Príkrmy pre 4-mesačné bábätko

stimabalson
7. dec 2022

Ahojte žienky, moja dcérka má 4 mesiace a 1 týždeň je plne dojčená a moja pediatrička doporučila ju začať prikrmovať, je zdravá a krásne priberá no ja mám menej mliečka a začala byt aj nervózna z toho,ze jej mliečko netečie tak ako kedysi, vraj pár lyžiçiek mrvičky neuškodi a plus mliečko.. prosím vás o radu, všade čítam ze dojčené deti sa majú prikrmovať az od 6 mesiaca.. je tu nejaká mamička co to mala podobne a začala skôr? Dalujem za vaše rady 🙂)

terezka2911
7. dec 2022

Ja som zacala. Presne bol problem, že mala bola hladna. Zo zaciatku velmi nechcela, ale teraz sa nevie dojest. Mlieko mame len na pitie, kedze ine mi pit nechce.

stimabalson
autor
7. dec 2022

@terezka2911 Ďakujem 🙂 ja som sa bála začať lebo si myslím ze uz mi nebude chcieť zobrať prsník :D

zorkahorka
7. dec 2022

Moj syn sa narodil velky a rad papal. Tiez mi dr povedala,ze hoci je dojceny,mozem prikrmovat uz od 4.m, vraj najnovšie usmernenia su take,ze je jedno,ci je na um alebo dojcene,a moze prikrmy uz od 4.m. ale co dr,to ina rada, zatial som to od ziadnej inej mamicky nepocula 🤷‍♀️ ale synak pekne papal, nenamietal 😅

terezka2911
7. dec 2022

@stimabalson toho sa neboj 😃 postupne treba zacat, najprv jedno dojcenie vymenit za jedlo a tak postupne...nebudes hned davat 5x do dna prikrm a ziaden prsnik, neboj 🙂

stimabalson
autor
7. dec 2022

@zorkahorka
@terezka2911
A prosím vás ako je to s cajikom? Dávate striekačkou alebo normalne z fľašky? 🙂

zorkahorka
7. dec 2022

@stimabalson uf... krpec ma uz 2 roky, nepamatam si to... asi som mu este caj nedavala,materske mlieko stačilo

veronika3110
7. dec 2022

@stimabalson tiež som začala od 4m z toho istého dôvodu čo ty.. a malej doteraz všetko chuti.. určite ss netreba báť.. za každým príkrmov som aj tak dala moje mlieko

anavixy
7. dec 2022

Moct samozrejme moze zacat ochutnavat prikrmy od ukonceneho 4. mesiaca aj dojcene dieta, ale nemusi, len v tom je rozdiel. Mlieko stale bude (a este dlho) gro vyzivy aj u dojceneho aj u dietata na UM. Mlieko by sa malo ponukat tak pol hodinku po jedle, aby dieta chapalo, ze teraz papalo prikrm a teraz ide papat mlieko. No na zaciatku nevymenis hned jedno dojcenie za prikrm, ved uvidis sama. Dojcit neprestavaj, praveze ponukaj stale ako doteraz, ak mienis pokracovat v dojceni. Odmietat prsnik kvoli prikrmu urcite nebude… a tekutiny idealne podavat z poharika alebo lyzicky, no staci aj MM, ak budes dojcit na poziadanie.

terezka2911
7. dec 2022

@stimabalson z flase, ale vobec nechce

ls56
7. dec 2022

Ahoj,skusit mozes zacat davat,ale nemysli si a nemaj velke ocakavania,ze ti bude chciet hned jest. Najskor je to vsetko len o ochutnavani. Obzvlast ak dieta nema zaujem o jedlo,tak ti to bude vypluvat. Poviem ti z mojej skusenosti. Tiez som mala menej mlieka a mala sa jedovala na prsniku, ale bolo to preto,lebo sa mi ustalila tvorba. A kojim uz asi od 6tyzdna len v spanku. Dost narocne obdobia mame za sebou. Teraz ma vyse 11m a je to o dost lepsie. Ale tiez som chcela kvoli tomu, ze som si myslela, ze jej nestaci moje prikrmovat tak skoro. Pribera ti? Moja priberala nadstandardne ale tym ze som mala menej tak som ju kojila aj kazdu 1,5h. Ale to som odbocila. Ja byt tebou tak este pockam. Samozrejme zacat treba ale asi by som vyskusala este kojit ju castejsie a pockala aspon do ukonceneho 5m. V mm je vsetko co dietatko potrebuje. A ak chces aj napriek tomu zacat prikrmovat,tak nemaj velke oci. Moja zacala normalne jest az na konci 7m. Dovtedy vsetko vypluvala a nechcela to. Takze pevne nervy. Potom ti poviem ze my ako sme zacali prikrmovat tak sa nam rapidne zhorsil spanok. Dovtedy sa budila tak 2-3x na kojenie. Teraz je hore aj 10x minimalne. To ta nestrasim, ale aj to moze nastat. Inak ja som vydrzala do ukonceneho 5m. Potom som zacala davat ale aj tak niekedy ani usta otvorit nechcela. Ťak pevne nervy.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beata_k
7. dec 2022

@stimabalson Kym zacnes prikrmovat, treba si precitat aj o dojcenskom strajku.
https://najmama.aktuality.sk/clanok/249245/dojc...

stanislavicenka
7. dec 2022

@stimabalson je to akoro. Ked uz, tak odporucania su od ukonceneho 4ho mesiaca. A mas dieta v rastovom spurte, pre vacsi dopyt musis castejsie prikladat, aby sa tvorba upravila