Neplatená PN a kontrola

27. apr 2024

Ahojtee,
Dátum 26.4. mi dala lekárka do systemu ako predpokladané ukončenie PN, najblizsiu kontrolu mam 9.5., tam sa rozhodne ci bude PN pokračovať alebo nie.. nateraz mi ju vsak uplne neukoncila ale nepredĺžila,čize momentálne mi beží neplatená PN.

Moze prist kontrola aj takto keď ju mam teraz v tomto obdobi neplatenú ?

rozculena
27. apr 2024

máš ukončenú PN?

melanta
27. apr 2024

Ľudí na PN na kontroly každý deň vyhodí systém. Robí to náhodne. Systém nerieši diagnózu, či je on prvý deň slovo stý, či je platená alebo neplatená.

luliu
27. apr 2024

Jasne, že môže

koniarova
27. apr 2024

Nechápem. 🤷A to prečo si na toto pristúpila?

matullienka
27. apr 2024

Ja nechápem toto neustále zisťovanie či môže alebo nemôže prísť kontrola. Keď som PN dodrzujem liečebný režim sedím doma na riti a prejsť sa idem keď mám vychádzku. Potom mi je šuma fuk či kontrola príde alebo nie.

chrobak7
27. apr 2024

Keď je neplatená, nemá prečo prísť kontrola. SP chodí na kontrolu k tým, čo poberajú nemocenské dávky.

janinah
27. apr 2024

PN je buď ukončená,alebo predĺžená a plynie...Aši v tom nemáš jasno.

koniarova
27. apr 2024

@janinah presne. Tiež som to nepochopila.

alenah31
27. apr 2024

@chrobak7 to sa velmi mylis . SP kontroluje dodrziavanie liecebneho rezimu, ci PN spada do podpodneho obdobia alebo je dlhsia je uplne fuk. Ako osoba na PN totiz okrem toho ze mas narok na nemocenske 52 tyzdnov - aj po skonceni tomto obdobia si stale poistencom statu vejrejneho zdravotneho poistenia. Cize stat ma pravo prostrednictvom kontr. organu overovat ci je PN opravnena a poistenec doma a lieci sa. Komu sa to nepaci tak prosim - treba ukoncit PN, vratit sa do prace, evidovat sa na UP alebo si platit zdravotku vo vyske cca 90€ mesacne sam.

cukorfalat
27. apr 2024

Pn nebola ukoncena a mas ju platenu. Aj kontrola moze prist.
To ze tam nedala dalsi datum ako predpokladane ukoncenie, este neznamena, ze je PN zrazu neplatena.
Takyto medzistav neexistuje.

Ak 9.5 pojdes na kontrolu a povie ze mozes koncit, tak nahra predlzenie napr do 12.5, a hned ten den (9.5) moze nahrat ukoncenie k 12.5. A id 13.5 si praceschopna.
Alebo 9.5. len nahra predlzenie aj do konca maja, ak bude potrebne.
To len ako priklady.

januska12323
27. apr 2024

Neplatená PN je až po roku. Ty máš platenú PN a stále trvá.

gelifil
27. apr 2024

@matullienka su aj stavy, ked vychadzky nie su, hoci to jarne zdrave slnko by choremu viac prospelo ako sedenie doma na riti

matullienka
27. apr 2024

@gelifil má dodržiavať liečebný režim alebo ukončiť PN, dr asi vie prečo vychádzky nepredpise

letfenixa
27. apr 2024

@gelifil kde presne je zdravé jarné slnko?

cukorfalat
27. apr 2024

@letfenixa na balkone 😀

gelifil
27. apr 2024

@letfenixa vonku