Manžel sa venuje ročnému synovi a na mňa kašle

babyttcirl
16. mar 2022

Ahojte maminky,

S príchodom nášho synceka sa zmenilo dost. Momentálne asi tak ze ja sa starám cele dni a noci o maleho. Manzel robi tak do 17.30 alebo 18 z domu, potom vyjde z pracovne, chce si trochu oddýchnuť- tak pol hodinu oddychuje, a potom sa trochu hra s malym/ ide ho kupat atd.. ja pracujem part time kde sa da- niekedy cez den keď maly spi a inak po večeroch miestami. 2 x mi ho strazi na pol dna mama alebo svokra. Pointa je ze si pripadám ako robot a moj muz mi uz vobec nehovorí ze ma ma rad ani nic. Len vsetku pozornosť na maleho. Snažím sa dat aj nejaké rande s nim a občas ideme ale neviem ci to nejako pomaha. Vidim ze je vyhodený s orace- dost vysoko postavený. Ale teda ja uz neviem co mam robit. Asi ho budem musieť konfrontovať. A maleho chcem dat do jasli na pol dna. Lebo je extrémne aktívny.. co poradíte na oživenie vzťahu?

diamond007
16. mar 2022

@babyttcirl rok a extrémne aktívny? Šak doteraz sa ledva hýbal tak už to lepšie ani nebude 😁
Neviem ako sa ti má venovať popravde... Šak ste oba vyťažení, večer častokrát robíš, cez deň muž.
Proste prijmi to už nie ste len vy dvaja. Jasné že máte mať na seba čas, ale to máte keď syn zaspí. Vtedy čo robíte?

anjelicek26
16. mar 2022

Ze rocne extremne aktivne dieta, predpokladam normalne aktivne dieta - len ty proste popri tom aj pracujes, to vychadzat nemoze. Zozen si opatrovatelku, ktora bude mat dieta pravidelne toho pol dna, odrobis si to doobeda, poobede sa budes vediet aktivne venovat dietatu a vecer budes mat cas na muza... jasle ti nepomozu - kedze vysoka chorobnost...

No a k muzovi, je jasne, ze ked dojde takto neskor s narocnej prace, chce byt s dietatom, kym pojde toto vecer spat, tam je ten casovy horizont velmi kratky, kym ho ulozi spinkat. Kupe ho, stara sa, sto krat do roka tu su prispekvy, ze sa chlap nezaujima, nepomoze, neurobi okolo dietata a ty sa stazujes, ze to robi...zeny fakt vam clovek asi nikdy nevyhovie...

Kusni si do jazyka, vazne... samozrejme, ze je pre neho dieta momentalne svetlom jeho zivota... ja sa divim, ze to nepocitujes rovnako... ak sa zbavis tej prace po veceroch, verim, ze si na seba najdete viac casu a cele sa to zasa stabilizuje...

pribinak
16. mar 2022

@babyttcirl myslím že už len po prečítaní nadpisu ti polovica matiek z koníka závidí, že manžel sa venuje dieťaťu
Lebo väčšinou tu matky píšu, že muž o deri ani nezakopne

Však čo robíte večer keď dieťa zaspí? Ty mu hovoríš že ho máš rada? Že ho lubis?

0silvia0
16. mar 2022

@babyttcirl ono to tak bežne býva, že narodením dieťaťa sa toho extrémne veľa zmení. Neviem ako si si to predstavovala, snáď môžeš manželovi povedať, že poďme oživiť vzťah...

marianarem
16. mar 2022

@babyttcirl Ja si myslim, ze najdi nejaku chvilu a urcite to povedz manzelovi a skuste spolu vymysliet nejake riesenie. Len skus nanho neutocit, nevycitat, len mu povedz o svojich pocitoch a spytat sa na jeho. Vztah s muzom je dolezity a treba sa mu venovat, aj ked mate deti. Ja mam kamarata, on aj jeho zena su obidvaja velmi fajn ludia, starostlivi rodicia, no akoby pri detoch zabudli na svoj vztah. Ked im deti podrastli, tak zistili, ze ho uz akosi nevedia dat dokopy. Skusali aj psychologov, no nepodarilo sa im to zachranit, su rozvedeni.

marina447
16. mar 2022

tak hlavne sa s muzom o tom treba rozpravat, chlapi su taki ze si mozno vela veci ani neuvedomuju co robia, otazka je keby sa malemu nevenoval vobec, to by si tiez tak riesila?

simca06022011
16. mar 2022

No, pracovala som celu md/rd, chlap ani nebol doma a do 1,5r to bola malina, aktivne neaktívne dieta, proste mali sme to tak nastavene a fungovalo. Mozno treba trosku rezim zmeniť. Inak manžel ma homeoffice? Navarene, upratané a predpokladám servis celodenny tiež. Mne teda nejde ten harmonogram do hlavy, zeoddych pol hodka a chvilu syn a...? Homeofficovi chlapi v mojom blizkom okoli cez deň co-to stihnu. Zeny duplom, tuto kamoška popri online meetingoch a telefomatoch aj navarí, uprace, von ide😁 sused kocikuje vzdy okolo obeda, moj okolo domu si robi veci atd atd.
Treba si pohovoriť s manželom, aky reálne mas problém, s cim ti treba pomoct- konkrétne, aby si nebola "vyhorena" aj ty. A uz pocas dna si so synom program spravis... Manžel tiež potrebuje aj inu aktivitu robit ako byť zavrety v pracovni cely den. A urcite stihne 😉 ste doma dvaja uplne, zbytočne ročne dieta dat do jasiel/opatrovateľke ak to naozaj nie je nutné.

matkaleskova
16. mar 2022

@pribinak hmm presne to iste ma napadlo, ze vacsinou sa otcovia nevenuju az tak, ako by si matky predstavovali a tu je to pravy opak a vidis, aj to je teda zle

mpg
16. mar 2022

@babyttcirl Toto je ešte celkom v poriadku, s príchodom dieťaťa sa to v každej rodine takto zmení, ale deti rastú rýchlo a tým sa to bude aj ďalej meniť. Ja by som ročné dieťa ešte nedávala do jaslí, aspoň 2-ročné.

babyttcirl
autor
16. mar 2022

@pribinak samozrejme, ale je akoby pasívny.. proste sa uz nesnaží. Ale tak ja tu nie som len na mechanické behanie okolo dieťaťa. A on by sa mal snažiť myslieť aj na mna , aby fungovala nasa mala rodina. Vsak aj žena by mala byt spokojná aby to všetko šlo ako po masle, ci nie? Chcem vela??