Aké sú moje výsledky po potrate?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

mala som zamlčaný potrat v 9. týždni. Po mesiaci od kedy mi to doktor oznámil som doma začala krvácať a následne mi robili kyretáž v nemocnici, lebo vraj nevyšlo všetko.

Doktor povedal, že nič vraj nezistili.

Aké sú moje výsledky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

výsledky zodpovedajú klinickej diagnóze - a teda potratu.

Dôvod prečo sa to stalo nie je možné v tak nízkom týždni zistiť histológiou. Mohla sa prípadne vzorka odoslať na genetické vyšetrenie.

Príčiny potratov v prvom týždni sú najčastejšie chybný vývoj plodu v určitom momente a následne zastavenie ďalšieho vývoja. Ide o veľmi citlivý a zložitý proces. Keď sa v ňom niečo pokazí, príroda si to zariadi takto.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník