Desiata v škole v Nemecku

bluka2
14. sep 2021

Čo dávate na desiatu, s čím učitelia v škole nemajú problém? Minule som sa tu smiala na dobozke na desiatu a teraz aj moja desiata bola ohodnotená ako nezdravá 🤔 dnes mala mrkva, červená paprika, uhorka, ovocná taštička bez pridaného cukru, 2 mini detské špaldové celozrnné keksíky bez cukru - ale niečo podobné má tak raz za týždeň, bežne namiesto toho napríklad ryžový chlebík. Moja dcéra nie je fanúšik tmavého chleba so šunkou a syrom a pod. Keď jej niečo také dám, tak to donesie späť. A popravde s ich obedom, čo je takmer vždy niečo s lepkom, myslím, že ďalší lepok nie je treba. Čo robím zle, mamy v Nemecku?

lasona
14. sep 2021

Čo je na Tom nezdravé? Niekto už nevie čo od dobroty 🤦🤦

bluka2
autor
14. sep 2021

Zistím za pol hodinu, len som sa chcela predpripravit

zuzubb007
14. sep 2021

bože dakedy deti nosili dva tri rožky zo šunkou a tu sú, teraz tieto vynálezy eko, bio, raw a podobne, nech sa každý stará o seba, ja dávam normálne jedlo nebudem si dieťa terorizovať kukurično, ryžovo a čo ja viem akým zrniečkovým chlebom, normálne klasický rožok, sladkosť a ovocie a tým to končí, krásne detstvo 🙂

patka06
14. sep 2021

nežujem v Nemecku, no mne v tom chýba cukor

liz_lemon
14. sep 2021

ja davam na desiatu klasika, pecivo, maslo, sunka, syr, prip. salama (obcas domacu babovku), zelenina,ovocie, malu sladkost, a moj syn odo mna ziadal NORMALNU desiatu, pricom som si myslela, ze ta moja je normalna, a dozvedela som sa, ze drviva vacsina triedy ma na desiatu balene croisanty, milion sladkosti + chipsy, a veru nikto z ucitelov ani nemukne, ale sme na SVK

bluka2
autor
14. sep 2021

@patka06 v ovocí je dosť cukru

hipuska
14. sep 2021

Môj nosí aj sladkosť každý deň. Má iný výdaj energie. Nie je obezny ani nič. Nechápem tento trend "zdravej výživy" Normálne nosí rožok so šunkou alebo hotdog. Potrebuje sa najesť. Ani tá strava v škole nie je bohviečo

bluka2
autor
14. sep 2021

Jej spolužiak mal iba hrozno a to bolo vraj ok. To by jej nestačilo. Spolužiak má inak nadváhu a moja je na tej ideálnej krivke, proste presne v strede, taká akurát

malinoismum
14. sep 2021

@bluka2 prepáč ale sa smejem… asi ti chýbajú ine problémy keď riešiš taketo ….tiny 🤷🏻‍♀️
Tebe bežne mama rátala kcal desiatoveho príjmu?
A starala sa do ostatných ? Odpovedz si sama

bluka2
autor
14. sep 2021

@malinoismum presne tak, fakt nemám čo na robote s prácou na plný úväzok a 2 malými deťmi, iba na pohovor k učiteľke o desiate ísť... Však uz za chvíľu zistím, čo je na tom zlé

malinoismum
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bluka2
autor
14. sep 2021

@malinoismum a ty by si čo robila na mojom mieste?

ibrunova
14. sep 2021

@bluka2 daj vedieť, to ma fakt zaujíma, čo je podľa učky ok.

malinoismum
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ibrunova
14. sep 2021

@malinoismum ale to učiteľka rieši 😂

malinoismum
14. sep 2021

@ibrunova o to vtipnejšie …

zuzubb007
14. sep 2021

fúha veru ja by som na tvojom mieste dala dieťaťu normálne najesť , nezabudni jej narátať koľko kalórii mala desiata, celkom by sa ti zišla dáka terapia alebo odborná pomoc, toto nieje normálne, že hrozno veľa cukru atď. vďaka zdravej strave má dieťa normálnu váhu sa spamätaj je to dieťa môže aj koláče, aj čokoládu ale zjavne u teba nie, normálne dieťa ľutujem, jesť na desiatu mrkvu

ibrunova
14. sep 2021

@malinoismum veď v tom je pointa, nie mamu to trápi, ale učiteľku, ak som to správne pochopila.. Som zvedavá na rozuzlenie

bluka2
autor
14. sep 2021

@malinoismum myslím, že si nepochopila tému

bluka2
autor
14. sep 2021

@ibrunova áno, presne tak

bluka2
autor
14. sep 2021

@zuzubb007 tak ľutovať ju nemusíš, ona má mrkvu a papriku veľmi rada

malinoismum
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
poopsie
14. sep 2021

Aj ja som zvedavá čo ti učiteľka vytkne

bluka2
autor
14. sep 2021

@malinoismum pozri, veľmi si mi neporadila a je ti to jedno - nechceš skúsiť inú tému?

mabenn
14. sep 2021

@bluka2 a to je bezne tam, ze ucitelka kontroluje desiatu? preco? ked som bola dieta, na skole sme si bezne kupovali bud trvanlive sladke mlieko alebo plneny croissant...ked chleba nezje tak asi vela nevymyslis...a hlavne ked nie cukor, nie lepok...preco nie lepok? pecivo je hlavna cast stravy dna...jedine potom nejaky mliecny napoj trvanlivy, tam ale bude cukor, za dostatocnu desiatu ako ovocie povazujem jedine banan

bluka2
autor
14. sep 2021

@poopsie dám vedieť

bluka2
autor
14. sep 2021

@mabenn áno, kontrolujú tu každý deň desiatu. A majú v každej triede aj sociálnu asistentku a je tu na jedlo proste veľký dôraz

mabenn
14. sep 2021

@bluka2 a dali nejaky vzorovy jedalnicek alebo usmernenie z coho sa ma principialne skladat?

poopsie
14. sep 2021

@bluka2 to je tej úžasný a slobodný západ🤦‍♀️

zuzuliennka1
14. sep 2021

@bluka2 a co je zle na “lepenaku” z dvoch krajcov chleba, maslo, sunka/syr, k tomu nejaka zelenina? voda