Je normálne, že dieťa chce jesť stále to isté?
Dobry den,
nas 4-rocny syn by najradsej jedol stale dokola len dve-tri oblubene jedla a vsetko ostatne odmieta. Ked navarim nieco nove, casto to ani neochutna.
Nechcem z kazdeho obeda robit boj, ale zaroven mam obavy, ci je to v tomto veku este normalne. Mali ste doma podobne obdobie? Preslo to casom, alebo ste to nejako riesili?
Aspon nemas stres s vymyslanim novych jedal.
U nás to stále neprechádza .
Mám 7 ročné dieťa a stále chce jesť len pár jedál dokola.
A to sú rezne s ryžou alebo mäso na šťave s tarhonou alebo s cestovinami. A ešte špagety s kečupom alebo čistú pizzu.
Keď varím niečo iné tak on si to ani nechutná. Tak si dá namiesto obeda len suchý rožok alebo jogurt.
Ja už neviem čo s ním ale nedá sa každý deň len mäso s prílohou variť.
U nás to stále neprechádza .
Mám 7 ročné dieťa a stále chce jesť len pár jedál dokola.
A to sú rezne s ryžou alebo mäso na šťave s tarhonou alebo s cestovinami. A ešte špagety s kečupom alebo čistú pizzu.
Keď varím niečo iné tak on si to ani nechutná. Tak si dá namiesto obeda len suchý rožok alebo jogurt.
Ja už neviem čo s ním ale nedá sa každý deň len mäso s prílohou variť.
@anonym_047f0e urob malú porciu ..ja to robim takto mužovi kvoli diéte 😄
@anonym_autor uplne v pohode, je to.len obdobie. Cim.viac budes bojivat tym viac si to bude presadzovat. Deti to robia, tak na to neupriamuj jeho.pozornost. A v tychto horucavach bud rada ze chce nieco jest.
@anonym_autor nechaj na stole a stále ponúkaj mix rôzne oriešky, sušené ovocie, tekvicové a slnečnicové semienka... obsahujú veľa minerálov snáď mu niečo zachutí. Teraz v lete ponúkaj nakrájaný melón, mango... z chladničky.
Nemusí to byť obdobie. Nezoberú ti ho do škôlky, b škole sa nenájde obedu. Na parádu. Nezje? Počká ho to na večeru. V 4 rokoch som nepedagogicky hrozila sanitkou a doktorom. Zabralo. Zje takmer všetko. Nechcel? Smola, nič iné nedostal, okrem choroby.
počkaj ešte pár rokov... potom zje všetko
@anonym_autor nechaj na stole a stále ponúkaj mix rôzne oriešky, sušené ovocie, tekvicové a slnečnicové semienka... obsahujú veľa minerálov snáď mu niečo zachutí. Teraz v lete ponúkaj nakrájaný melón, mango... z chladničky.
@anonym_fdd94f oriesky, semienka?!!! 4-rocnemu?!!! Ved mu moze zaskocit!
@anonym_fdd94f oriesky, semienka?!!! 4-rocnemu?!!! Ved mu moze zaskocit!
@maryve naši chrumkali oriešky v tomto veku a nič im nezabehlo, dusiť sa môžu s rôznym jedlom.
Tiež dcéra by jedla len tri jedlá občas výnimočne ochutná aj iné ale preto varím dvojaké jedlá.Jedno deťom druhé dospelým
Môj má 16. A nič sa nezmenilo. Zje 2, 3 jedlá. Vlastne zmenilo. Ja. 🤣🤣😁Už neriešim.
Nemusí to byť obdobie. Nezoberú ti ho do škôlky, b škole sa nenájde obedu. Na parádu. Nezje? Počká ho to na večeru. V 4 rokoch som nepedagogicky hrozila sanitkou a doktorom. Zabralo. Zje takmer všetko. Nechcel? Smola, nič iné nedostal, okrem choroby.
@anonym_5cba32 suhlasim.
Preco by aj zjedol, ked vie, ze trosku pospekuluje a moze zjest hocico ine, co si ziada (aj ked je to len rozok ci jogurt). U nas podobne. Nechces? Ok, nemas. Dostanes az dalsie jedlo. Nebudem sa s malym dietatom dohadovat, ked len spekuluje. A vzdy nakoniec vsetko pekne a ochotne zjedli, ak aj boli pokusy.

@anonym_autor ja by som bola rada keby nieco konecne zje 😅 to prejde 😊 sestra mala taku dceru ..furt len halušky a perkelt, fasirky a kaša nic iné ...a ja som bola tiež taká cca do 7rokov ja som jedla len polievku a rezne 😅