icon

Je normálne, že dieťa chce jesť stále to isté?

Dnes o 13:22

Dobry den,

nas 4-rocny syn by najradsej jedol stale dokola len dve-tri oblubene jedla a vsetko ostatne odmieta. Ked navarim nieco nove, casto to ani neochutna.

Nechcem z kazdeho obeda robit boj, ale zaroven mam obavy, ci je to v tomto veku este normalne. Mali ste doma podobne obdobie? Preslo to casom, alebo ste to nejako riesili?

avatar
andikaaa152
Dnes o 13:28

@anonym_autor ja by som bola rada keby nieco konecne zje 😅 to prejde 😊 sestra mala taku dceru ..furt len halušky a perkelt, fasirky a kaša nic iné ...a ja som bola tiež taká cca do 7rokov ja som jedla len polievku a rezne 😅

anonym_70bd8a
Dnes o 13:38

Aspon nemas stres s vymyslanim novych jedal.

avatar
janinah
Dnes o 13:40

Davaj čo chce,nebude to tak naveky.

anonym_047f0e
Dnes o 14:01

U nás to stále neprechádza .
Mám 7 ročné dieťa a stále chce jesť len pár jedál dokola.
A to sú rezne s ryžou alebo mäso na šťave s tarhonou alebo s cestovinami. A ešte špagety s kečupom alebo čistú pizzu.
Keď varím niečo iné tak on si to ani nechutná. Tak si dá namiesto obeda len suchý rožok alebo jogurt.
Ja už neviem čo s ním ale nedá sa každý deň len mäso s prílohou variť.

anonym_c3628a
Dnes o 14:09
@anonym_047f0e

U nás to stále neprechádza .
Mám 7 ročné dieťa a stále chce jesť len pár jedál dokola.
A to sú rezne s ryžou alebo mäso na šťave s tarhonou alebo s cestovinami. A ešte špagety s kečupom alebo čistú pizzu.
Keď varím niečo iné tak on si to ani nechutná. Tak si dá namiesto obeda len suchý rožok alebo jogurt.
Ja už neviem čo s ním ale nedá sa každý deň len mäso s prílohou variť.

@anonym_047f0e urob malú porciu ..ja to robim takto mužovi kvoli diéte 😄

anonym_a59df2
Dnes o 14:10

@anonym_autor uplne v pohode, je to.len obdobie. Cim.viac budes bojivat tym viac si to bude presadzovat. Deti to robia, tak na to neupriamuj jeho.pozornost. A v tychto horucavach bud rada ze chce nieco jest.

anonym_fdd94f
Dnes o 14:27

@anonym_autor nechaj na stole a stále ponúkaj mix rôzne oriešky, sušené ovocie, tekvicové a slnečnicové semienka... obsahujú veľa minerálov snáď mu niečo zachutí. Teraz v lete ponúkaj nakrájaný melón, mango... z chladničky.

anonym_5cba32
Dnes o 14:37

Nemusí to byť obdobie. Nezoberú ti ho do škôlky, b škole sa nenájde obedu. Na parádu. Nezje? Počká ho to na večeru. V 4 rokoch som nepedagogicky hrozila sanitkou a doktorom. Zabralo. Zje takmer všetko. Nechcel? Smola, nič iné nedostal, okrem choroby.

anonym_e24a8b
Dnes o 14:46

počkaj ešte pár rokov... potom zje všetko

avatar
maryve
Dnes o 15:07
@anonym_fdd94f

@anonym_autor nechaj na stole a stále ponúkaj mix rôzne oriešky, sušené ovocie, tekvicové a slnečnicové semienka... obsahujú veľa minerálov snáď mu niečo zachutí. Teraz v lete ponúkaj nakrájaný melón, mango... z chladničky.

@anonym_fdd94f oriesky, semienka?!!! 4-rocnemu?!!! Ved mu moze zaskocit!

anonym_fdd94f
Dnes o 15:46
@maryve

@anonym_fdd94f oriesky, semienka?!!! 4-rocnemu?!!! Ved mu moze zaskocit!

@maryve naši chrumkali oriešky v tomto veku a nič im nezabehlo, dusiť sa môžu s rôznym jedlom.

anonym_456250
Dnes o 16:03

Tiež dcéra by jedla len tri jedlá občas výnimočne ochutná aj iné ale preto varím dvojaké jedlá.Jedno deťom druhé dospelým

avatar
maryve
Dnes o 16:05
@anonym_fdd94f

@maryve naši chrumkali oriešky v tomto veku a nič im nezabehlo, dusiť sa môžu s rôznym jedlom.

@anonym_fdd94f Vsetko moze zabehnut, ale tu hrozi vyssie riziko, ja svójim malym urcite davat nebudem.

anonym_41fed4
Dnes o 16:35

Môj má 16. A nič sa nezmenilo. Zje 2, 3 jedlá. Vlastne zmenilo. Ja. 🤣🤣😁Už neriešim.

anonym_13b7c3
Dnes o 18:06
@anonym_5cba32

Nemusí to byť obdobie. Nezoberú ti ho do škôlky, b škole sa nenájde obedu. Na parádu. Nezje? Počká ho to na večeru. V 4 rokoch som nepedagogicky hrozila sanitkou a doktorom. Zabralo. Zje takmer všetko. Nechcel? Smola, nič iné nedostal, okrem choroby.

@anonym_5cba32 suhlasim.
Preco by aj zjedol, ked vie, ze trosku pospekuluje a moze zjest hocico ine, co si ziada (aj ked je to len rozok ci jogurt). U nas podobne. Nechces? Ok, nemas. Dostanes az dalsie jedlo. Nebudem sa s malym dietatom dohadovat, ked len spekuluje. A vzdy nakoniec vsetko pekne a ochotne zjedli, ak aj boli pokusy.