Štúrovo - obchody, nákupy, výlety

zuzanita89
9. júl 2021

Ahojte. Nie som zo Štúrova a okolia, len som si dočasné pridala toto mesto aby som mohla pozrieť skupinu, a zistiť aké sú v okolí možnosti.... Ideme tam na dovolenku, prosím poradíte nejaké možnosti na výlety so 7r dieťaťom? Niečo nenáročné, zábavné... A tiež nejaké možnosti nákupov, napr drogéria, oblečenie, čokoľvek... Ubytovaní budeme niekde na Pethőfiho ulici, v Štúrove, blízko kúpaliska 🙂🙂🙂 ďakujem pekne

1aduliatko1
9. júl 2021

v centre je nákupné stredisko, je tam billa, lekáreň , Kik samizda...potom na pešej zone v centre sú kaviarne, reštiky, zmrzliny

1aduliatko1
9. júl 2021

výlety - plavba lodkou po dunaji, jazda štúrovským vláčikom - toto máme absolvované my 😀 😀
chodia sa aj do maďarska kúpať do nejakého aquaparku (neviem ako je to momentálne s hranicami a testami)

hettinka
9. júl 2021

@zuzanita89 to je maličké mesto, nie je tam skoro nič okrem kúpaliska, nákupné možnosti len bežne obchody.
Dá sa ist do Ostrihomu do Maďarska.

milanm_
9. júl 2021

Štúrovo: kúpalisko, mesto, Kováčovske kopce, Ostrihom centrum a bazilika + aquapark, Vyšehrad, madarský národny park + celkovo okolie Vyšehradu je pekné (jaskyňa pri Svätom Ondrejovi), Budapešt 90km, delta Ipľu, delta Hronu, Patince.

karamellka1
9. júl 2021

@zuzanita89 vláčikom do Ostrihomu, Budapešť tropikarium

zuzanita89
autor
9. júl 2021

@hettinka
@milanm_
@karamellka1 žienky ďakujem. A nejaké nákupné centrum, kde je najbližšie? Neviem napr Nové Zámky alebo čo je takto poblizku? Do Maďarska vláčikom sme chceli, ale nakoniec keďže ja nie som očkovana tak z toho asi nič, malej sme nedali ani spraviť novy pas, keďže je situácia taká aká je, stále nejasné podmienky, karanténa, atď atď, takže Maďarsko asi bez dcerinho pasu nedáme, budeme musieť len tu na Sk v okolí niečo 🙂🙂🙂 ďakujem

sona96
9. júl 2021

@zuzanita89 ja som priamo zo Štúrova. Drogérie sú na pešej zóne DM a v aquariu 101. Výlety: klasika vláčikom na baziliku (zeleným ca Viktória), 20km je Vysehrad s hradom a perfektnou bojovou dráhou, 10km sú Kravany a tam je pekná rozhľadňa na Dunajský oblúk, 15km Pohronský Ruskov s múzeom tankov, mestské múzeum v Štúrove (oproti mostu) je veľmi pekne a zaujímavé aj pre deti, sú tam staré autá, aj hračky a pán majiteľ je veľmi vludny. Ďalej Rám szakadek, to je 15 km popri Dunaji v Maďarsku, perfektná Turá asi na dve hodiny aj s ferami a spravíte okruh, takže vyjdete si späť rovno pri aute. Jazero Palatinusz v Maďarsku v Dorogu 8km od Štúrova, je to najčistejšia voda v Maďarsku a na platenej pláži cca 2€ na osobu je aj možnosť požičať paddleboard a stánky s občerstvením (ja som vegetariánka, ale všetci tam milujú pečeného hekka), ak máte radi prírodu, tak hneď za Šturovom je sutok Hronu s Dunajom a asi 12 km za Šturovom, v Chlabe, je sutok Iplu s Dunajom. Turá v kovacovskych kopcoch s dokonalým výhľadom na "skalách". V Ostihome je okrem baziliky aj szent Tamas templom, to je kaplnka vedľa baziliky, popri malom ramene Dunaja je krásna Platanová alej a nád Ostrihomom je Vas Kapu, reštaurácia z ktorej máte výhľad na celé okolie Štúrova a Dunaj a tiež sú tam nenáročné turistické chodníčky. To mi napadlo ako prvé

mpg
9. júl 2021

V Štúrove som bola na dovolenke asi pred piatimi rokmi a chodili sme si pozrieť aj okolie, boli sme aj v Komárne, aj v Maďarsku, tam sme aj nakúpili.

zuzanita89
autor
9. júl 2021

@sona96 wau ďakujem veľmi pekne 😍😍😍 to je super popis tých výletov, už len dúfať že vyjde počasie aspoň ako tak. A ak ste priamo odtiaľ, neviete prosím ako je to na hranici s Maďarskom? Sú tam kontroly, tam alebo späť? Nemáme pas pre dcéru, bojím sa že nás zastavia, čiže to asi nemôžeme riskovať 😔

sona96
9. júl 2021

@zuzanita89 dnes.bol na moste protest, takže to tam bolo drsné. Inak sú kontroly na moste namatkove. Zastavujú možno každé tretie auto a aj to nie celý deň. Policajti sú tam 1,5 hodiny doobeda a 1,5hodiny poobede (kamoška je policajtka), okrem policajtov sú tam aj vojaci. Oni sú tam asi väčšinu dňa, ale tí sa od práce veru nepretrhnu, tí nás ani raz ešte nezastavili. Ja by som asi bez pasu neriskla, kým naši kontrolujú.

hettinka
9. júl 2021

@zuzanita89 bez pasu by som v žiadnom prípade nesla za hranice. A ty ako neockocana by si musela vyplniť e-hranicu, po návrate karanténa, test.

zuzanita89
autor
9. júl 2021

@sona96
Veru, myslela som, že aspoň peši nejak prejdeme, bez auta, ale to by bol aj tak veľký risk. Ostaneme len na Slovensku 🙂🙂 síce malej by sme pas dali spraviť, za dva dni by bol, ale aj tak, čo ja... Síce dnes som našla info, že tehotné ženy by mali mať výnimku a mali by sa brat podobne ako očkovaní... Čiže by mal stačiť test, bez karantény... Ale teda neviem, či to tak je, či nie je, tie info sú hrozne nejasné. A tak aj okolie Štúrova ponúka toho dosť, niekde sa tam pomotkáme, ďakujem za všetky tipy 🙂