• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Je rýchlená jarná zelenina nevhodná pre bábätká?

28. januára 2008 
Citala som, ze takato zeleninka, hlavne teraz predavana v supermarketoch je pre drobcov velmi nevhodna. nakolko zacinam s prikrmami, co mam uprednostnit? Mrazenu zeleninku?
Ako to riesite vy?
19. jan 2008 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja čo sa dá, kupujem mrazenú zeleninu. Aj v lete je vhodnejšia, lebo sa zbiera už zrelá a do pár hodín je zamrazená, ale "čerstvá" sa dosť často zbiera ešte pred dozretím a potom pri preprave a skladovaní stráca vitamíny. Ale mrkvu kupujem bio a aj sladký zemiak, ten sa mrazený kúpiť nedá a pod.
19. jan 2008 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kili, kde kupujes ten sladky zemiak? Myslis topinambury?
Moj otec to kedysi pestoval, ale teraz uz nie. A kazdopadne aj tak uroda dozrieva az na jesen.
19. jan 2008 o 15:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mamicky ja sa len chcem opytat ze ked zaciname papat ci mozem dat aj karfiol
19. jan 2008 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shela, karfiol zavadzaj az po mrkve,zemiaku, spenate, tekvici a cukete.A ked budes davat karfiol+brokolicu, tak odrez stopky,len hlavicky, nakolko stopky nafukuju. :wink:
19. jan 2008 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Och, dakujem. Ja som chcela dat karfiol uz teraz, po mrkve, zemiaku a kalerabe. Nakolko nam zemiak nerobi dobre a zapekal nas. Teda, je to tak, ze dojcene babo ktore predtym kakalo aj 6x denne po nasadeni prikrmov bude kakat ovela menej? Napr. raz za tri dni?
19. jan 2008 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
junovka...dakujem...ja mam v tom teraz chaos...na rychlo studujem ze co deticky mozu papat a co nie :sweat_smile: drz mi palceky :wink:
19. jan 2008 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zade,mala ti bude kakat podla toho,ako jej to bude travit a kolko toho spapa,ale urcite to bude kazdy den minim.dva krat. :wink:
Ja mam zeleninu domacu od jeseneale karfiol,brokolicu a spenat kupujem mrazeny.A mam zamrazeny aj hrasok zo zahradky.
Shela,ked budes potrebovat poradit,kludne napis aj IP,poradim ti aj ja,ak nebude nikto na drate :grinning:
Ale dobre to mas napisane napr.na stranke nestle,hami,dieta,mamaaja,tam je to po mesiacoch :wink:
19. jan 2008 o 18:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zade, mne po nasadení príkrmov kakal raz za 2, niekedy 3 dni :wink:
19. jan 2008 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne dakedy aj 4x do dna :slight_smile: :wink:
19. jan 2008 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zade, nam vysli prikrmy taktiez v zimnom obdobi, takze cerstva zelenina z domacich zdrojov sa uz minula a malemu som nechcela davat tie dusicnany z marketov. riesila som to vtedy vacsimi objednavkami viacerych druhov zelenniny z predajne, ktora ma v sortimente bio vyrobky. konkretne to bol obchodik maly princ v TN. v tom case (na prelome 2004-2005) to u nich fungovalo, verim, ze dnes je vascia a sirsia ponuka takychto moznosti a nielen tam...
19. jan 2008 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ach jaj, nevedela som, ze to bude take tazke...
20. jan 2008 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
No kazdopadne my sme dalej nepokrocili. Neskutocne sa nam vyhadzylo cele telicko otrasnymi vyrazkami a tak sme nacupkali ku koznej. Ta nam nakazala prikrmy este na mesiac odstavit a len cisto dojcit do ukonceneho 7mesiaca.
Malicku skutocne zapieklo, teraz je to uz opat fajn. Zabrala nam predpisana masticka a tak s prikrmami zacnem opat od zaciatku.
26. jan 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zade,
hlavne sa nestresuj, neskor zacinat s prikrmami nie je chyba, horsie je podla mna ked sa zacnu davat skor ako je na to detska traviaca sustava funkcne pripravena. my sme tiez zacali az v 7. mesiaci, a to bol maly nedojceny (cize uz od 5. mesiaca sme mali nabehnut na prikrmy a nenabehli). nakolko prekonal v 4. mesiaci salmonelu, boli sme na ryzovom odvare a nizkolaktozovom mlieku, kym nemal negativny vyter. a nic sme nezmeskali... :slight_smile: drzim palce aby to nabuduce bolo lepsie!!!
28. jan 2008 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok