Načo sa zamerať pri výbere postieľky?

kajusska
19. jún 2011

Ahojte zienky, v polovici septembra cakame nase prve babatko a tak sa uz pomalicky zacinam obzerat po detkych postielkach. ALe neviem, naco sa mam zamerat pri vybere postielky. Je vhodne kupovat postielku cez internet? Konkretne ma zaujali tie, ktore sa neskor daju rozlozit na postel pre vacsie deti. Do kolkych rokov mozem vyuzit takuto postel? Mate s tym niektora skusenosti? Posielam link postielky, ktora sa mi velmi paci (aj ked cena tejto postieky je takmer na kazdej web stranke ina). Nasla som podobne positelky aj na mimibazari, ale ich cena sa pohybuje od 243eur co sa mi vidi vela za postielku. Prosim ak viete, poradte mi, potesim sa 🙂 a vopred dakujem. Mozete mi pisat aj postu. 🙂

tak a tu je ten link> http://www.e-kociky.sk/?281,postielka-princezna

kajusska
autor
19. jún 2011

a tu este jeden link...tej postielky, ktora je podobna tej prvej, len nerozumiem, preco je jej cena tak vysoka ☹

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=10364887&tab=2

kaja73
19. jún 2011

@kajusska nemam skusenost s tymi rastucimi postielkami,ale poviem ti moju skusenost-nastastie sme nekupovali novu drevenu postielku-obe deti mali drevenu postielku po mne 🙂 Jeden v nej spaval rok aj to nie vždy a potom už na velkej a druhy 6m a siel ku mne do postele-nedalo sa inak.Od 13m spava opat sam v postielke, ale jedine v cestovnej-strasne sa totiž buchal do mreži,mohli sme robit hniezdo akokolvek,vždy sa rachol,alebo mu prepadla ručička,ci nožicka.Cestovna ma sietovane bočnice,nebucha sa do nich,neprepadava mu koncatiny. Dali sme tam kvalitny matrac a maly si tam spinka ako v balvlnke 🙂 .Este mu to aj peruje za chrbtom,ked si sadne a sam sa tak vie uspat 😉 Takže nam sa osvedčila obycajna cestovna postel za necelych 50 euro.A ked niekde pojdeme,tak ju len zbalime maly spi na znamom mieste.

miska333
19. jún 2011

mi postielku plne vyuzivame a som s nou maximalne spokojna, je drevena ma 3 vyskovo nastavitelne polohy, ma 2 vyberacie palicky- ked je dieta starsie aby islo tade von- mi to vyuzivame uz nejaku dobu. nasa postielka je aj koliska co sme velmi vyuzili ked bol marek este maly , asi do cca 4- 5 mesiacov. ked zamrnkal pokolisala som a spal dalej.
taketo nieco to je ale mi mame bez toho suflika
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_postielky_KLUPS...

bosoriak
19. jún 2011

Zo zaciatku bolo prakticke, ked sa dal matrac dat co najvyssie, aby som sa nemusela zohybat. Inak je najdolezitejsi kvalitny matrac, postielka je uz len tak na okrasu 🙂
P.S. A nakoniec je aj tak velmi pravdepodobne, ze babo bude prvych par mesiacov spat s tebou v posteli :-P

jarunka111
19. jún 2011

@kajusska ..pre mňa bolo dôležité, aby sa dieťa neotĺkalo o mriežky a netrčali mu končatiny 😨 Takže to vyhrala cestovná postieľka s riadnym matracom 😀 a doplnkovým príslušenstvom. A keďže občas niekam vycestujeme, tak nie je problém so spaním (nespával nikdy s nami), lebo postieľku zbalíme a ide sa. Tak ako píše @kaja73, neobucháva sa tam a ja som mu na tú sieťku ešte prišila hniezdo a má to tam také útulné 😀

erickaa
20. jún 2011

@kajusska Ahoj, ja teraz tiež riešim postieľku..a tiež sa mi páči varianta, ktorá sa dá rozložiť na juniorskú posteľ. Ja som našla síce drahšiu, ale má aj úložné priestory a dá sa hupať. Aj som si ju vyskúšala na predajni, kde ju mali vystavenú.
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=6628

Tento týždeň sa na ňu pôjdem ešte popýtať do predajne 😉 Ale jedna baba, tuto z MK mi písala, že ju má a že je s ňou veľmi spokojná, tak sa pre ňu pravdepodobne rozhodnem aj ja 🙂

anicka.be
19. jan 2013

@miska333 Ahoj, precitala som si starsiu diskusiu, a prave mna zaujima tato postielka s koliskou, ako si bola s nou spokojna a ci y si mi ju odporucila. Pozerala som na ceny, a da sa v PL kupit lacnejsie. Dakujem a prajem vela zdravia a stastia pri tehu 🙂

miska333
19. jan 2013

@anicka.be ahoj, ja na tu postlielku nedam dopustit, maly mi na nej spaval do vianoc a potom mu jezisko doniesol novu velku 😀 . a to ma uz 17kil, ako som ostala tehotna tak mi velmi dobre bodlo ze tie palicky sa dali vyberat a nemusela som sa s malym uz natahovat. ono je to vlatsne obycajna postielka akurat sa do hojdat a hocikedy ten spodok mozes odmontovat, dokym to dietatko nieje nejako velmi akcnejsie to velmi ocenis 🙂 ja urcite odporucam 🙂