Môžeme sa začať snažiť o dieťa po druhej menštruácii po kyretáži?

Zodpovedané
29. dec 2021

Dobrý deň,

v novembri som prišla o bábätko v 9. týždni. Lekár sa vyjadril, že dieťatku prestalo biť srdiečko a vyzerá to, ako keby som bola len v 6. týždni. Musela som ísť na kyretáž. Po kyretáži som išla na kontrolu, kde mi lekár oznámil, že čistenie prebehlo v poriadku a maternica vyzerá dobre. Pýtala som sa ho, kedy sa najskôr môžeme snažiť. Povedal, že po troch mesiacoch. Čiže po troch menštruáciach.

Prvá menštruácia bola v poriadku, druhu mám dostať o 12 dní.

Bol by problém, keby sme sa začali snažiť o bábätko už po druhej menštruácii?

Mohlo by dôjsť znova k potratu?

Hrozí mi niečo zlé?

Ďakujem

Dobrý deň,

maternica potrebuje svoj čas na kompletné zotavenie. Tri mesiace sú optimálna doba.

Komplikácia, ktorá by mohla nastať je, že by sa Vám vyvíjajúca placenta príliš vrástla do maternice a následne by ste ju nevedeli pri pôrode porodiť. Museli by Vás uspať a manuálne ju vybaviť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník