Nechce jesť príkrmy, vždy začne plakať

arabeska
11. mar 2008

ahojte maminky🙂
nasho branka mi kazal lekar pred mesiacom a pol zacat prikrmovat ,je sice plne dojceny ale uz vtedy mal skoro 8 kg a xcel jest kazdu hodinku a niekedy aj castejsie.
tak sme teda zacali zo zaciatku to bolo celkom ok,ale potom to zacalo ist dolu vodou a teraz sme uz v stadiu ze mi zje max 2 mini lyzicky a spusti plac ☹
stretli ste sa s tym niekto?co vam pomohlo?stale ho dojcim a xce jest skoro stale 😔
dakujem za kazdu radu🙂
ak tu uz podobna tema je tak sa ospravedlnujem ale nic som nenasla

papuellka
20. mar 2009

Náš malej taky nechtěl papat, chutnají mu jen ty ovocné přesnídávky od Sunárku, to otevírá pusu, že nestačím dávat, masovo-zeleninové mu nešmakují a teprv, když jsou v tom kousíčky, na lžičku si dám zeleninový příkrm a namočím to do ovocné přesnídávky a v celku mu to jede... 🙂

nelinka79
20. mar 2009

ahojte asi sa pridam do klubu 😖 .. od pondelka sa snazim malej davat prikrmy ale moc velký uspech to nieje. lepsie povedane ziadny. Sme na UM tak sme uz zacali prikrmovat. zacala som zeleninkou ale ona sa tvari akoby som ju trovila, všetko vypluva. dnes som jej dala na pery lyzicku a ona zacala cuckat ale ked sa jej to dostalo dalej tak ju naplo. tak teraz neviem ci jej to mam davat alebo ci radsej skusat ovocie.

shaula
20. mar 2009

Margab: Přidávám se k Alice a Mirustek: nespěchej, když plně kojíš, je zbytečné začínat s těmi příkrmy tak brzo. Jaký máš pro to důvod?

mirustek1
21. mar 2009

nelinka,ked zacnes s ovocim,to je sladke,tak potom ti nebude chciet vobec zeleninu,radsej podla mna dalej pomaly skusaj, kazdy den po troske.Chce to len velku trpezlivost.

berenika39
21. mar 2009

nelinka, pokud od začátku nechce s chutí zeleninu, nechod do ovoce, ani do kaší. není cesta zpátky 😀 😀 . zvykla by si na sladké a zelenina by byla na vedlejší koleji. spíš zkus zeleninu vymíchat do hladka s trochou UM, které používáte, bude jí to známější. nebo místo mrkve zkus samotnou bramboru s mlékem, to je neutrální, apk přidej trochu mrkve.a hlavně není spěch, každý den pokus, pár lžiček, postupně se to zlepší. je to pro ně nového moc najednou, lžička, chut, konzistence.....

margab
21. mar 2009

Shaula:asi si povies že som strelena,no moj dovod na prikrmovanie je jednoduchý.Ked s manželom jeme,malý si doslova pýta papat,to by si mala vidiet,ako otvara pusinku a krúti s jazýčkom.Jednoducho mam pocit,že si pýta aj niečo iné ako mliečko.Je to zlé?Aj čajík mu davam od necelych troch mesiacov,ale to viacmenej zo zdravotnych dovodov,lebo mal silny zapal obličky a v nemocnici mi lekari kazali davat mu vela tekutin.

shaula
21. mar 2009

Margab: vůbec si nemyslím, že jsi střelená. Ale i když na vás malý kouká a asi by chtěl, tak bych mu ještě ten nezralý trávicí trakt nezatěžovala příkrmy. Ale rozhodnutí je samozřejmě na tobě, je to tvé mimi. Každopádně hodně štěstí.

nelinka79
21. mar 2009

berenika dik za povzbudenie. tiez sa bojim ze ked by som dala ovocie tak je to v tahu a zeleninu mi bojkotuje dalej. skratka musime bojovat dalej a hadam sa jej podari nieco prehltnut aj bez toho aby ju napinalo 😅 ... teda ona to neprehltne lebo ked sa jej to dostane dozadu na jazycek tak ju napne ale zas si hovorim aspon naznak toho ze si ho nejako posuva dalej.

basika
22. mar 2009

ja už som riadne zúfalá...3 mesiace jeme príkremy.. dosť biedne, ....ale posledných 11 dní odmieta totálne... ☹ ☹

u2jana
22. mar 2009

ahoj basi, my tiez bojujeme uz druhy mesiac a viac-menej bez uspechu. Vcera na obed zelena fazulka+zemiak+masko vcelku fajn a dnes zasa nic. Doobeda skusame ovocne presnidavky... uz sme presli Hipp, Frutapuru, OVo, Hami... a staaale nic, uplne ju striasa...
zajtra ideme do poradne, som zvedava ci pribrala
lebo ani mlieko nic moc

basika
22. mar 2009

u2jana - daj vedieť ako ste dopadli... a čo na to Dr..... my ideme tento týžden už ku gastrolekárke

mirustek1
23. mar 2009

basika,moja mala skoro 1,5mesiaca odmietala uplne prikrmy,ani usta nechcela otvorit.Ale kojila som ju a priberala.Ale uz vyse tyzdne papame,ale chutia jej len prikrmy z Hipp,moje navarene vypluva,tak jej kupujem aj vyzivy,alebo jej primiesam dobeda ovocie do kase a to spapa.Zistila som ze ked ju v noci kojim len 1x,a potom az nad ranom,tak papa.Lebo predtym chcela v noci podchvilou cicik,tak som ju chudatko nechala trosku vytrapit a nedala som jej v noci viac ako 2xpapat a odvtedy zacala papat aj cez den.Drzim vam palce

basika
23. mar 2009

mirustek - a aj si sa jej pokúšala dávať? Lebo ja sa jej pokúšam ponúkať každý deň, ale dnes sa mi totáááálka už nechce, keď vidím, že to nemá žiaden význam. Mne by nevadilo, keby len Hippky jedla, len aby jedla..neviem čo sa porobilo. No mi papáme v noci 2x, ale viac menej ona sa ani nezobudí, len sa začne viac mrviť, tak jej ponúknem.... a inak najviac mlieka mi spapá v polospánku....inak tak max 100ml, proste všetko iné ju zaujíma..len papanie nie..

basika
23. mar 2009

mirustek - a ešte som sa chcela sptýať.. a zbadala si prečo asi nepapá? Urobila si aj tak, že si jej pár dni vôbec neponúkala príkrm len kojila? jo, chytám sa každého svetlého prípadu...

mirustek1
23. mar 2009

basika,myslim si ze to mohlo byt aj tym,ze cele noci bola na ciciku,ci ona nejedla v noci mlicko a potom jej mozno nechutilo cez den,alebo neviem,ci mala take blbe obdobie,ale tebe nepapa vela v noci,mne doktorka hovorila nech ju nenutim,ze to pride samo,skusala som skoro kazdy den,vela krat nejedla nic,len som ju kojila cely den.Skoro cely 7mesiac som ju len kojila.

basika
23. mar 2009

mirustek1 - no si môj svetlý prípad, lebo my sme tak 12 dní len na mlieku do vtedy jedla cez kadejaké finty...ale teraz už neotvorí ústa tak maaaličko aby ochutnala, čo jej chcem dať a koniec. A to som skúšala už všetko.

mirustek1
23. mar 2009

basika,aj u nas to bolo tak,na silu som jej otvarala usta,ale nic,len plac bol,aj prstom som jej skusala davat,nic,tak uvidim ci ju zas neprejde.Ani cajik ona vobec nepila,lebo flasu nechce.Niekedy som jej vynechala kojenie,ze od hladu spapa,ale nepomohlo,pockala si na moje mliecko a ty ju kojis?

u2jana
23. mar 2009

ahojte,
tak sme dosli z poradne, za mesiac pribrala 700g - co je ako super
ibaze nechapem fakt z coho ona pribera... mlieka spapa max 100ml na kg hmotnosti
ovocie nic, a zelenina uz druhy den zas vobec... nechapem
ale ked priberame, tak jej to malo asi staci 😕

shaula
23. mar 2009

U2jana: já jsem taky měla vždycky pocit, že kluci skoro nepijí. Doktorka říkala, že pokud přibírají, tak jim zřejmě stačí to, co si ode mě vypijí.

basika
23. mar 2009

u2jana - no tak to kráááááááááásne pribrala

mirustek - sme na UM...denne vypije tak 800-900ml keď nepapá príkrmy

u2jana
23. mar 2009

sak som aj ja rada, normalne som si myslela, ze som sestricku zle pocula
a nakupili sme zas nove hippky - aby sme mali co vyhadzovat 😕
inak my sme na nutrilone - miesame uz 1 a 2

mirustek1
24. mar 2009

u2jana-to ste pribrali pekne.tak sa netrap,teraz jej staci papat menej apotom sa rozpapa

basika-neviem to moc porovnat,ked ja kojim,neviem kolko ona vytiahne,ale zda sa mi to dost mliecka,musis len vydrzat

basika
25. mar 2009

no tak máme po vyšetreniach...som dosť sklamaná, lebo vraj mám mať trpezlivosť..akurát jej zobrala výter z konečníka.. ale vraj...to je len také dieťa nepapavé, vraj to môže byť zubami... proste nič nové mi to neprinieslo...

mirustek1
25. mar 2009

basika ,a co jej vysetrovali okrem toho vyteru,?ak je vsetko v poriadku,tak aspon vies ze je zdrava a proste to chce len cas,mne dnes Emka zas nechcela na obed,tak hadam neprestane zas s papanim.

basika
26. mar 2009

no včera nám začali kiahne... 😖 ☹ . či ten 12dňový pôst a totálne odmietanie príkrmov..nebolo spôsobené tým..

mirustek- okrem výteru jej nerobili nič.., proste mi povedala, chce to len trpezlivosť.. je jednoducho také dieťa...

misule27
26. mar 2009

basika: a přibírá malá nebo ne? já jsem dnes musela s malou k doktorce, jelikož už asi 6 dní malá nechce nic než MM...jakmile vidí lžičku, flašku, hrníček má úplný hysterický záchvat 😠 a já pomalu taky - za poslední 3 týdny nic nepřibrala naopak zhubla -250g. Doktorka mě ale celkem vystrašila, že prý když to tak půjde dál, tak se můžeme dostat do nemocnice 😲

mirustek1
26. mar 2009

basika-tak musis naozaj len pockat,mohlo to byt tymi kiahnami,tak rychle uzdravenie,
misule-aj my sme mali ten problem,ale mne papala len MM a priberala,tak to nebude dobre ked ti malinka chudne a mas dost MM?nie je nervozna od hladu?

misule27
26. mar 2009

co jsou to kiahne?
mirustek: malá je spokojená.. v rámcii možností, ani v noci se nebudí častěji. krmím ji opravdu jako kojence po třech hodinách. MM je snad dost. a po jaké době to u vás přešlo?
basika: a doktorka mi říkala, přinést s sebou moč.. že by to klidně mohl být i zánět močáku.. prý to může mít takový divný průběh 😖

shaula
26. mar 2009

kiahne jsou neštovice

misule27
26. mar 2009

shaula: děkuji za překlad 🙂