Prestali ste s farbením šedivých vlasov?

hlasivka
9. máj 2018

Ahojte, chcela by som vediet, ci by ste si v 40-tke nechali sedive vlasy a prestali s farbenim. Viem, od vela kaderniciek, ze ked clovek zdedil tak s tym sa nic neda robit, len farbit farbit a stale farbit...a ja uz mam dost sedivych vlasom, obcas ma napadne, ze prestanem s farbenim.

modrava
9. máj 2018

no, tak ja mam opacny problem, ale tak trochu suvisi s tym tvojim.
mam 49 a este nikdy nefarbene vlasy. posledny rok dva sa mi objavuju sedive vlasy a uz mam pocit, ze ci by som si nemala dat prvy raz v zivote farbu. ale bojim sa presne toho.. ze uz budem musiet vzdy... myslis, ze melir je pre nas riesenie?

hlasivka
autor
9. máj 2018

@modrava ...ked som bola este mlada 🙂 tak ma to bavilo a rada som skusala, ale teraz ked naozaj musim, tak ma to moc nebavi, melir nie je pre mna, to mi aj kadernicky povedali, lebo ja mam veela sedin,

deti95060810
9. máj 2018

áno skús melír....

deti95060810
9. máj 2018

@hlasivka ešte sa poraď s kaderníčkou čo by bolo najlepšie na tvoje vlasy - aká farba, odtieň, aby si nemusela toĺko farbiť....

jana005
9. máj 2018

@hlasivka ahoj,ja mam 35 a sive vlasy mam uz asi 5 rokov. Stale som si davala ciernu farbu,ale pri tej to dost vidno. Svoje mam tmavo hnede,teda teraz uz viac sive ako hnede 😅Mne sa svetle nehodia a sive si este nechcem nechat 🙂

modrava
9. máj 2018

@hlasivka mne sa celkom pacia tie cisto sedive vlasy, ale je pravda ze pridavaju na veku od isteho casu. na mladych babach je to zaujimave. ale mam pocit ze uz od takej 40-50 to pridava na veku. ale asi je to aj od typu pleti, postavy, celkoveho vyzarovania zeny. ak posobi sviezo a mladistvo, tak by mohla ustat aj sive vlasy. mne sa paci taka kombinacia sivej s ruzovou..

modrava
9. máj 2018

@hlasivka nieco taketo. nejaky bob po plecia a viem si to predstavit aj v 50ke
https://3.bp.blogspot.com/-F7-NuzAspNo/WLMgWgkn...

hlasivka
autor
9. máj 2018

@modrava ...raz som sa 3 mesiace nefarbila a uz bolo dost vidiet sedive a kamoska mi povedala, ze som v tvari zjemnila aj mne sa zdalo tak preto nad tym premyslam

sintra
9. máj 2018

Tiez mame v rodine skorsie sedivenie, prve sive vlasy som si nasla uz po tridsiatke, ale vlasy som si farbila este skor, kvoli experimentovaniu. Ale k teme, ja teda v 40tke sediva chodit nemienim, ani v 50tke a vlastne ani v 60tke. V 70tke uz mi to mozno aj bude jedno, ak dozijem :D

hlasivka
autor
9. máj 2018

@modrava ...ja mam trochu svetlejsie sedive a nie som cela sediva a svoje nesedive mam take ze kedysi sa tomu hovorilo spinavy blond

modrava
9. máj 2018

@hlasivka tak ale to mas lepsie ked svoje mas blede...

hlasivka
autor
9. máj 2018

@sintra ...ja som si nasla sivy vlas este ani 20 som nemala

kosicanka1
9. máj 2018

Ja mam 40, strasne sedive vlasy. Farbim kazdych 6 tyzdnov. Odrasty vidiet uz po 4 tyzdnoch. Vtedy prestriekam Loreal sprejom na odrasty, medovy odtien. Moja povodna farba je tmava hneda. Kadernicka mi urobila sombre s uplne svetlo hnedou farbou na cele dlzky vlasov, vyzera to ako vytahane od slnka. Nevidno potom tak rychlo sediny. Uz to len udrziava a priebezne doplna. Na cisto sedivu nemam odvahu. Co sa tyka chemie vo vlasoch, ak ti vadi, tak skus fantasticku hennu Voono, cesky vyrobok.

modrava
9. máj 2018

@hlasivka skoro... ja az po 40ke

hlasivka
autor
9. máj 2018

@kosicanka1 toto ma zaujalo, opytam sa kadernicky

eliska13
9. máj 2018

@hlasivka určite by som si farbila a daj si poradiť od kaderníčky veď je toľko odtieňov a toľko spôsobov farbenia🙂

simkakr
9. máj 2018

Podla mna je 40 rokov na nechavanie si sedin malo 🙂 hlavne v dnesnej dobe kedy je kult krasy na prvych prieckach... ja mam "28" ale na vrchu hlavy mam par sedivych vlasov a farbit sa budem aj na smrtelnej posteli :D mlade baby si davaju sedive odtiene farby..ale pekne to je len s celym stylingom a vyraznym licenim...za mna jednoznacne farbit kazdy mesiac 🙂

hlasivka
autor
9. máj 2018

@simkakr tak asi mi nic ine nezostava, len farbit 🙂

babulkomale
9. máj 2018

nikdy v zivote by som si nenechala sedive vlasy. Zvlast ked vyzeram o dost mladsie vraj. Pokial budem pri zdravom rozume, budem sa farbit 😀

babulkomale
9. máj 2018

@hlasivka kamoska by ti mala dopriat aby si vyzerala dobre a nie v sedinach ta podporovat 😀

modrava
9. máj 2018

zvlastne, mna zakazdym kadernicka presviedca ze nefarbit. aj ked sedivych mam malo, vravi, ze skoda ich farbit. a to by mohla na mne zarobit.

saslavka73
9. máj 2018

Ja farbím. Od 17 tich hádam. Najprv na blond a po 30tke nám šedivé veru každé 4 týždne. Hold nepijem, nefajčím, mám na kaderníčku. Tiež som špekulovala nad sivými vlasmi, páči sa mi to, napr. Meryl Streep v Diabol nosí Pradu, lenže nemám rovnomerne šedivé, musela by mi to kaderníčka upravovať a neviem ako by to vyzeralo.

fefe123
9. máj 2018

a nešlo by ich "prifarbiť" len nejakým farebným šampónom....? neviem, či farebné šampóny chytajú aj na nezafarbené vlasy, (nakoľko ja sa stále farbím na blond), ale mohla by si si aj meniť odtiene šampónu a stále by si bola iná

hlasivka
autor
9. máj 2018

@fefe123 uz som sa rozhodla, ze budem farbit a farbit a idem pozerat nejake odtiene 🙂

jarka87
9. máj 2018

Určite som za farbenie. Ja si farbím vlasy od 13-tich každý mesiac (joj, neodsudzujte ma). Prvé šedivé vlasy som si našla pri skákaní gumy v 13-tich, áno, dobre čítate. na strednej už polovica vlasov biela. Teraz mám 31 a až na výnimku pár tmavých pôvodných vlasov mi rastú šedivé. Nie je to zdravé a nehovorím, že si treba vkuse peroxidovať vlasy, to nie, ale najst niečo, čo ich prekryje a budeš sa v tom cítiť dobre. ja som si prešla farbením od červenej, cez bledohnedu, blond (čierne som mala svoje pôvodne, resp. uplne najtmavšiu hnedú), uvidíš, čo ti bude vyhovovať. je veľa odtieňov, ale je fakt, že šediny pridávajú na veku 🙂

0silvia0
9. máj 2018

@hlasivka šedivé vlasy sú pekné len na mladých vrámci experimentovania. Poznám dve ženy ktoré majú po štyridsiatke prírodné šedivé vlasy. Jedna má dlhé vlasy prešedivelé - no poviem ti vyzerá ako šialená Viktorka z Babičky od Boženy Nemcovej. Druhá má krátke vlasy, v tvári štyridsiatnička, ale tými šedivými vlasmi si zaobstarala look staršej ženy neurčitého veku.
Ale nehovorím, že na nejakom zaujímavom type ženy by to mohlo byť ok. Ja som tiež dosť šedivá, chémiu nepoužívam, farbím sa hennou, dokonca prekryje šediny.

hlasivka
autor
9. máj 2018

@jarka87 ...som si na teba klikla a to mas aky odtien, sa mi paci🙂?, lebo do takej by som chcela ist 🙂

hlasivka
autor
9. máj 2018

@0silvia0 sialena Viktorka nechcem byt a uz sa rozhodla ze pokracujem s farbenim pravidelnym 🙂

0silvia0
9. máj 2018

@hlasivka super aj mne sa páči odtieň, ktorý má @jarka87 ak máš podobné vlasy tak tento odtieň bude fajn.

jarka87
9. máj 2018

@hlasivka ďakujem, to som mala, už nemám :D bolo to náročné udržiavať, keďže ako som písala,s voje vlasy som mala čierne a do toho tie šedivé. Ale to som chodila ku kaderníkovi priamo - a robil mi to na 2x - najprv peroxid a potom farba či tak nejak. Neskôr som si to nemohla dovoliť každý mesiac na materskej, takže postupne som si stmavovala vlasy a teraz mam taku stredne hnedu.