• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Budíte mesačné bábo na jedenie v noci?

2. januára 2009 
ako casto papate, mam na mysli umelo krmene deti? a ake davky napr pri 3.5 kilovom babe
14. sep 2007 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
každé 3 hodiny, ale ono si pýta samo, ak je hladné skôr :wink: a budiť ho? načo? ono sa učite ohlási. :wink:
mne Ivka už dávno prespí celú noc a keĎ sa zobudí, tak vtedy papáme. Oni deťúrence naše :dizzy_face: veeeľmi dobre vedia, kedy je žalúdok prázdny. :wink: :grinning: :dizzy_face:
14. sep 2007 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som malu dojcila a v noci sa na jedenie nebudila. Az po poradni mi dr. nakazala ju v noci na jedenie zobudit. Ale Zoja si 2 krat cucla a zaspala na prsniku. Tak som sa na to vykaslala, Zoja spala a ja som mala krasnu noc :wink:
14. sep 2007 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna, zalezi, ci ti pekne pribera od porodu. Mozno ho treba budit, ak este vela nepribralo, ale to by ti lekarka mala povedat...
14. sep 2007 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
elliana, možno kvoli mliečku, aby si bábo častejšie prikladala, keď si kojila, nie? :wink:
14. sep 2007 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja iba kojím,mám 3-mesačnú dcéru..a ona sa budí v noci každé 2-3 hodiny..ja by som bola rada keby celú noc prespala :slight_smile: ..rozhodne by som ju na kojenie nebudila... :slight_smile:

ale to sa nám nemôže spať..malá je nespavec,ani cez deň veľa toho nenaspí..a v noci sa budí.. :frowning2:
14. sep 2007 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sstefi, urcite ano, koli tvorbe mlieka, ale nemalo to aj tak zmysel, ked mala nesala, len si v noci dudkala. Skusala som aj odsavacku, aby som si odlozila na "horsie casy", ale nic...ked mala nebola prisata, nevytlacila som ani kvapku
15. sep 2007 o 00:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
urcite nebudit, podla mna a vsetkých maminiek, ktore v noci vstavaju :grinning: , ono vie kedy potrebuje papat, tes sa a uzivaj si :slight_smile:
15. sep 2007 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My maleho kojime, ale mame malo mliecka tak musime aj prikrmovat aby nam nepochudol. Lekarka nam kazala pokusat sa kojit kazdu hodinu a kazdy tretikrat prikrmit nutrilonom a nechat vyspinkat tri hodiny, len ak to vyjde na noc tak nechat spat aj styri hodinky po nutrilone. Maly je velky spachtos, napriklad vcera vecer sme ho o siedmej okupali, nakojili o 20,00 zalahol a o 23,00 sa sam zobudil a bol velmi hladny. Tak sme ho prebalili, nakojili vela toho nepapapl/chyba mi vaha z porodnice, lebo nemam ani tusenie kolko toho mliecka vycuca z prsnika/7 minut z jedneho 5 minut z druheho prsnika, medzi kojenim aby sme ho ukludnili sme mu dali 0,5 nutrilonu a ulozili spinkat, s tym ze sme sa s manzlom dohodli ze budit ho nebudeme uvidime dokedy vydrzi kym nevyhladovie, tak sa prebral rano o stvrtej, to sme nakojili zase len tak po troske/stale mam pocit ze vypije len predne mliecko - od smadu a potom mi prsnik vypluva ako keby koli flaske zlenivel a nechce sa mu tahat, ide to zadne mliecko tazsie?/a spinkal do siedmej, o siedmej sme ho nakojili a teraz sa ho chystam prebudit aby som mu prilozila prsnik, nechcem riskovat ze zase vyhladovie...takze radami lekarky sa az tak neriadime a vobec netusim ci robime spravne.... :confused:
15. sep 2007 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dieťatko sa zvyčajne samo budí na hlad, nie je dobre ho budiť. niekedy vydrží aj 3-4 hodiny inokedy nie. pri MM sa mi malá budila každé 3 hodiny a pri UM každé 4 hodiny. ale ako kedy. niekedy vydržala aj viac spinkať a nepýtať si papať. :wink:
15. sep 2007 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna naša malá sa budila nad ránom a to o 3.00h a potom zase spala.Baby majú pravdu,deťúrence vedia kedy sú hladné,preto ich netreba budiť.
15. sep 2007 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
budiť???a prečo?mimi vie najlepšie,kedy chce papať.Mne malá prespí v kuse 9hodín v noci a nikdy ma nenapadlo,budiť ju :grinning:
15. sep 2007 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna, na v nemocnici povedali ze malu musime kojit pravidelne aj v noci kym nedobehne svoju porodnu hmotnost, takze cca. ten 1-2 tyzden sme to tak robili. neviem ako to je u predcasne narodenych deticiek.. :confused:
15. sep 2007 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja si myslim ze budit by sa nemali deticky , ak hajka tak hajka a ked bude cokolvek chciet da to vediet dost hlasno :wink: .ja kojim stale , a moj maly teraz spi strasne dlho , predtym papal kazde 2 hodinky a teraz , ked mu chcem dat po 2 hod. tak protestuje lebo sam este nechce ,on mi da vzdy vediet :slight_smile: , teraz dokonca spinka 4-5 hod. v noci , budi sa len raz ,a potom hajka dalej a cez den si pohajka tiez , po hodinke .najprv som mala z toho paniku ze nepyta papat a dlho haja nenanutila som mu to , ale uz viem ze sam si to urci kedy je feeding time :slight_smile: .takze budit rozhodne nie , aj ked mnohi tvrdia ze hej.nemyslim si , tak no panic :grinning: a to moj maly ma 2 mesiace a cca 6,5kg a 63cm takze neubuda z neho ani ked uz nepapa tak casto :dizzy_face: .
16. sep 2007 o 00:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem naisto ako to je pri umelo prikrmovanych deti, teda tie co niesu kojene...
ale myslim, ze mozes byt rada, ze ti spinka. ak bude chcet-neboj, ohlasi sa :wink:
19. sep 2007 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna- ak nekojis a dieta mas na UM a to dieta je riadne donosene, ako aj pises 3,5 kg tak ho nebud. Keby bolo hladne, samo vstane a vypyta. Moj syn prespal od narodenia do 8 mesiacov CELE noci, kym som mala MM, tak som odsavala v noci a davala to do chladnicky na rano, ked bol uz na UM, tiez ma ani nenapadlo ho budit, no co som masochista? :grinning:
20. sep 2007 o 13:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna,cosi,nebud nikoho,pekne spinkajte ked mozte a keby to babenko bolo hladne nespinkalo by,tomu ver :grinning:
20. sep 2007 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som ešte v nemocnici iba jediný krát zobudila syna na kojenie a odvtedy nikdy viac - celú noc mi nespal len plakal - úplná hrôza. Deti vedia kedy sú hladné, a keď ho budeš v noci budiť tak sa ti nenaučí spať.(moja sesterka by ti o tom vedela povedať celý román)
A ešte jedna vec - ja som tiež dávala potom bebu a nesmieš ju dať skôr ako po troch hodinách. UM sa pomalšie trávi a má väčšiu zasycovaciu schopnosť. Mne po ňom prespal aj 6 hodín - keď mal 1 - 2 mesiace, a od pol roka celú noc.
20. sep 2007 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skromna :astonished: nikoho nebud :wink: ja som deti nebudila od narodenia ked je babo hladne samo sa zobudi,je zbytocne aby si zvykla papat v noci koli tomu ze si ju budila.ja som nebudila a od 1 mesiaca aj ked sa babo zobudilo hned som dala cumlik a spalo dalej :slight_smile: a obe moje deti nepapaju v noci a ja mam kludnu noc a aj oni sa dobre vyspia ked nevstavaju :wink:
20. sep 2007 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este som zabudla dopisat ze su obdobia ked sa dieta budi v noci vela napriklad ked idu zubky a aj vtedy si mala nepyta jest len trosku pozornosti a neznosti a spinka :wink:
20. sep 2007 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja mala je sice kojena,ale v prvom mesiaci po narodeni vedela prespinkat aj celu noc bez papkania a Dr. vravela,ze su aj take deticky a pokial dobre pribera netreba budit.
20. sep 2007 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked sa moj maly narodil, tak mi ho kazali krmit kazde 3-4hod. ak by spal dlsie ako 5hod., trak som ho mala zobudit,takze asi tak. niekedy sa dieta nezobudi ani ked je hladne. mojho netrebalo budut zobudzal sa sam kazde 3hod. az do 2 a pol. mes. potom spal celu noc a vstaval o 5hod.rano a jedol kazde 3hod. cez den.
ahojte,
nam dokina tiez kazala budit, ale ja nebudim. Malu nakojim okolo 20:00 a v noci sa mi budi na papanie okolo 2:30 a potom 6:30 - cez den papa kazde tri-styri hodiny, takze jediny vykyv je to nocne spinkanie. Ked sa aj v noci zobudi skor /mrnkoce si/ - dam jej cumlik a spokojne spi dalej az do 2:3
0 :dizzy_face:
keby som aj ja mala tento problém.. môj malý sa budí pravidelne presne po 2,5 hodine cez deň a po troch v noci.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: mohol by búvať aspoň 5 hodín vkuse :sweat_smile:
20. sep 2007 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No moja prespala aj devät desat hodin ale potom sa uz budila aspon raz za noc, bola som rada, lebo som to este nechcela dostat :grinning: a som rano nemala vsetko mokre od mlieka :sweat_smile: . Ale mne ju naozaj nekazali budit, priberala ukazkovo, aj ked mne sa zdalo,ze nespapa vela, vzdy v poradni mi povedali,ze je velka a vyzera na viac mesiacov :slight_smile: . Teraz sme drobne utle ziena, ked mame devät kil tak dobre :sweat_smile: a to sa este kojime a niekedy by sme aj cely den jedli :sweat_smile: .
20. sep 2007 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja sa v tom veku dokazala najest i ked spala a ona musela jest každe tri hodiny i ked sa nezobudila
21. sep 2007 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mam tiez kazala lekarka budit. Prvu dceru som aj budila, a potom sa na to naucila :unamused: Druhu nie, zo zaciatku prespala 4-5 hodin. Citala som, ze uplne male babo by sme mali zobudit po 5 hodinach, aby sa neodvodnilo. Ja by som nebudila. Nebud :wink:
21. sep 2007 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moj maly ma uz mesiac.Som aj nestastna,lebo nemam dostatok materskeho mlieka.Lekar mi prisne prikazal prikrmovat.Tak som zacala.Kamaratka mi poradila aby som ho len prikladala k prsniku,ze vraj on to roztaha.Ale moj maly len place a place.Tak som poctivo zacala odsavat.Drzim vsetkym palce......ak mate taketo problemy :slight_smile:
5. okt 2008 o 04:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mikkikuba, napíš ako často dojčíš, či z obidvoch prsníkov počas jedného dojčenia, ako dlho trvá dojčenie, ako malý kakaá a ciká, kým ešte nebol na UM, odkedy dokrmuješ a koľko dokrmuješ, neboj sa, kamoška má pravdu, všetko sa dá ešte napraviť :wink: :slight_smile:
5. okt 2008 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som dianku ani Lukiho nebudila. Krásne spinkajú dodnes. Tiež som mala uplne naliate prsia, musela som si aj v noci odsávať. Nadranom sa zobudili a napapali sa . Podľa mňa ak babätko pekne papa a nechudne netreba ho budiť.
5. okt 2008 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok