Som zlá matka

angi07
4. sep 2013

Ahoj. mám veľké výčitky, že som zlá maminka. Mám 5 mesačného synčeka, ktorého sme síce veľmi chceli, 2 roky sme sa usilovali, mám po sebe 1 neúspešné Um.opl. a nakoniec, keď som už povedala, že bábo teraz nechcem, že je aj lepšie, že sa nepodarilo , máme veľa starostí, staviame dom, financie atď.tak sa nakoniec podarilo. Tešila som sa, boli sme šťastní . Vedela som, že to bude náročné, že sa nám zmení život. Bola som na to pripravená. Prvé mesiace boli nesmierne ťažké, bolesti bruška, neustáli plač. prekonali sme to , zlepšilo sa to , teraz zase zúbky.... nespala som už 5 mesiacov, malý sa v noci zobúdza každé 2 hodiny, kým horko ťažko zaspím zas je hore.... cez deň spí tak max. hodinu , kým sa najem, vyperiem, umyjem riad, je už hore. keď mám čas tak cvičím, snažím sa dostať do formy, ked aj nespí, je pri mne, držím ho za ruku, alebo dám do hojdacieho kresla, aby ma videl ako cvičím. Varím, tak, že je pri mne v kočíku, ale stále plače, je mu dobre len na rukách. Mám 160 cm a 54 kg, drobec má 8 kg, nevládzem ho stále nosiť na rukách, denne si dávam lieky od bolesti, lebo kríže aj plecia - kĺby- ma nesmierne bolia. Viem, že pre dieta všetko, treba sa obetovať, že to je normálne, že sa to zlepší, ale včera už som bola v koncoch, nieže plakal, ale normálne reval, že mu hlas odišiel. lebo sa mu nechcelo sedieť v autosedačke...a začala som s ním kričať, bola som drzá , že načo mi bolo dieťa.. už sa hanbím za tieto slová ! ☹ mám pocit, že som zlá mama, že by som chcela prespať aspoň 8 hodín, že by som sa chcela starať troška len o seba , že by som chcela troška vypadnúť niekam SAMA.........

dorotik
12. apr 2018

Ja ešte dieťatko nemám, takže si to ani neviem predstaviť ale garantujem ti, že jedného dňa to bude dobré. Zvyknete si na seba, malý sa trošku ukľudní, aj ty sa nastavíš na nový režim a bude všetko na poriadku. Je úžasné, že si dokážeš túto frustráciu v sebe pomenovať, môže to byť prvý krok k sebaliečeniu. Riadne ti držím päste 🙂.

diana20
Autor odpoveď zmazal
Zobraz