V čom nosiť bábätká?

maminkaalm
30. nov 2012

Viem, že už tu je takáto otázka alebo téma, ale ja by som chcela poznať vaše skúsenosti v čom ste nosili alebo nosíte vaše bábätká, čo sa vám osvedčilo, čo vám pomohlo hlavne v domácom prostredí, aby ste niečo urobili a mohol byť váš drobec s vami. Nakoľko môj syn si vyžaduje kontakt človeka a s jednou rukou toho naozaj veľa neviem spraviť. Ďakujem za vaše skúsenosti.

micikatka
30. nov 2012

satka K"tan, z ameriky :o)

euka210
30. nov 2012

manduca

ivka_666
30. nov 2012

Ahoj ja nosím v šatke BOBA wrap http://www.klingacik.sk/detail/717/elasticka-sa...
Ja osobne som s ňou veľmi spokojná ;)

jarmila1977
30. nov 2012

ahoj.mam 2 klokanky a v nich som nasho matuska nosila malo.lebo cca od 3 mesiaca sa mu tam velmi nepacilo.tak som to vyriesila tak,ze v kuchyni mam na jednej stolicke sedacku-vajicko.maly ma z nej pekny vyhlad po kuchyni,je spokojny a ja tiez.v klude si navarim a je zaroven aj so mnou.samozrejme,vyberam ho z neho castejsie,hrame sa,nosim ho na rukach.akurat,ked potrebujem mat obe ruky volne,musim ho dat naspat do sedacky.napr.ked cedim cestoviny a podobne.skusala som aj baby satku,ale pre mna to nebolo velmi pohodlne.sama som baculka 🙂 tak s drobcom na bruchu som bola este veeelmi nemotornejsia 🙂)) ale ked idem von na skok do obchodu-co mam oproti domu,tak ho dam do klokanky.a tety v obchode pomozu s nakupom 🙂)

ssussie
30. nov 2012

my mame lehatko hauck - je dost velke a pohodlne sedi v nom na gauci alebo v kuchyni na stole a vsetko sleduje ... dokonca si ho tak oblubil, ze ani na ruckach nechce byt 😀

something
30. nov 2012

Ergo baby, paradna vec a tiez spunta usadim vsade kde som ja...teraz uz sedi v jedalenskej stolicke, tej detskej, predtym som ho nosila vsade v lehatku

wewe22
30. nov 2012

ahoj ja som pri prvej mala klokanku velmi som ju ale nepouzivala bolel ma chrbat s toho a aj ked som sa potrebovala nad niecim zohnut stale mi to nejak odvysalo, pri druhej som mala satku od liliputi elasticku s tou som bola spokojna a neskor ked mala bola tazsia a drzala dobre hlavicku som ju nosila v mei tai robila som vsetko visavala umyvala a mala si spinkala

gubcikova
30. nov 2012

my sme mali lehátko od fisher prince takže dcérka a potom aj malý boli v tom.preniesla som kam som potrebovala.ked bol malý menší a sťahovali sme sa som si zadovážila nosič.používali sme ho asi tak mesiac.obe deti sa rýchlo naučili štvornožkovať takže potom som ich už neudržala nikde.

hromik
30. nov 2012

jednoznačne Manduca, bohužiaľ na jej čaro som prišla až pri druhom dieťati. syn má 9 mesiacov a stále ju využívam. Keď sa narodil mal len tri kilá a to som sa sťažovala mužovi, že ako ma bolí chrbát, keď ho nesiem - on mi nato, to preto že ho máš slabý. a mal pravdu!! takže nenechaj sa odradiť počiatočnou bolesťou chrbta, to vysielajú svaly lebo sú nedostatočne pevné resp. lenivé 🙂, ale keď ich trošku vytrénuješ spravíš službu sebe aj dieťatku !! teraz má malý 10kg a chrbát ma vôbec nebolí 🙂

lucinocka
30. nov 2012

chvalabohu ze moja nechce byt na rukach vobec, lebo by som o chrbat prisla.. na zaciatku som zvazovala satku, ale som rada ze som nakoniec nekupila..radsej sme kupili hojdacie kresielko, je na stole v kuchyni, mala sa hojda, hra jej to, stale na mna vidi a kludne si lezka

monuska342
30. nov 2012

u nas vedie nosic liliputi skvela vec a aj cena je prijatelna a kym bol malicky tak som pouzivala liliputu elasticku satku ale uz je na nu velky ale je to urcite super vec maly sme aj hojdacku Bright starts ale ta ho bavila tak do 2 mesicov a potom uz koniec teraz je este fajn hrazdicka tam sa zabavi tiez

zuzikkaa
30. nov 2012

ja mam satu didymos-ked sa zanosi je mierne elasticka a krasne sa prisposobi,,no satkovanie je narocnejsie na cas
kupila som si aj nosic BECO - ma novorodenecku vlozku cize sa da babo nosit hned 😀 nosic je sikovnejsi zapnes babo,,nahodis a ides,,tento sa da nosit aj na chrbte ked je uz babo vacsie.moj mal nosenie zboznuje,nemal problem ani zo spanim 😅

lubaska
30. nov 2012

satky su podla mna nepotrebna vec - viac nou uskodis ako si pomozes - ty sa unosis babatka a ono sa len nauci aby malo neustale blizky kontakt s clovekom - ja nedam dopustit na lehatko! mala na mna vidi a ma zavesene hracky, cize sa medzi tym hra... dokonca mi v nom uz parkrat zaspala... je polohovatelne, cize ked chce hopat tak jej len dvihnem opierku a je mozne ho pouzit ako kresielko, teda je v nom mozne dieta hojdat a je pomocne aj ako lehatko... teda pevne stojace... kupila som ho tu v bazariku za 20e, je ako nove, ma pevne v sebe 3 plysaky, ktore visia a ja som tam malej zavesila este hrkalky aby na ne dociahla a hrala sa s nimi - fakt je to skvela vec!

danjelca
30. nov 2012

šatka. Ak sa nedáte odradit. D @lubaska dieta sa s tužbou po neustalom kontakte rodí a nie sa ju "učí"..Nosením mu tu tužbu splnaš.Náš spinká v šatke ako dudek..

kacka1977
1. dec 2012

Ahoj, ja jsem mela uplne stejny problem. Moje mala se chtela stale nosit a ja jsem doma nevedela nic urobit. Navic nechtela byt ani v kocarku. Takze ja jsem hledala a skousela velice podrobne, Mela jsem doma na vyzkouseni satku, ale ked ze mala jeste nedrzela hlavicku, vzdycky kdyz jsem se predklonila tak se ji ten klouzavej material satky sesunul a hlavicka ji vypadla. Takze jsem se rozhodla pro ergo nosic. Vahala jsem mezi Manducou, Ergo a Becco. Ked ze jsem zacala nosit dcerku uplne malinkou tak jsem postrebovala tu miminkovskou vlozku. Ergo ju ma hodne silnou vic na zimu a my jsme sli akorat do leta, takze tu jsem vyloucila z toho duvodu, takze zustalo Becco a Manduca. Mela jsem doma pujcenou manducu a byla uplna spokojenost. Becco ma jiny system ulozeni babetka a ma tam latku navic, ktera je mezi tebou a miminkem, v Manduce toto neni a miminko mas pekne na sobe. Takze Manduca vyhrala co se tyka aj rychleho a jednoducheho nasazeni. Nosil casto i manzel a velmi rychle se daji popruhy prizpusobit na jinou osobu, nevim jak by jsem ho ucila si uvazovat satku....😉)) Zvladla to i moje mamina, takze to je velmi jednoduche pro kazdeho.
Navic mala mela od narozeni trosku problem s kyclama a tyto ergonomicky nositka jsou na to velmi dobra, ked ze miminko tam ma postaveni nozicek do takzvane zabky. Urcite nekupuj klokanku, protoze tam je miminko povesene za rozkrok a neni to vubec dobre pro jeho chrbatik.
Vela obchodu dela i to, ze si muzes tento nosic pujcit domu na vyzkouseni a ty se pak rozhodnes, ktery ti nejvic vyhovuje..😉
Podle me je noseni super vec, my jsme si to s dcerkou obe velmi uzivali a uzivame do dnes, uz ju tolik nenosim jak ze zacatku, ale stale tento nosic vyuzivame...😉

ducci
26. dec 2012

nam sa velmi osvdcil nosic baby bjorn active.. fakt sme v nom malu vela nosili do vtedy, kym nezacala chodit a potom pri urcitymch prilezitostiach - napr. strihanie nechtov 🙂)) asi do 16 mesiacov... fakt supe vec, velmi mi pomohla

filomenka11
26. dec 2012

@maminkaalm mojmu sa pacilo v satke (mame storchenwiege), mali sme aj ergonomicky nosic bondolino, v tom nechcel byt (mozno neskor by sa mu v nom pacilo, ale prvych 5 mesiacov ho nechcel ani vidiet, tak sme ho predali).
Ak si kupis satku, tak sa treba naucit dobre robit uväzy. Ak je zle upevnena, tak z nej dost boli chrbat. A ja som s nou nevydrzala velmi dlho, na prechadzkach mi bol predsalen pohodlnejsi kocik, pre taky pocit osobnej slobody, hlavne v lete. Aj ked som fanusik nosenia a satiek, bola som stastna ked mi dieta spalo v kociku a ja som mohla volne dychat a hybat sa. V domacnosti je to tiez obmedzene co mozes robit so satkou. Oki, mozno vesat pradlo, utierat prach, aj vysavanie som zvladla, hoci zohybanie bola dost sila. Ale varenie (krajanie, miesanie horucich veci, prskajuce veci na sporaku...), umyvanie kupelne (chemikalie do zachoda, umyvadla ...) - to bolo tak ci tak bez sance. Viem si ale predstavit ze pri druhom dietatku to bude super pomocka aby som sa mohla venovat trosku starsiemu tak strcim mladsie do satky nech da chvilu pokoj 😉
Urcite nekupuj klasicku "klokanku" v ktorej su deti zavesene smerom dopredu. Tie su uplne nevhodne z hladiska vyvoja, je zatazovana chrbtica babatka aj bedrove klbiky. Ked uz nosic, tak ergonomicky (manduca, ergo, bondolino ...).

Jaj a doma som ho obcas davala aj do autosedacky - vajicka, mal v obdobie ked v tom celkom slusne vydrzal .. no a neskor ohradka, tu ale dost nenavidel ....