Skladovanie jedla

21. jún 2022

Ahojte zienky. Možno blbá otázka ale ako prvorodička si chcem poriadne naštudovať niektoré veci 😂 začíname s prikrmami a chcem sa opýtať ako skladujete jedlo. Dnes som skúšala dať zemiak a spapala 1 lyžičku viac nechcela. Je to škoda zakaždým vyhadzovať. Očistila som zemiak, nakrajala ale uvarila a pomixovala len polovicu. Čo s tou druhou polovicou? Môžem použiť aj zajtra či osupem nový? Chcem v tom mat jasno 😂 nachystala som si už nastrúhanú a nakrájanú mrkvu do mraznicky že keď budem kombinovať len vytiahnem kúsok a naparim. Celkovo ma zaujíma že ako to robíte vy na začiatku keď bábätko spapa len pár lyžičiek. Ako to skladujete alebo ako to robíte. Keď bude papať už viac tak si vyberiem určite množstvo a budem robit čerstvé každý deň ale teraz takú trosku ani nepomixujem a kvôli jednej lyžičke mi je ľúto cely prikrm vyhodiť. Fakt som z toho zmätená 😂😂

patka06
21. jún 2022

Varila som vždy čerstvé, čo dcéra nezjedla som po nej dojedla. Nič som nevyhodila.

nelca0510
21. jún 2022

Každý deň novy. Čo nezjedla,vyhodila som. Neskôr som začala mrazit,napr.maso a len naparila.

anjelicek26
21. jún 2022

Kazdy raz cerstve. Hlavne mliecne veci, potom veci s obsahom skrobu (ako zemiak, ryza ci cestoviny) velmi rychlo pracuju... niektoru zeleninu predvarit mozes (a dat do kociek na lad, potom len prihodis k inemu prikrmu)...ale zdaleka nie vsetko...ale ja som robila vzdy cerstve, nevyhadzuj to,proste to zjedz ty ...

luccija
21. jún 2022

Mna strasne nebavili prikrmy pre to, co popisujes🙂ale varila som vzdy cerstve mozes dat aj petrzlenovu vnat, pazitku pre lepsiu chut.Obcas som zamrazila polievky.Nic som neodkladala bud dojedla ci vyhodila.Ak kojis mozes do toho pridat aj tvoje mlieko

pauli_cka
21. jún 2022

ja akurat prikrmujem dcerku asi treti týždeň, varim jej male davky, na 1 a max 2dni, ak nezje jeden den, dam do chladničky a ma na druhy den, pripadne ak jej navarim viac,tak ma aj na druhy den. alebo to po nej doje starsi 3rocny brat 🙂 ten uz len caka ci to ona vsetko zje a uz sa chysta, je velky labuznik :D Lepsie je čerstvé kazdy den, ale nic sa nestane, ak bude aj na dva dni

simca06022011
21. jún 2022

Normálne to zjedz ty 😁 tieto malé porcie som robila čerstvé a nemrazila. Jedine teda ked kupujem maso, uz ho porcujem do mrazaku.. Cize ak by jedla len dcera, tak.by som to nakuskovala.

marcellka32
22. jún 2022

Mne čo nedojedli deti, došiel muž z roboty a zjedol 🙂 hlavne tie prvé mixovane prikrmy

autor
22. jún 2022

Baby a môžem si dopredu očistiť a nakrajat zeleninu a tak vyťahovať po kúskoch?

autor
22. jún 2022

Z mraznicky