Ako naučiť dieťa na kravské mlieko?

kvetinka31
15. mar 2009

Ahojte maminky. Nevie mi niektorá poradiť s naším miniproblémikom? Malý má 2 r., 4m. a rozhodla som sa, že už je čas prejsť na kravské. Prvé dni som mu miešala UM s kravským a pil ho v pohode, potom som už dávala len kravské. Deň alebo dva ho pil v pohode, ale potom začal štrajkovať. Keď ho zbadá, ani neochutná, hneď odsúva pohár preč. Skúšala som mu dať aj granko do neho, ale detto, ani neochutná. Tento stav už trvá niekoľko dní, že ja mu nachystám, všetkými možnými spôsobmi mu ho zatraktívňujem a on ani neochutná. Potom vylejem do umývadla. Nechcem sa vrátiť k UM. A nerada by som bola, aby sa naučil mliečko nepiť na celý život.

lienka79
15. mar 2009

skus este ine prichute....napr je bananove frapko...nasemu velmi chuti,je aj jahodove..prip.trosku vanilkoveho cukru (to davala kamoska malej)...staci trosku,len na oblbnutie chuti 😉

danka_ba
15. mar 2009

Ahoj kvetinka, podla zistil zemu davas ine mliecko a preto ho odmieta, nie preto ze by mu nechutilo. Nám lekárka povedala ze od 1,5 roku jej mozem davat plnotucne mlieko. Pred troma dnami som malej skusila dat podvecer kravske a vypila - ale iba deci. Rano jej stale davam UM a vecer kravske. takze jej to striedam a zatial to funguje. Zacalo to ale tak, ze ja som pila kavu a ona chcela tiez. Povedala som jej ze je to kakavko, tak som ho spravila aj jej. Mozno ked uvidi pit teba, da si aj on ... 🙂 Drzim palce

zdenka821
16. mar 2009

ked uz davat kravske mlieko a nie UM, davate 1,5%ne alebo to plnotucne? Je pravidlom ze ho vzdy prevarate alebo sa stalo ze ste ponukli dietatu aj rovno z krabice?

fifinna
16. mar 2009

zdenka, kravske mlieko z krabice netreba prevarat, staci ohriat a detom sa ma davat polotucne.

kvetinka31
autor
16. mar 2009

Ahojte, dakujem pekne za rady. Maleho nejak osvietilo a uz mi vecer aj dnes rano vypil kakao. Radsej by som bola, keby obycajne mliecko, ale budis, som rada, ze aspon tak. Tak dufam, ze mu to uz zostane. Ja mu davam plnotucne. Citala som, ze sa odporuca plnotucne. Ale zavisi asi aj od stavby tela dietatka. Moj maly je chudy, tak ak z neho aj trochu priberie, nevadi. Kamoskina mala je baculka, tak dr.odporucila polotucne. Prevarat neprevaram. Zda sa mi uz velky na prevarenie.

danka_ba
16. mar 2009

Ja davam malej tiez plnotucne a len zohrejem.
Kvetinka skus mi davat pomaly mensie porcie kakaa - teda stale menej - mozno to nezisti i ked deti su dost prefikane 🙂 . Ja malej davam ovomaltine ak poznas. Zda sa mi to menej sladke a hlave je tam 11 vitaminov a 3 mineraly ...

vesi
16. mar 2009

deťom sa má dávať plnotučné, ja som neprevárala krabicové, ale sesterke povedala Dr., že aj to treba prevárať, tak neviem...

kvetinka31
autor
16. mar 2009

danka_ba, dakujem za radu. Ovomaltine nepoznam. Co to je a kde sa to kupuje, v lekarni?

danka_ba
16. mar 2009

Nie, my to kupujeme v rakusku, neviem ci to maju aj inde - ale chuti to vetkym co to vyskusali 🙂