Je nutné budiť 7 týždňové bábätko v noci na kŕmenie?

Zodpovedané
2. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kŕmenia 7 týždňového bábätka, ktoré spí v noci aj 5 - 6 hodín v kuse.

Treba ju po istom čase budiť na kŕmenie, alebo nechať nech sa ozve sama?

Bojím sa, aby nebola dehydrovaná. Kŕmime Hipp UM.

Príklad z dnešnej noci: Jedla o 19.30 a potom okolo 2.30. Vnoci som ju už jemne budila a vypila 95 ml. Spala až do 7.30, keď mala ďalšie kŕmenie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ dieťatko pekne priberá, nie je predčasne narodené s nízkou pôrodnou váhou, tak ho budiť netreba.

Kŕmenia si dobehne cez deň, pokojne ju nechajte spať koľko sa jej žiada. Pravdepodobne ten spánok nebude stále takýto ukážkový, tak si oddýchnite aj Vy.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička