Diagnóza - srdcovitá maternica

monikakitko
5. sep 2016

Ahojte... Mam taký to problém otehotnela som moje tehotenstvo bolo bez problémov až do 8 tt. začala som krvácať zistili mi, že mam hematón bola som v nemocnici... krvácanie prestalo a po prepustení bolo všetko v poriadku po týždni som bola kontrole a tam mi zistili, že srdiečko nebije nasledoval potrat a kyretáž... po 7 dňoch som išla na kontrolu po kyretáži a tam mi doktor oznámil že mam srdcovitú maternicu...a preto sa chcem opýtať máte s tým niekto skúsenosti lebo mne doktor povedal že dôvod prečo som potratila je, že mam srdcovitú maternicu...a teraz čo mam sa báť že to ďalšie tehotenstvo môže dopadnúť rovnako... má s tým niekto skúsenosť

kp7333
5. sep 2016

Tiez mam srdcovitu maternicu a mam za sebou 2 uspesne tehotenstva. A poznam viac takych zien.

monikakitko
autor
5. sep 2016

Cize ja sanca ze otehotnem a budem mat deti...

kristinka86
5. sep 2016

@monikakitko Mne to povedali teraz prvýkrát na 3D ultrazvuku. Aj to len preto, že nemôžu spraviť pekné fotky maličkej, lebo mám takýto tvar a ona je tam zamaskovaná. Ale že jej to vôbec neprekáža, len z fotiek veľa mať nebudeme. 😅 😉 😀
Mám za sebou dve sekcie, čaká ma tretia, ale vôbec som doteraz nevedela, že mám takúto maternicu. Jej tvar nebol vôbec dôvodom na sekciu - na to boli iné dôvody.
Problém s otehotnením sme nemali vôbec a aj tehotenstvá nijako neovplyvnil tvar maternice. 😉

kp7333
5. sep 2016

Nie som lekar, ale ked uz si otehotnela raz, tak je sanca, ze otehotnies znovu. Kedze si uz mala jeden potrat, pravdepodobne budes od zaciatku viac sledovana. Ja ked som sa na to pytala mojho lekara, povedal, mi len tolko, ze vela zien nema srdcovitu maternicu a potrati alebo ma problem otehotniet. Takze sa tym nemam trapit. Vraj zdravy plod prezije v hocijakych podmienkach. Tak drzim palce.

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikakitko
autor
5. sep 2016

Waw dakujem velmi pekne za pozitivne inf.dufam ze sa nam to podari 🙂

m_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smesmesmejko
5. sep 2016

Tiez mám tento tvar maternice a dve deti. Otehotnenie nie je problém,podstatne je ako,resp.kde sa vajíčko v maternici uloží,inak ho ten cip srdiečka môže vytlačiť z maternice,preto to môže byť problém pri tehotenstve a spôsobiť potrat, keď vajíčko rastie...takto mi to bolo vysvetlene mojim gynekologom :--

khykha
5. sep 2016

ja mam tiez srdieckovu maternicu. Preve tehotenstvo dopadlo MA v 11 tt, dalsie tehotenstvo bolo ok az na skore skracovanie krca a predcasny porod (az pri tomto druhom mi zistli tuto maternicu). Potom som otehotnela znova, opat to nedopadlo dobre. Teraz som tehotna 4x a zatial klop klop je vsetko ok, som v 13tt. Mam aj poruchu zrazania krvi a picham si injekcie od zaciatku.Drzim palce, neboj sanca je vzdy.

monikakitko
autor
7. sep 2016

A ma este niekto skusenost s tym aspon mne doktotor povedal ze ked dalsie tehotenstvo skonci potratom tak ze tu cast maternice kde je ten vykroj by vypalil ci co...pozna to niekto...ja sa bojim cu by tym neublizil a uz potom vobec by som nemohla mat deti...

monikakitko
autor
7. sep 2016

A este sa chcem opytat...ked som bola tehotna bola vsetko oka...ale ked som isla k doktorovi aby mi potvrdil tehotenstvo tak po tom ako mi to zistil som o 3 dni nato mala hematon...a teraz ked som bola po potrate a po prvej mensruacii pri nom som mala potom slabe krvacanie...vzdy ked idem za nim a on do mna posupe mam nieco take...a teraz neviem ak otehotnem mam ist hned za nim alebo radsej pockat dlhsie co si myslite vy?

khykha
7. sep 2016

@monikakitko o tom vypaleni som nepocula. Da sa chirurgicky operavat maternica ak tam mas prepazku, ale vsetko musi posudit lekar. Moja lekarka mi to neodporucila, lebo mam prepazku dost hrubu a hrozilo by silne krvacanie plus poskodenie maternice a nemusela by som uz vobec mat deti. Nezufaj, jeden krat sa to moze stat aj zene co ma "normalnu" maternicu. Daj si take tri mesiace pauzu a skuste opat. Ja som pila po kyretazi alchemilkovy caj 🙂 a mozno aj ten pomohol

monikakitko
autor
7. sep 2016

Tak i ja som to odmietla lebo bala som sa toho...ja som pila ten caj a teraz beriem aj vitaminy na podporu maternice a tehotenstva...tak dufam ze to uz dopadne dobre

khykha
7. sep 2016

@monikakitko treba mysliet pozitivne aj ked je to narocne.drzim palce!

monikakitko
autor
7. sep 2016

Dakujem za povzbudenie...snazim sa myslit a dufam hadam a verim ze to vyjde...

anickaantonio1
18. jan 2017

Ahojte chtela bych pomoct jsem tehotna jsem v 35 tydnu , rekli mi doktori ze mam maternici ve tvaru srdiecka, tak jestli se da donosit babatko az do 9 mesice nebo predcasne se de rodit ? A muzu vubec normalne porodit nebo cisarak to bude? 😲 protozd tady ty doktori si s toho nic nedelaj oni asi ani sami nevedi tak uz nevim kam se mam obratit jestli nema nekdo skusenost nakou

smesmesmejko
18. jan 2017

@anickaantonio1 srdcová maternica nemá vplyv na pôrod,nemusíte sa báť,môžete odrodit úplne normálne 🙂 prvého syna som rodila prirodzene 🙂

anickaantonio1
18. jan 2017

@smesmesmejko : Dekuju dost upokujujuce .. No uvidim co bude semnou dal uz to necham na prirode jak si stim poradi jen jsem mela obavi nebo hodne i komemtaru jsem cetla otom ze to jde tezko rodit prirodne s takovou maternicou tak se uvidi jak to prijde namne jak vlastne pujdu rodit 🙂

smesmesmejko
19. jan 2017

@anickaantonio1 je len jediná možnosť - prirodzene,inú si ani nepripúšťaj 🙂 nalad sa s babatkom na prirodzený pôrod, predstavuje si ho stále ako bezproblémový a hladký pôrod,inú možnosť si vôbec nepripustaj!

anickaantonio1
28. jan 2017

Ahojte.. mam jedno rocne decko uz doma a cekame dalsiho prcka jsem v 36 +3 dny a zjistili mi po porodu maliho ze mam delohu ve tvaru srdicka. No presne vtudle donu jsem byla s prvnim deckem 36 tydnu a sla jsem rodit emergency porod jsem mela nebo mi praskla plodova voda . No rekli mi ze vtakovy maternici se nevivije miminko az do 9 mesice tak jsem blazen s toho i se bojim tedka jsem vtom 36+3 dny a furt nic jeste semnou nic nedelaji doktori a mam bolesti furt bricha tak bych chtela poradit od nekoho ci nekdo donosil miminko az do konce 9 mesice s takovou maternicou .. me bylo receno ze tam nema moc mista tak se pta na svet ale tak zatim u me furt nic prvni mimi bylo asi rychlejsi hee uz nevim co si myslet otom i mam strach ze by se mu tam neco nestalo v tej maternici kdyz doktori me nechavaji jen tak ze mam cekat jak to prijde name 😒

kp7333
28. jan 2017

Ja mam tiez srdcovitu maternicu a donosila som v pohode. Starsia dcera sa narodila stvorkilova a do porodu sa x-krat otocila, takze miesta mala dost.

datelinka31
12. okt 2017

@anickaantonio1 ahoj, ako si dopadla?

andrea19841984
6. nov 2021

@kp7333 Dobry den tiez mam uterus subseptus srdieckovy tvar a chcela som sa opytat,mate dve deti ze ci ste mali tehotenstvo raz vpravo a raz vlavo?je mozne donosit na kazdej strane?

evica17
15. nov 2021

@monikakitko no ja som sla k dr z cca v 10 tt, a teda mi sam povedal, ze zospodu ani nejde pozerat, aby to zbytocnr nepodrazdil a nekrvacala som a nestresovala z toho. Az v tom cca 35 tt mi pozeral odspodu a aj robil ten ster co treba na streptokoka.

andrea19841984
18. dec 2021

@kristinka86 mozem sa opytat a mali ste raz tehotenstvo vpravo a raz tehotenstvo vlavo?ja mam totiz srdieckovu maternicu a vpravo som uspesne donosila a teraz mam vlavo a maly je stiesneny a mavam velke bolesti..som v 18tyzdni..

kristinka86
18. dec 2021

@andrea19841984 tak to veru netuším. K tomu sa lekár nevyjadril, nakoľko to nijako neovplyvňovalo maličkú a už si to vôbec nepamätám. 🙂

andrea19841984
18. dec 2021

@kristinka86 rozumiem dakujem pekne