Pri jedle neotvára ústa. Ako ho donútiť?

chromozom
27. okt 2008

Babulky, poradte mi prosim. Mam 6 mesacne kojene babo, zacali sme s prikrmami, celkom nam chutia. Moje dieta vsak pri jedeni neotvara usta, len z lyzicky tak nejako saje a cucka a srka. Uz som skusila pouzit aj trosku sily a dat mu lyzicku do ust, ale branil sa a zas som nechcela prilis nasilu. Najprv som si myslela, ze maly asi nie je hladny, ked neotvara ustocka, ale tymto cuckanim a srkanim spapa vsetko, co mu dam. Trva to uz treti tyzden a zacinam si robit starosti, co s tym, ved nemozeme takto papat vecne. Je to pre mna novinka, moje prve dieta otvaralo ustocka dosiroka ako hladny vtacik v hniezde..... Mali ste niekto podobny problem? Poradite mi nejaku fintu F? Vopred dakujem! 🙂

martina46
27. okt 2008

chromozom, to prejde. nam mala neotvarala usta skoro 2 mesiace, tlacila som jej tu lyzicku nasilu, no co uz, tak sme sa traili, teraz je to uz vacsinou ok 😉

chromozom
autor
27. okt 2008

Mati, a co bol ten zlomovy moment? A preslo to len tak samo od seba alebo si nieco zasadne urobila?

tinusi
27. okt 2008

Ahoj, my sme tiez zacali s prikrmami po 6 mesacnom vylucnom kojeni ... prikrmujeme dva tyzdne. Tiez sa nam stava, ze maly neotvara usta, ale vsimla som si, ze najma ked je niecim zaujaty. Zo zaciatku neotvaral vobec. Potom som zacala davat jablcko a to mu veeelmi chuti. A cuduj sa svete, teraz ked mu nieco fakt chuti, tak usta otvara. Niekedy sa stane, ze sa niekam zahladi a neotvori ich, jedlo chce z lyzice len tak scucnut. Vtedy mu poviem, nech otvori velku pusu a kym tak neurobi, lyzicku mu do pusinky nedam. No a on tu mnamku chce, tak napokon usta otvori... horsie je to, ked mu jedlo nechuti... to je konec!
Takto sme sa naucili aj pit z flase. Nechcel ju ani za svet. Len sa s nou hral. Ked vsak mal zapchu, lekarka nam poradila dat mu stavu. Odstavila som jablcko a ked to ochutnal, tak pil z flase, akoby nikdy nic ine nerobil... 😵 😵

chromozom
autor
27. okt 2008

No u nas je to nejako vsetko naopak, prave ked je maly zaujaty niecim, tak pusinku ma uvolnenu a vtedy mu tam riadne nalozim, neprotestuje a prehltne. A ked mu nieco strasne chuti (uplne najviac hruska a tiez jablcko), tak si hlasno pyta, naprazdno otvara pusinku a akonahle sa priblizim s lyzickou, ustocka zavrie na ciarku a obsah lyzicky vcucne jak vysavac 😀 Fakt neviem, co mam robit.
tinusi, asi mame rovnako stare deticky, moj cervik sa narodil 20.4.

erikasadek
27. okt 2008

ahojte chromozom, u mna pomohlo, ze som mu davala zeleninu, pocas 2 mesiacov normalne z flase, proste nechcel jest na lyzicku a dost, a ked bol pripraveny poo dvoch lesiacoch tak pekne presiel na lyzicku ako bu=y sa nic nedialo...

martina46
27. okt 2008

chromozom, nic som nespravila, proste to nejako zrazu preslo.
inac, je myslim normalne, ze babatko zo zaciatku akoby zososne jedlo z lyzicky. kym sa nauci, ako to robit.
tu je jeden fajna clanok:
http://www.kojeni.net/odmitani_jidla.php
je to sice o odmietani, ale aj tak je tam dost dobrych veci popisanych.

jaja0110
27. okt 2008

chromozom-toto mi baby robili asi 4 tyzdne kym zacali normalne otvarat usta, prikrmy srkali a chlipali z lyzicky, niekedy to len tak vylizovali ako take maciatka...lyzicka je pre babo celkom nova vec, musi sa naucit ju pouzivat...daj malemu cas, jedneho dna ta prekvapi 🙂 nase zacali tak spontanne akosi same na to prisli... 😉

bashka
28. okt 2008

U nas tak, ze som nabrerala na lyzicku urobila velke AAAAAAAA a sup mne do pusy...par krat som to takto urobila a potom sme presli na JEJ pusu.a zabralo. 🙂

vocko3
28. okt 2008

no tak to nasa mala stale otvara usta len trosinku a tiez to vacsinou len vycuca. a to uz ma 16 mesiacov. teraz ma volake obdobie ked do nej nic nedostanem a hlavne maso nejedla uz ani nepamatam, lebo ked narazi na vacsi kusok ho vypluje. pritom ked sme zacinali s prikrmami tak papala krasne vsetko a nie len mixovane. neviem co sa stalo.

dididi30
28. okt 2008

chormozom, asi na to babo nieje este pripravene a nie kazde babo chce hned prikrm 😉 inak vraj staci ze mu lyzicku vlozis do pusy a on si tu papku vycucka, lebo on este neviem sam otvorit len tak, on este nechape,ze tu pusu ma pri vlozeni lyzicky otvorit 😉
tak len pekne mu tu lyzicku vloz a nech si to vycucka 😉 vobec sa nad tym netrap, ok?
inak zaujimave mena deti mas, to gogo je dievcatko? 😕 🙂

martina21
28. okt 2008

Ahojte aj moj maly robil tak isto a vlasne ma to ani nijak netrapilo, z lyzicky to pomalinky vycuckol kostoval, nedalo sa povedat ze jedol, a az nedavno zacal pusinku otvarat cize 2 mesiace mu to trvalo 😉

chromozom
autor
28. okt 2008

😀 To su len prezyvky, alr vsetci ich tak volaju, uz sa smejeme, ze ked si budeme chciet spomnut, ako sa nase deti volaju, budemem musiet kuknut do rodneho listu 😀 Inak Gogo je Martinka a Kuko je Peter. 😀
No a s papanim sme zaznamenali mierny pokrok, dnes Kuko otvoril ustocka asi tak 3x, tak hadam tendencia bude 🙂

chromozom
autor
12. nov 2008

No musime sa pochvalit, maly cervik konecne otvara usta aspon CIASTOCNE, tak hadam sa raz dopracujeme aj k normalmenu jedeniu 😀