Vymódené batoliatka. Čo si o nich myslíte?

malena
21. máj 2008

Ahojte, práve som si pozerala mmb a občas nakuknem aj na fotky detičiek a čo ma už dávnejšie zarazilo je, ako sú poobliekané malé dievčatká už okolo 1,5. Niektoré vyzerajú ako zmenšeniny 20 ročných modeliek z predvádzacieho móla... no mne sa zdá dosť smiešne až trápne.
Jasné, že každá mamka chce svoje dieťatko pekne obliecť, ale myslím, že treba poznať mieru a nerobiť zo svojich detičiek módne strašidielka. Na to majú ešte času dosť, no nie

😉

susik77
10. jún 2008

baby, ja si skor myslim, ze ak deti vychovame tak, ze si budu uvedomovat, ze oblecenie nie je to najdolez. v zivote, mozeme im kludne kupit aj pekne veci, nie len davat im vsetko starsie al. nechat ich vsetko zodrat. Ja mam zase probl. s manzelom, ze je moc skromny, ma perf. pracu, sice sa u nich chodi neformalne, ale on nossi rifle za 500 kc a tiez do zodratia a nezalezi mu ani ked tam ma flaky...proste taka vychova a neviem ho odnaucit 😝

bubba
10. jún 2008

nemyslim si ze je to zbytocna tema...je to o nazoroch nie?kto nechce nemusi ani citat ani pisat 😉 podla mna su zbytocne temy ako "pariskova"alebo co to tu teraz zacalo to ohovaranie ludi,ktorych ani nepozname 😝

diddi
10. jún 2008

je to zbytocna tema....aky ma potom podla teba ciel?...kazda sa tu vyjadri, ale aj tak spravi po svojom, mas z tejto temy nejake poucenie? ja teda nie...a tie matky co takto nevhodne, pre nich vkusne obliekaju svoje deti, take to tu citat nebudu
a co sa tyka tej ucitelky, stale je to osobne vec matky, pretoze ucitelka je tam na to, aby aj matku upozornila na nevhodne oblecene dieta, nie sa trapila nad obliekanim....a my to jednoducho nevyriesime

malena
autor
10. jún 2008

diddi, nikto nehovorí, že je to najdôležitejšia téma na svete,...ale ak ti tolko vadi, tak ju ignoruj a basta, ...možno som ju mala dať do voľnej diskusie, to by mohla byť snad jediná tvoja výtka, lebo pozri si aké sú tam témy.

prasiatko30
11. jún 2008

bubba - nejedna sa o sexi outfit - ja v sexi outfitoch nechodim - nosim sukne saty - ale sklamem ta obycajne s dlzkou po kolena ani neukazujem pupok alebo poprsie - prilis obcas sa zadari. ale su aj ine veci ako teplaky preboha ziveho -ale ako tak vidim tak ste vsetky len na teplaky - to mi fakt pripomina dedinu mojej babky - tam tiez vsetky hovorili, ze najpohodlnejsi obed ja kvetovana zastera a gumaky 😀
a dceru tiez vedieme k tomu aby nemala vela veci - nieco zdedime, kupujeme aj v tescu aj na zlavach - nekupujem saticky za 100€ ani nechodi vonku dcera v gatiach od buberry alebo ralpha laurena. ale aj tak dokazem kupit pekne gate za lacny peniaz, ktore su pohodlne a dieta si ich moze obliect na vonka. a mozem ta ubezpecit ze dcera nema prepchatu skrinu - ma toho akurat - ale musim vas vsetkych sklamat teplakov ma asi len 2 😀
skromnost sa nepocita na mnozstvo teplakov v skrini 😉

prasiatko30
11. jún 2008

sorry za ten obed - ze by som uz myslela na jedlo zase raz 😀 - to malo byt odev

bubba
11. jún 2008

v pohode prasiatko,ani ty to zas neber tak,ze my sa specializujeme len na vyber teplakov 😀 😀
diddy,uz je tato tema aj pre mna zbytocna....tak sa majte niekde inde 😀

majada
11. jún 2008

prasiatko: ja som v živote nebola vonku ,alebo v meste v teplákoch a ani sa mi nepáčia tie šušťakové súpravy...l len hovorím že dieťaťu je najpohodlnejšie v teplákoch určite by som ho nevyobliekala do piesku alebo na hojdačky do ....prenadhernych šiat. Myslím, že malé dieťatko sa má citiť pohodlne ,aby sa pekne hralo mysím že mu je jedno či má na sebe oblečenie za sto korún alebo za tisíc...to druhe chce skôr rodič ako dieťa jemu je to jedno v čom sa bude hrať...

bubba
11. jún 2008

sustakove supravy su dobre....hlavne tie ruzovo fialove co sa nosili v 85 😀

sasenka
11. jún 2008

No trošku sa vam tu zamiešam 😉
ja mam rada pekné veci, ale zasa nie nejaký nadbytok, ani plytvanie peniazmi neuznávam, pripadá mi smiešne babatko v 2000,-ových capačkách PUMA, aj tak z toho o mesiac vyrastie 😒 Su maminky, čo deti zasadne obleikaju do anglických značiek, no ked na to majú... ja ale myslím, že lepšie je tie korunky dieťatku ušetriť, ved aj normálne (nie čínske) vecičky spravia tu istú službu, dieťatku je to predsa aj tak jedno.

majada
11. jún 2008

bubba:že... 😀 😀 😀

inak keby išiel v niečom takom aj môj muž do mesta tak mu natrepem po hlave... 😀

majada
11. jún 2008

ja kúpim malému pekné veci aj v Antony alebo Slovenke...

prasiatko30
11. jún 2008

bubba - ako vzdy musim povedat ze tieto diskusie na papieri vzdy vypadaju o nieco ostrejsie ako by boli kebyze to clovek diskutuje na zivo. ale tiez musim povedat ze niektore vyroky tu padli vyzneli presne tak ze pekne oblecene deti su len odrazom vyfintenych mamiciek - samozrejme absolutne blbych 😉 a jedine vkusne a pohodlne oblecenie, ktore pre deti existuje su teplaky a dupacky - takze som sa musela ozvat - ja nepatrim ani k mamickam co robia vsekto mozne pre modu ale tiez nie som fanynkou teplakov 😉 hawk 😀

sasenka
11. jún 2008

Ja sa tiež snažím malemu navonok teplaky nedávať, radšej nejaké riflíky, samozrejme vhodného strihu, tiež su pohodlné, no a mame asi 2 teplačkove supravy, ale nie take klasika, jedna je Adidas a jedna z GATE ( a vobec nevyšli nejako draho) , aj šuštičku. Ale to davam len ked viem, že sa ideme "válať" a do prírody a nadoma, inak do mesta nie.
ANTHONY mam rada, ale sa mí zda, že kvalita v posl. dobe upadá 😖 To sa mi už viac páči Richlieu (SK firma tiež) a HERMA - tí šijú aj trošku modernejšie.
No a dcerka už tak nerastie, tak ta občas dostane aj značkové veci už, aj ju vymódim (v ramci normy, nie na úkor zdravia - napr. bedrovky a krátke triko v zime!)

katy1979
11. jún 2008

sasenka tak 2000 tisícové capačky puma som ešte nevidela.
a ked sme pri tom anglickom oblečení. môj malý má vacsinu vecí z nextu. A čo nekupujem to za drahé peniaze.
Aj ked nehovorím že som mu niečo nekupila aj tu na slovensku a bez výpredaja.
Niečo má z výpredaju ale ak sa dá mám to priamo z londýna. Stačí si pozrieť ceny za ktoré sa to predáva tam.
Využívam na to manžela na služobke alebo hoci aj baby z MMB
Vychádza to takisto ako cherokee z tesca.
4 značkové tričká ma vyšli na 250 Sk, poprípade hocijaké tričko s krátkym rukávom 160-190 Sk.
Rifle stoja 400 Sk a na slovensku ich predávajú za 1000Sk.
Takže netreba sa pozastavovať nad každým dietatom ktoré chodí značkovo oblečené.
Rada vidím deti krásne oblečené. samozrejme nie s bedrovkami a holým chrbátom. jednoducho pekne a vkusne oblečené bábetká či batolatá.
ja sa neviem rozplynúť nad riflami ktoré nosí môj syn. Dupačky už dávno nenosí. A pekné tepláky mu oblečiem kludne aj do kočíka na von.

sasenka
11. jún 2008

Ja tiež kupujem cez MMB, je to omnoho lacnejšie. Next sa mi páči, nie kvoli tomu, že to je značka, ale kvoli kvalite, občas aj v sekači sa da kupiť pekný, zachovalý kúsok. No že by nové Next vychdzali ako Chreokee sa mi nezdá, alebo tak preháňaju tie predávajúce u nas, škoda že sa to nevozí nejako normálne. Ja šancu do UK chodiť nemám 😖 . Ja nevravím, že to je o ničom, obliekať deti do značkového, ale nemám rada take tie čo kupujú výlučne nejakú značku 😉
Rada chodievam aj do HaM a CaA, fakt bavlnené krásne tričká v cene ako od Číňana, no nepomer v kvalite - to akože jasné. Ale 500,- za rifle som teda dávno-pradávno nedala. Ja kpujem bud vo vypredaji dopredu, alebo na MMB nosené.
A vyvaliť 1200 - 1500,- za tensiky pre drobca na 2 mesiace nosenia, to je nenormálne drahé.

katy1979
11. jún 2008

sasenka pozri každému čo penaženka dovolí. ja sa nepozastavujem nad tých že nejaké dieta je oblečené v lewis rifliach či nedajbože drahších. Pokochám sa ako dobre vyzerá a tým to hasne.
pozri si
http://www.next.co.uk/shopping/children/?pos=st...
a zistíš aké ceny tam sú.
Ani ja nemám šancu chodiť do uk. len muž raz za uhorský rok. naposledy išiel s vytlačeným zoznamom a obrázkami čo všetko chcem.
Takže je oblečený na leto komplet v nexte.
ja som mu kupila topanky za 1500Sk a nie su to tenisky. jednoducho preto aby som mu nezničila nohy.
Teraz máme sandálky protetika za 580 Sk a žeby boli nejako uzasne sa nedá povedať. Takže ešte využijem kupon na boty u baťu- vôbec nie som tými ich topánočkami nadšená a potom sa vraciam k osvedčeným topánkam.
Topánky a autosedačku či prilbu na hlave bude mať vždy nové a drahé. pre jeho zdravie a bezpečnosť urobím všetko.

evaka
11. jún 2008

Kočky, píšete o tepláčkoch, že sa v nich detičky cítia pohodlne. Ja neviem, mám dievčatko a kedže som zaťažená na šatočky tak ju obliekam pomerne často do šatočiek a sukničiek a myslím, že sa cíti pohodlne. Dokonca sa mi to zdý praktickejšie ako tvrdé rifličky, lebo pančušky ju príjemne hrejú na nožičky a vôbec ju neobmedzujú v pohybe. A na leto sa mi zdajú šatky úplne ideálne, až mi je ľúto ked vidím chlapcov pariť sa v hrubých kraťaskach. Jediný problém je, že šatočky nesmú byť dlhé cca. do pol lýtok, potom ked lezie po 4. a chce sa postaviť, tak si na ne môže stúpiť. Našťastie máme také len jedny 😀 A bežne ju tak obliekam na hojdačky.... je vlastne jedno či operiem šaty al. tepláčky, či nie? Maminky dievčatiek, to som tu jediná taká pošahaná?

sasenka
11. jún 2008

ja som z Protetiky mala iba raz pre dcerku ešte, tento rok mame z ALTERO a aj v Deichmane mali chutné, kukni aj tam, tie naš sa mi zadajú dosť pevné, maly chodi na špičky, preto topky tiež kupujem poriadne.

bubba
11. jún 2008

nie nie si posahana...tu sa jedna o to ak to niekto prehana s cifrovanim
moja mala ked stvorkovala ja som jej prave saty ani sukne nemohla obliect lebo jej to strasne zavadzalo sa jej to dostalo pod koleno a koniec....reeeeeeeeeeeev 😅

sasenka
11. jún 2008

No ja ked mala dcerku, tiež sme mali všeliake pekne vecičky, ani nie ja som kupovala, ale starkí sa v nej videli, už ma to prešlo 🙂 Mame sice aj tak viac ako nam nutne treba, ale už tak nekupujem, len preto že sa mi nejaká vec páči, ale preto, že to potrebuje.
Šatičky su chtné fakt, v lete to treba využiť, moja dcerka miluje sukne a šaty odmalička, je rada ked ich má, takže ich aj obliekame. A ja sa kochám,. lebo sama si to na moju postavu už dovoliť nemôžem 😉 tak aspoň ona.

prasiatko30
11. jún 2008

nie evaka - ja sa tiez hlasim k satockovym na leto a vela krat na zimu tiez - zakladame klub?

sasenka
11. jún 2008

keby ste videli ako sa naša Heni vie kyslo tváriť, ked večer nachystá suknu a do rána prší 😖 no sranda 😀

magg
12. jún 2008

katy , dik za ten link, uz mam aspon inspiraciu podla coho budem dcerke sit 😀
Inac s tymi cenami mate pravdu, kamoska mi s UK doniesla plno novych znackovych veci pre malu a ja som sa citila strasne trapne, lebo som si to preratala podla cien, za ake sa daju dostat na slovensku (tu by to vyslo takmer na 3000 sk). Ked som jej povedala, ze sa mi to zda prehnane, tak kyvla rukou a povedala, ze sice by sa to nemalo prezradzat, ale aby som sa upokojila, ze ju to nevyslo ani na 600sk.
Ja sa ani nezaoberam, tym ci niekto dava detom znackove veci, nech dava, ked ma na to peniaze, nech nosia veci aj od diora. Len ide o to aby to bolo pre tie deticky vhodne, tiez mame neter, ktora ma plno znackovych veci pretoze su na tom financne podstatne lepsie ako my, ale na druhej strane vsetko dedime a su to veci takmer nenosene, kedze ich ma plno.

katy1979
12. jún 2008

evaka no šatočky su na leto super. Ale svojmu chalanovi ich asi obliecť nemôžem 😉 takže my sa paríme v gratasoch.

magg nemáš za čo, aspon budeš mať čo robiť.

evaka
12. jún 2008

Jaaaj kocky, to mi odlahlo, ze satockovo-suknickovych je nás viac, v okoli mame totiz samych chlapcov a jedine dievcatko co poznam ma stale teplacky, tak nemam s kym porovnat... Ale minule som videla v meste dievcatko v takych nariaseych satockach ako na svadbu, fakt slavnostnych, chudatko, ani chodit v nich nevladalo, nie to sa este zohnut, tak toto fakt nemusim Vyzeralo to smiesne a smutno zaroven, dieta odsudene na slusnu prechadzku 😒

bubba
12. jún 2008

evaka no a ja som prave pochopila ze o to v tejto teme ide...zbytocne vyparadene deticky ktore si nemozu ucapkat satocky,lebo .................

sasenka
12. jún 2008

tak to moja mam stále, ber toho maleho, lebo sa zaspini, roztrhne, znici.... a ja ked znici, bude znicene, ved nemozem mu zakazovat sa hrat, aby nahodou neostal niekde flak 😒

Magg inak toto nechapem, že niekto nakupi na kopu a potom to dietatku ani nestiha davat, ved ked do toho investujem, tak nech aspon vynosi, nie?

bubba
12. jún 2008

sas,aj u nas to bolo tak,my sme nemohli byt nikdy nic,len cisti aj s bratom...hruuuza..teraz ked najviac prsi,poobliekam malu do ciziem a prsiplasta a tam utekaj na ulicu do najvacsej kaluze...domov ju nesiem holu lebo je az po rit premocena a trva to vzdy nejakych 15 minut(teda to radovanie v kaluzi)......ale tej radosti okolo toho.............a este tyzden potom chodi okolo gumakov a snivy,ze ked bude prsat si ich zasa obuje....
a je zlata lebo vie,ze ked nema gumaky musi kaluz obist a nemusim ju na to upozornovat,obide ju sama a este si to pritom aj okomentuje 😀 😀

neznasam ked v meste stretnem maminku s babatkom,kt.ma na hlave tri copiky,kazdy ma gumicku inej farby,slnecne okuliare od vietnamca,satocky biele a krasne....mama sedi na kave a okrikuje dievcatko,nezaspin sa este ideme na navsstevu a podobne....alebo este ideme na nakupy....tak akoze taketo deti podla mna nemaju detsvo 😝 😝 😝

magg
13. jún 2008

no ja teraz v lete nosim so sebou nahradne veci pre dcerku (gatky, nejake kratasky alebo suknicku, pre istotu aj pancusky , keby sa ochladilo) Je to najma koli tomu, ze jej nedavam plienku, takze ratam s moznymi nehodami. Teda mi je dost jedno pokial sa aj zaspini, pretoze ju mozem prezliect(chvalabohu, ze prisli do mody velke kabely, tam sa vsetko zmesti🙂