Ako prebieha určenie otcovstva?

terinka37
28. jún 2010

chcela by som vediet ako to prebieha ci sa za to plati a tak a ak by niekto vedel ako taku ziadost napisat ??budem vdacna za kazdu radu dakujem:

mychaella
28. jún 2010

spytaj sa u svojho gynekologa ako presne postupovat, ale da sa to urobit pocas tehu z plodovej vody a po narodeni...po narodeni vraj je lepsie neskor ako hned po porode koli nejakym hormonom z matky co mozu skreslovat vysledky. plati sa za to...co som pocula cca okolo 200 az 300 eur neviem presne...

dugyna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca793
29. jún 2010

ahoj terinka37
za určenie otcovstva ty neplatíš, platí otec dieťaťa. žiadna žiadosť sa nevypisuje, na matrike sa ťa spýtajú na meno otca a ked povieš že dieťa nechce uznať za svoje, tak oni už zariadia všetky veci, tebe prídu len papiere na súd, kde sa ťa a aj otca dieťaťa budú vypytovať aj na intímne záležitosti, sosiálne zabezpečenie....
ak pred súdom opatovne nepotvrdí otcvostvo, tak súd nariadi testy dna, a tie platí on a aj súdne trovy a veci s tým súvisiace. tvojou povinnostou bude ísť na testy aj s dieťaťom ja som bola v blave a už len čakať, na papiere zo súdu. otázka je aj v tom, či otec dieťaťa príde, u nás to trvalo 2 roky pokým sa dostavil na testy. potom to už išlo inou cestou, cez policajtov. prípadne budú pozvaný na súd príbuzní a bude sa to riešiť inou cestou
ja ti môžem len popriať veľa veľa šťastia

lucifer1011
4. mar 2016

ahojte,a co sa plati za urcenie ocovstva??? 🙂