Pôrodnica Nové Zámky

laurasz
15. apr 2023

Ahojte viem, že táto téma tu už bola ale predsa to skúsim. V júli ma čaká pôrod (prvorodička) a mám trocha obavy z novozámockej pôrodnice. Nejaké nové skúsenosti s touto pôrodnicou? Poprípade aj skúsenosti či si vybrať tú nadštandardnú izbu alebo sa uspokojiť s normálnou? Vopred ďakujem

mima1608
15. apr 2023

@laurasz ahoj, ja idem rodiť v Máji a recenzie som dostala prevažne pozitívne. Akurát na jednu konkrétnu sestričku sa všetci sťažujú 😅
A k tej nadštandardnej izbe - vybrať si ju nemôžeš, musíš mať na ňu z pekla šťastie, lebo majú len dve a keď nie sú práve voľné, tak smola 🫤 kamarátka rodila v NZ 3krat (najstaršia má 10 rokov), a ani raz sa jej nepodarilo dostať tú izbu.

petra7797
15. apr 2023

@laurasz ahoj ja taktiež rodím v máji a pokiaľ viem ani sa nedá vybrať lepšia izba lebo stále to prerabaju , su tam po 4 na izbe tak ako ked som bola pred 3 rokmi takže sa veľmi teším co sa týka personálu ja sa sťažovať nemôžem veľmi bolí ochotne aj sestričky aj doktorky 😊

mima1608
15. apr 2023

@petra7797 ale mne sestrička povedala, že do konca apríla by mala byť ukončená prerábka 👀

petra7797
15. apr 2023

@mima1608 ano ? To som napríklad nevedela tak sa teším aj 😁 aspoň nebudeme 4 na izbe 😊

mima1608
15. apr 2023

@petra7797 no dúfam, že to stihnú 🙏 podľa všetkého koniec apríla maximálne začiatok mája to musí byť hotové, aspoň podľa slov sestričky z gynekológie... lebo tieto bojové podmienky čo tam aktuálne mali bola naozaj katastrofa. Ja si neviem predstaviť, že na tých malých izbách je naprataných 4-5 maminiek a 4-5 bábätiek 😵‍💫

laurasz
autor
15. apr 2023

Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Hneď som trocha kľudnejšia lebo ku mne sa dostali všelijaké informácie tak som mala trochu strach. Tak nech nám to všetkým dobre dopadne 😍

didip
15. apr 2023

@mima1608 skúsme im teda veriť že to dokončia keďže táto prerabka je už vraj 2 roky 🙈

renusssska
16. apr 2023

Mna caka koncom maja/zaciatkom jula tiez porod tam, a tiez tak viem ze do konca aprila by mala prerabka skoncit 🙂 idem tu rodit 3.krat za poslednych 6 rokov 😅 prvy krat bola aj jedna neprijemna sestricka, druhy krat som bola mega spokojna ako so sestrickami tak aj s doktorkami tak velmi verim ze teraz tomu nebude inak 🙂

laurasz
autor
16. apr 2023

@renusssska Dúfam aj ja že ten prístup bude dobrý. A držím palce 🤞

renusssska
16. apr 2023

@laurasz dakujem podobne 🙂

mimi2567
20. apr 2023

@laurasz ja som rodila 16.6.2022 a za mna strava nebola taka dobra aby sa ti vedelo aj kojenie rozbehnúť, nosili my z domu chvála bohu...od pôrodu ma chodili kontrolovať a ci nechcem lieky od bolesti tak my vždy dali chceli ma postavit na nohy po pôrode par hod aj na druhý deň ale nedalo sa keďže jak som sa postavila hned sa my krutila hlava a padla by som alo hruška (vela krvy som stratila) ale co sa jedna k sestričiek a upratovacik spokojnosť az na porod keďže my nedali pasy pri pôrode a na kontrolu odozviev tak mali sa narodil z tyn ze uz vo mne nedychal niekoľko min a na 7 min života sa rosplakal museli ho oživovať najhoršie pre mna ,pit a jest na vzdycharni nemôžete ani počas porodu sa napit
Co sa tyka novorodenckeho úžasný prístup o maleho sa starali krásne, ps jak nedýcha bol v inkubátore skoro týždeň ale inak som bola spokojna az na jedlo a prístup k pôrodu
Ale uz je mali v poriadku

laurasz
autor
21. apr 2023

@mimi2567 som rada že to nakoniec dobre dopadlo a ďakujem za recenziu. Bola som dosť nervózna lebo naozaj som nič dobré na pôrodnicu nepočula. Ale ako vidím zatiaľ sú dobré ohlasy ☺️

didip
21. apr 2023

@laurasz Ja som počula iba dobré recenzie, len to že to už dlho prerábajú je na nervy. Uvidíme na vlastné oči. Držím palce 🙂

mima1608
21. apr 2023

@laurasz hm, a to kde si čítala (alebo dostala) tie zlé recenzie? Lebo ja som online našla jednu čo bola vyslovene negatívna, ale ostatní si viac-menej chválili (ak aj niečo nebolo 100% tak to zas nebola katastrofa). Ja som aj premýšľala nad Nitrou jednou čas a práveže mi všetci povedali, že by bola totálna hlúposť uprednostniť NR pred NZ 🤔

laurasz
autor
21. apr 2023

@mima1608 tak rôzne, preto som sa rozhodla radšej sa opýtať tu aby som si bola istá 😊

laurasz
autor
21. apr 2023

@didip no dúfam že do júla to už budú mať hotové ☺️ ďakujem podobne

didip
22. apr 2023

@laurasz potom daj vedieť, ja idem v auguste 🙂

mima1608
23. apr 2023

No baby, ja som včera skončila v NZ, keďže som počas dňa necítila pohyby. Bola tu pani primárka, urobila sono, pásy, chvalabohu je všetko v poriadku, princezná sa v noci aj rozkopala, ale že ma budú sledovať pre istotu deň dva lebo sa aj otváram.
Nemocnica sa stále prerába. Na gyn na izbe sme 3, personál zatiaľ úplne úžasný, ústretový, milý, aj druhá pani doktorka čo mala nočnú bola veľmi príjemná, takže zatiaľ odo mňa pozitívne hodnotenie.

witchlucia
23. apr 2023

Ja som rodila v októbri a bolo plno no na žiadnej izbe nebolo po 4, Max po tri a ani mne sa neušla nadštandard izba. S personálom som bola nadmieru spokojná, aj s ďalším dieťaťom isto pôjdem do NZ. Pre mňa bolo smerodajné že aj predcasniatka z Nitry nosia do NZ lebo je tu na to oddelenie aj skvelý tým odborníčok. Uprednostnila som istotu že aj pre takéto prípady majú vybavenie. Pre mňa ako introvertna bolo najnáročnejšie byť s ďalšími maminkami, jedna bola zlatá a druhá tiež ale veľmi veľa rozprávala, hodiny telefonovala s rodinou a ja som sa nevedela dočkať kedy pôjdeme domov a bude ticho 😅

laurasz
autor
23. apr 2023

@witchlucia tohoto sa bojím najviac nie že by som nemala rada ľudí ale keď to je a tou nadštandardnou izbou tak budem to musieť vydržať a koľko dní sa tam cca leží 3-4?

yvanielka
23. apr 2023

@laurasz po klasickom pôrode 4x24 hodín a po sekcii 5x24 hodín... Ale napr. ja som rodila v utorok poobede sekciou a prepustili ma včera - v sobotu po 13.stej.
Na izbe sme boli dve, za mňa obrovská spokojnosť či už s personálom alebo pôrodom, ktorý skončil akútnou sekciou. Jediné čo sa mi nepáčilo bolo že mi ihneď po prebratí z narkózy nepovedali čo je s bábätkom, lebo to bolo jediné čo ma zaujímalo.

laurasz
autor
23. apr 2023

@yvanielka chápem, ďakujem pekne za odpoveď

renusssska
23. apr 2023

@yvanielka a bolo nejak citelne ze tam prebieha prerabka ci tam na sestonedeli uz ani nie? Z predchadzajucich prispevkov som tak pochopila ze na gynekologicko porodnickom je to s tou prerabkou horsie. Nadstandard teda stale nepristupny ze? 😪😪😪 och tiez sim introvert 😅 bude to tam treba nejak vydrzat

yvanielka
23. apr 2023

@renusssska v utorok doobeda sťahovali celé oddelenie naspäť, takže počas môjho pobytu už len dokončovali nejaké veci typu vŕtanie poličiek, hodín, zrkadiel, chod oddelenia to nejak neovplyvňovalo akurát že sestričky mali starosti navyše. Na nadštandarde boli včera zatvorené dvere (dovtedy boli otvorené) takže neviem či tam už niekto bol alebo nie, žiaľ v tomto neviem poradiť. Tých pár dní sa dá vydržať, to je jedno či si sama na izbe či nie, aj tak ti tam stále niekto chodí, cez deň aj v noci - buď je ženská vizita, detská vizita, chodia sestričky dávať lieky, pichať injekcie alebo merať tlak, potom pani upratovačky, potom raňajky,obed, večera...tam sa stále niečo deje a rýchlo ti to zbehne neboj sa. Ja jediné čo som riešila bolo aby bolo dobre postarané o bábätko a tam sú naozaj odborníci.

renusssska
23. apr 2023

@yvanielka velmi pekne dakujem za super odpoved 🙂 to je dobra sprava ze uz koncia, tp mam koniec maja/zaciatok juna tak uz mozno bude aj hotovo 🙂 tak sa drzte aj s babatkom a vela zdravicka zelam ✊🏻✊🏻✊🏻

yvanielka
23. apr 2023

@renusssska ďakujem veľmi pekne, držím palce aby všetko dobre dopadlo 😊 to už podľa mňa budú mať hotovo určite 🙂

mimi2567
29. apr 2023

@didip uz neprerabaju

renusssska
30. apr 2023

@mimi2567 wau fakt dokoncili? Neuveritelne, super sprava dakujeme

laurasz
autor
5. máj 2023

Ahojte toto je trocha mimo témy ale dnes ma celý deň bolí podbruško (31tt) ako pri menštruácii. Žiadne iné príznaky nemám. Myslíte že je to vážne?