlhom noseni mali potom odreninu na brade. Ale moje deti uz vtedy chodili. Na celodennu turu by som s takym malym nesla, bala by som sa o jeho chrbticu.

zitaje
2. júl 2016

@prcek2306 ja celkom nechapem, ako moze byt turisticky nosic vhodnejsi na dlhodobe nosenie, ako ergonomicky nosic, ktory je vyvinuty prave na dlhodobe nosenie deti 😅 Ergo nosic je na 100% zdravsi pre dieta, ved v beznom turistickom nosici sedi dieta ako v klokanke, cize mu visia nohy, tlak na genitalie, atd., skus si nieco nastudovat o zdravom noseni deti, napr. http://nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/.
Ulozny priestor by som riesila obycajnym ruksakom, predpokladam, ze nejdes sama na velku turu s malym dietatom, a keby aj ano, mozes si ergo nosic dat dopredu aj dozadu, cize ruksak tym padom bud dozadu aledo dopredu 😎

prcek2306
autor
3. júl 2016

@zitaje ved prave preto chcem poradit dobry obchod kde by sme sa dozvedeli viac a podla toho sa rozhodli .... Pretoze na internete je toho velmi vela a ja nemam cas tu sediet cele dni a studovat

zitaje
3. júl 2016

@prcek2306 problem je v tom, ze tam, kde predavaju turisticke nosice, asi nebudu vediet nic o spravnom noseni, kedze predavaju nevhodne nosice... a aj tak budu chciet predat, cize nejake argumenty sa vzdy najdu.
Co som ti dala link, to das za hodinku a budes mat trocha prehlad 😉 je tam aj porovnanie roznych nosicov a recenzie na ne. Oplati sa investovat svoj cas.

danikrop
6. aug 2016

No, nevim co myslíš turistickým nosičem, ale prostě pořádnej ERGO nosič to chce! Otázka je, kolik chces investovat. Zde platí, že se nemá šetřit a vybírat máš jen z certifikovaných značek! Já mám třeba nosítko Manduca a pak od WMM. WMM je moc neznámá anglická značka. ALe maj super design a i cenoě vycházejí lépe než Manduca, ale zárove%n jsou taky certifikovaní a ty výrobky jsou fakt kvalitka. Máme černý nosítko od WMM a nosím já i muž, pohodlné je to obou a je to až do 36 měsíců. Za dobrou cenu to maj třeba zde: http://www.predeti.sk/produkt/nosic-detsky-pao-... tak nošení zdar a pak dej vědět. Já třeba někdy na cestování raději beru i kočár, bojim se abych to udejchala, přecijen mám nějaký kilčo navíc :D 😀 😀

maggiba
6. aug 2016

@danikrop Ja len tak medzi recou ;) Manduca je super, WMM je hybrid, kedze umoznuje aj nosenie tvarou dopredu, plus ta sirka latky medzi nozickami nie je dostatocne siroka. Kamoska ho kupila, uz pri 4-mesacnom ta latka nestacila, takto si neviem predstavit, ze do 36 mesiacov to niekto pouziva ako ergo nosic. Jednoducho nemozne. Je sice pekne, ze je certifikovany a ako ergo sa tvari, ale bohuzial. Ani ryba, ani rak.

vierkac
6. aug 2016

@prcek2306 Nechcem urazit, ale v obchodoch o zdravom noseni deti NIC nevedia, oni sa snazia predat. Keby o tom nieco vedeli, tak by uz davno nepredavali nosice ako Babybjorn... Prave nedavno som citala super clanok, kde porovnavali turisticky nosic vs ergo-nosic. Ale je to vo francuzstine. Pre 8mesacne dieta je jednoznacne vhodny ergo-nosic, turisticke nosice su fajn vtedy, ked uz je dieta v podstate samostany chodec, len si potrebuje niekedy oddychnut, popritom mat dobry vyhlad. To je cca az okolo 2 rokov. Okrem toho sice dnesne nosice su velmi dobre riesenie, ale pre babatka je potrebne zabezpecit zaoblenie a dobru podporu chrbtice a to proste turisticky nosic nedokaze. Cize znova - ano, ale pre starsie dieta

margarita
6. aug 2016

my mame Manducu aj turisticky luxusny super hyper so strieskou, prsiplastom a kadejakymi vreckami 😀 darcek od kolegov k narodeniu dietatka, pouzili sme ho raz na skusku na vylet v Malych Karpatoch. nikdy viac, dieta nam chcelo radsej slapat peso, klimbalo sa v tom, aj ked zatiahnes popruhy ako len vies, nie je to ono, hlavicka skrutena, no cista katastrofa.
zato v Manduce nosim uz tretie, kamkolvek, minuly rok som tak pohodlne vyniesla 15 mesacnu na stolovu horu v Saskom Svajciarsku, ako aj na ktorukolvek slovensku hradnu zrucaninu.
za mna jednoznacne ergo nosic, ano spotis sa viac, ale bezpecnost a pohodlie noseneho aj nosiaceho neporovnatelna, a co sa odkladacieho priestoru tyka, ja sa aj tak musim balit do extra batohu, lebo 3 deti do vrecka na nosici nezbalis 😀 😉
a nevidim problem v tom mat Manducu na bruchu a zaroven ruksak na chrbte, aspon som dobre vyvazena 🙂
alebo jeden berie dieta a druhy proviant, to sa pri jednom dietati da lahko riesit.

obchodnik je obchodnik, myslela som, ze chces skor skusenosti ako marketing 😉

a posledna poznamka, v obchode nasucho 15 minut je nieco ine, ako ked sa potom vyberies s realnym zatazenim napr. na Krivan a zacne burka, aj to treba zvazit 🙂

danikrop
15. aug 2016

@maggiba týjo, tos mě překvapila s tim že se to jen ergo tváří.. já totiž tohle nosítko mám a příjde mi, že ty nožičky jsou správně od sebe i do Mka a hezky podsazenej zadečeka kulatý zádíčka. Ani malá si nestěžuje. Je pravda že nejsem tak velkej nosič, takže v tom stráví max 2 hodiny v kuse víc ne... mně teda opravdu přijde dostačující ta látka. přikládám foto.... a ted teda nevim.. neubližuju ti maličký? Je jí 4,5 měsíce..

senta_sofia
15. aug 2016

@prcek2306 ak sa nevie este posadit sam, urcite nieco na styl manducy, v krosne by bol velmi zhrbeny a hlavne utopeny, myslim, ze by nevidel dobre von, hoci teda, ak je vyssi, tak by tento mensi nedostatok mohol kompenzovat. My mame turisticky Nikko, ale za mna osobne sa urcite aj na dlhsie trasy lepsie nesie v "manduce", my mame Patapum. Aj za cenu toho ulozneho priestoru, ktory spominas, lebo takto mozes v pohode prasknut ruksak na chrbat a dieta dopredu.

divozienka26
15. aug 2016

@prcek2306 urcite podla ceny deuter je super netreba najnovsi. my sme od 8m (teda uz sedela) pouzivali salewa coala a mame aj deuter II a podla mna pomer cena vykon salewa vyhrava, (deuter sme dostali ale viem ze stoji cez 200e, salewa tak 120)

divozienka26
15. aug 2016

@prcek2306 a pouzivame ho dodnes ci na hriby alebo na tury, rada si v nom zdriemne, za tu cenu ma aj trechu aj obal proti dazdu, pri deuteri to vsetko treba este dokupit

prcek2306
autor
18. aug 2016

prepáčte dlho som tu nebola .. tak sme nakoniec kúpili Ergobaby Sailor a zvádli sme aj túru aj hríbky a som maximalne spokojná 🙂 dakujem za rady 🙂

maggiba
19. aug 2016

@danikrop Na tej fotke vela nevidim, kedze je zmensena, ale zatial sa zda byt v pohode. Len ja by som sa bala, ked vidim tie popruhy, ako jej vedu cez nozicky, ze sa jej tym dost neprekrvia nozicky. Neviem. Ja som len pisala, ako to bolo aj s tou kamoskou a jej malym. Prosto vyssie babo uz nema sancu mat tu latku od kolienka po kolienko. Urcite su na trhu lepsie ergonomickejsie nosice, ako tento hybrid.

maggiba
19. aug 2016

@danikrop A este cisto tak z etickeho hladiska by som ja nepodporila predajcu, ktory vyraba hybridy, resp. klokanky, resp. nosice, v ktorych sa da nosit aj tvarou od nosiaceho (lebo tato poloha nie je vobec ergo a spravna pre vyvoj chrbatika). A nechapem, preco v predeti ho radia, ked maju aj cisto ergonomicky nosic Boba, ale tymto ti hned mavaju pred nosom, aky je super.