Zbláznila som sa na materskej

wvwv
18. apr 2016

Ahojte.som na materskej pomaly dva roky.uvazujem nad navratom do roboty,ked aj sa obavam ci to nebude este viac starosti a viac komplikovane.moje dieta chce byt s kazdym len so mnou nie.som z toho nestastna.som s nim cele dni a vsetci su mu lepsi ako ja.byvame u svokrovcov,co som uz na milionkrat olutovala.ked sa narodil,svojra mi ho stale brala.je jedina osoba,ktora mi kedy zobrala dieta z narucia.pravdaze vsetko pod zamerom pomoct mi,tak sa tomu tazko brani.skryvali ho pred svokrom predo mnou,ked sme stretli na dvore.utekali s nim hned do vnutra tak,aby ma syn nevidel.velmi mi bolo z toho smutno,ale neviem ci mi niektora porozumiete,ze je velmi tazke sa takemuto branit,lebo vsak povedia,ze to nie je pravda.manzela podla mna otcovstvo prekvapilo,velmi pomaly sa podla mna prejavuje ako otec.az ked si je v niecom isty,ze to bude lepsie zvladat ja.ked niekam odchadzame povie,ze mam mu povedat 10 min.pred odchodom.on sa len oblecie a ide.vsetko ostatne je na mne a najmudrejsi je,ked nieco zabudnem.prvykrat s nim bol vonku,ked mal 7 mesiacov.kupem ho ja cely cas.vstavam k nemu a s nim vzdy len ja.ale pravdaze svokrovci ine nevidia,len ze ocko ho vsetko naucil...ocko ho naucil vodu prelievat z flasky do hrnceka,ocko ho naucil,kde ma havo zradlo,ku mne ked sa pyta,tak mu svokra ruku drzi,ze ano ano tam je slnko...na auto ked ukazuje,tak k otcovi chce ist,aj ked na opacnej strane je,ale svokra sa tak otoci,aby syn na otca ukazoval.a syn je cely po otcovi (co je aj pravda) , ale vsetko ma len po ich strane.a este po svokrinej.tolko nepravosti a nespravodlivosti citim,ze ked sme aj vsetci vonku,tak mna ignoruje a viem ako ich to tesi...za kazdym place len za mnou nie.a ked aj ano,tak musim pocuvat,ze jaaaj,len mamicka,mamicka .. a odidu prec.manzel ma niekedy take reci,ze jaaj,co len mama je tu,kasli na mamu aj ja som tu...na to som sa ohradila pravdaze,ze nech na to nezabudne a raz ked poviem synovi,ze kasli na otca,ze ako sa bude citit..ale len dovtedy je otec kym netreba k nemu vstavat,kym s nim netreba byt aj ked je unaveny,podrazdeny, kym z akcie netreba ist domov-lebo to len mna posle,ci s nim nejdem spat.vtedy nie sme par,ze vsetci odideme domov.som nervozna,podrazdena,nestastna a nepomaha mi ani cerstvy vzduch,ani zelezo...kricim po malom.dnes som ho odsotila od seba,ze nech ide za tymi s kym chce byt,ale oni maju vsetci svoju pracu na dvore( vtedy sa mu nevenuju).ja musim pravdaze popri synovi vsetko stihat a robit.a uz nevladzem.neviem ci nezvladam materstvo,ci som zla matka,alebo ma ubijaju tieto vztahy,tato nespravodlivost.chce sa mi kricat.

jeennyv
18. apr 2016

@wvwv ja ti poviem tak, ze ked sa byva u rodicov, ci uz u jej alebo jeho, chlap ma vacsinou tendenciou byt tam kde ho postavia, u seba doma, lebo mamicka vsetko poriesii, u jej rodicov, tiez poriesi svokra..za mna jasne vlastne byvanie aj ked nieco male ale svoje, baby maju pravdu nie je nic horsie, ked niekto dovoli a druhy zakaze, deti sa rozhoduju v tom veku len na zaklade odmeny a trestu, ono nerozmysla nad dosledka a co to spravi s nim do buducna, ak to s byvanim este nejde, tak aj pre niekoho zle veci sa daju povedat pekne, povedz svokrovcov, kde su ich kompetencie, resp. kde nemaju byt...ked nemas odvahu sa im postavit ja ti hned poviem realnu skusenost..nasa znama makala od rana do vecera, deti v dobrej voli mala babka, co ich jasne rozmaznavala, dobreze sa nemohli vesat po lampach...jasne cim starsi tym to viac zneuzivali, az v dospelosti, ked im to vyhovovalo sup babka do starobinca a prist si po dochodok...tym chcem povedat, ze taka opicia laska je casto velmi na skodu a moze mat nasledky aj ked to teraz nevidno...

bratislavcankanm
19. apr 2016

@wvwv navrat do prace by ti mohol pomoct.

Nepaci sa mi to "dnes som ho odsotila od seba,ze nech ide za tymi s kym chce"...ale chapem, ze ti tak uleteli nervy, to sa moze stat kazdemu, ALE - nesmie sa ti to stavat casto, najlepsie uz odteraz vobec.

Deti vyhladavaju miesto, kde je klud, zabava, pohoda, ziadna nervozita. Skus si aj z povinnosti s malym urobit zabavu (ja som kedysi aranzovala na tanieri jedlo, najlepsie to ide so zemiakovou kasou, malemu sa to pacilo)... ku kupaniu mu daj nejake hracky (napriklad striekacia pistol, aj ked moze z toho narobit bordel v kupelni). Hlavne nanho uz nekric, neodhanaj ho od seba, skus aspon vyzerat psychicky v pohode.... radsej nakric na svokru 🙂, na partnera - ale bacha, zase nie tak aby to maly pocul, nech ta on(maly) nevidim kriciacu a vytocenu ani vtedy, ked je tvoj hnev obrateny na niekoho ineho ako nanho

arkelia
19. apr 2016

@wvwv ahoj ja to mám tiež podobné ako ty.Len stým že moja mala obcas aj na svokru krici mama..tiez mi z toho sibalo...ale ja mám zasa dobreho muža..povie svojej mame hned svoje..teraz mame druhe a s malým aj s malou sa hrám a na ostatne z vysoka už seriem...a moj to akceptuje,pomoze mi a je raád ze sa detom plne venujem a so svokrou som si urobila poriadok ci sa jej to paci a ci nie...aj so svokrom som mala potycku ale tak on to chape...je mi luto ze muž pri tebe nestoji ja byt tebou tak sa na neho vyseriem a vratim sa k rodicom a malemu sa plne venujem a zabavam ho a beriem na vylety.tvoj ta musi akceptovat ak chce byt s tebou a miluje vás...len vtedy zistis ci tvoj muž o teba stoji...inak budes nestastna nadalej aj ked budes chodit do prace.stym nic nevyriesis a skor im prihras do kariet...je to moj nazor tak to neber v zlom a zlom vas

sasa1310
19. apr 2016

@wvwv ten polrok čo ti on sľubuje ber s rezervou. Pochybujem, že si za tým bude stáť. Veď jemu je dobre. Je doma pri mame. Keby aj chcel sa osamostatniť, tak verím, že mu to dajú rodičia patrične vyžrať.

Stále nechápem prečo mnohé tak súhlasia ísť bývať k svokrovcom. Aj keby to bol Alain Delon v živote by som si nevzala mamľasa, čo sa nevie od rodičov odpútať a postaviť sa na vlastné nohy. To je jednoducho poväčšinou vždy začiatok konca vo vzťahu

marcelatje
19. apr 2016

Podľa mňa jediné správne riešenie v takýchto prípadoch je samostatné bývanie pretože nie je správne ani aby svokra takto zasahovala do výchovy ale ani aby s ňou bolo treba robiť "porádek" vo vlastnom dome 😕 😕 😕 😕 neviem si predstaviť že sa k nám nasťahuje synova priateľka a bude nás stavať do pozoru 🙄 dohodnúť sa dá aj slušne, ak sa nedá je najvyšší čas odísť

slniecko2
19. apr 2016

@wvwv úplne ťa chápem, bývať s rodičmi je katastrofa. Čo najskôr sa odsťahujte, ak potrebuješ k tomu prácu, choĎ radšej do práce, to za to stojí.

mimi1237
19. apr 2016

@marcelatje Ona sa ale ozvať musí je uplne jedno ze byva u svokry,to neznamena ze musi drzat hubu a krok,ved ide o jej dieta.Ake stavat niekoho do pozoru?To ze si urcí pravidla,PRAVOM,pretoze je to jej dieta,este neznamena ze niekoho stavia do pozoru,pre boha.A mas pravdu ,ze dohodnut sa da aj slusne,tiež by som jej tak poradila,ale urobiť by to mala.A cim skor tym lepsie,pretože ak sa bude na tu situaciu prizerať este dlhsie,nakoniec vybuchne,no a potom to už asi bez slusnosti nepojde.Ale moj nazor....s takymi ludmi sa jednoducho nedá....naj sa odstahovať.

mimi1237
19. apr 2016

@wvwv ked takto dalej budes zit ,zblaznis sa s toho ,tvoj muž toto cele nevidií?Alebo jemu je tak dobre?
tvoja svokra sleduje kolko znesies!!Alebo si nieco kompezuje,alebo je tak primitivna.Prepac!V kazdom pripade mi pride zakerna,manipuluje s dietatom co je vrchol.Normlane sa bud za kazdým ozvi ,ak to bude denne 10 krat ,tak prosím...ale ked je treba tak je treba.Muzovi vopred vysvetli ako sa citis,aj co mas v plane,kedže on sa len pravdep.na vsetko prizera ,bud problem nevidi alebo mu to vyhovuje.Ozvi sa,aspon uvidis ako si ta manzel zastane ,ak nic,chod k rodicom,aspon aj s dietatom,nech sa naucia si ta vazit,aj manzel aj jeho rodina.drzim ti palce

marcelatje
19. apr 2016

@mimi1237 ved ja netvrdim aby sa necinne prizerala tiez mi to pripada uz cez ciaru len hovorim ze najskor skusit slusne a stat si za svojim lebo domacnost kde je stale dusno je skor na skodu. V takom pripade je tiez lepsi ten odchod.

timea7
19. apr 2016

@wvwv nečítala som celú diskusiu, len pár tvojich príspevkov. Určite nie si nanič mama, len si nedokážeš dupnúť. Nečakaj žiadneho pol roka. Sadni si s manželom a povedz mu, že sa v tom dome dusíš a chceš odísť hneď. Aj do podnájmu, ten sa dá zohnať rýchlo. Trvaj na svojom, nedaj sa ničím obalamutiť. Ak máš u rodičov dvere otvorené, nemáš sa čoho báť, ale nenavádzam ťa na to, aby si odišla od manžela, to vôbec nie, len veľmi neverím tomu, že dopol roka budete preč, ak doteraz nezabránil tomu, aby sa jeho rodičia k tebe správali tak, ako sa správali. Vie aká si, pozná ťa, že sa proti jeho rodičom nepostavíš a kľudne sa na to pozerá. Nie o pol roka!!! Už dávno ste mali byť v ťahu!!!! Držím ti palce, aby si ho k tomu dokopala a aby si ho k tomu dokopala ešte do leta, žiadne že o pol roka! Tiež sme mali novorodenca a žiadnu pomoc sme nepotrebovali, dvaja sme boli pri ejho splodení, dvaja sme sa aj starali.

mayama
19. apr 2016

@wvwv presne toto mam aj ja ale nastastie nebývam u nich a kef sme na návšteve robí toto presne ako tebe akoby som bola vzduch len keď sa posere tak sa ozve inak mala ma ľúbi
Ja surovo bez okolkov ziberem vytrhnem malú a poviem ze ja som matka a nech sa aj pozerajú na mňa ako na blázna lebo to tiež robia akože mi chcú pomôcť
Si levica chráň svoje mladá pretieraj mu oči ver silu materstva a krvi nedaj sa aj svet obrat hore nohami ty si dieťa nedaj
Nenechaj sa udupat zlobou svokry kef chce dieťa nech si sama urobí a či si ty len nosnica vynosit a odrodit a potom oni zoznu slávu jeb na nich ty si matka

marcelatje
19. apr 2016

@mayama prepac ale aj ja by som pozerala ako na blazna keby si dieta surovo bez okolkov vytrhla niekomu z ruky.....a to dieta na to reaguje ako?

magduska2
19. apr 2016

@wvwv Nečítala som komentáre..len tvoj úvod...Najlepšie by bolo odíst od nich,odstahovat sa..a svokre sa postav..tiež som take zažila,že mi svokra aj maleho z ruk vytrhla,aj bola najmudrejšia aj neviem čo...ja som dlho držala hubu,lebo som byvala u nej a brala som ju ako staršiu ženu,matku mojho muža..ale čoho je moc toho je príliš..ked sa ti niečo nepáči postav sa im..takto ta ako matku nemožu zhadzovat a ked to je pre teba neprijemne,co učite je,tak si to nenechaj lubit!Len tolko moja rada..lebo ta to zničí!Budes nervozna,zla ..odnesie to malý-čo tomu teda nepomože,ty si to budes vyčítat..a takto pekne dokola..až sa z toho naozaj zblázniš..A len ty!takže hlavu hore a ukaz im že "MAMA"si ty

monikaparson
19. apr 2016

Toto, keď tu niekedy čítam, je mi až na vracanie. Tiež som zažila, že mi malú z rúk vzali, nepovedala som ani slovo, ale presne som vedela prečo. Potom som to povedala mužovi a ten už si to riešil a robím to stále tak. Sú to jeho rodičia, on to musí riešiť. Ide o mojich, riešim to ja. Je prirodzené, že dieťa chce byť vonku, že chce pomáhať, že chce byť s dedkovcami atď. Ja hlavne nechcem, aby bola často s nimi, viem aká potom prichádza domov a to ja trpieť nebudem, tie scény. Toto celkovo nechápem ako dokážu za pár hodín s úžasneho deca spraviť niečo takéto. Ono raz za čas sa dá ustáť všetko, ale ak by sa mi toto dialo denno-denne, no už by som bola isto het. Každý muž by si mal uvedomiť, že teraz má svoju rodinu, o ktorú sa musí postarať a ak ide do tuhého, má stať pri nej. Bohužiaľ, nie je to vždy pravidlo a pri takejto žene akou je tvoja svokra, sa ani moc nedivím. Dievča ja ťa svojim spôsobom aj obdivujem, aj keď hej, rozumiem, že nechceš byť za zlú, ale s tým ona bohužiaľ ráta a tak to asi v jej prípade nepôjde. Ja by som to asi spravila len medzi dvoma očami, povedať jej, čo a ako, ale u nej podľa mňa nezaberú slová ako tebe to ubližuje, ale skôr o čo môže prísť. To je podľa môjho jediná cesta.

argyro
19. apr 2016

@wvwv ahoj, poráža ma z toho čo čítam.. ale najviac ma zarazila veta, ktorú si povedala synovi - viem, že asi len v hneve, ale prosím ťa, toto už nikdy naozaj NIKDY neopakuj!! To nie on si vybral ich, ale oni si uzurpujú právo naňho a jeho vlastná mama nevie oňho zabojovať - žiaľ je to tak, si očividne bezbranná voči manipulatívnej svokre. Aké branie dieťaťa z rúk, prosím ťa, uvedom si, že ty a len ty a tvoj manžel ste jeho rodičia, ostatní nemajú naň žiadne právo. Utekala by som z takéhoto prostredia okamžite, nerobí to dobre ani tvojmu synovi, ktorý má teraz úplne pomýlené hodnoty - vnútorne veľmi dobre vie a cíti, kto je jeho mama, po tebe túžia najviac, no potom je svedkom rôznych situácií, keď mu je mama odopieraná a zámerne odsunutá na vedľajšiu koľaj.
Žiadne do práce - toto určite nevyrieši aktuálnu situáciu - odsťahovať sa a byť s dieťaťom konečne sama, vytvoriť si s nim normálny, zdravý vzťah, nech aj ono pochopí, kto sú jeho rodičia. A tvoj muž nech si tiež dáva pozor na jazyk, takéto slová sa nevyslovujú ani zo srandy, bože čo je toto za rodinu 😕

monikaparson
19. apr 2016

@argyro toto nie je podľa mňa rodina v pravom slova zmysle, celé to je choréééé

winni
20. apr 2016

Máš svojich rodičov? Zbaľ malého, zbaľ seba a urob si prázdniny a choď ku ním na týždeň. Prídeš na iné myšlienky a manžel? Keď bude mať nejaký problém, tak mu otvorene povedz, že chceš byť so svojou rodinou. Malému vysvetľuj, keď s ním budeš sama, že ty si jeho maminka, ktorá ho veľmi ľúbi a stará sa oňho a potrebuje ho. Rozprávaj mu, ako Vám bolo dobre, keď ste niečo urobili, keď ste niekde boli, najlepšie pred spaním. Ak príde svokra, tak jej otvorene povedz, že chceš byť s malým sama. A keď ti ho bude brať na silu z náručia, zober si späť malého a povedz jej : Dosť ! On je moje dieťa !
Si matka, úlohou matky je AJ bojovať, tak bojuj. Nemusíš po nej vrieskať, stačí jej rázne povedať, nezaberie? Tak to urobíš opäť a znova!
Manžel? Podľa toho, čo si napísala, bol takýmto spôsobom vychovávaný aj on, jeho matka si na Vášho syna nárokuje, čo nie je vôbec dobre, daj si pozor, čo o tebe rozpráva, keď nie si s nimi, možno aj tam je problém, prečo ťa malý nechce.
Ako ti radia ostatné maminky, rieš bývanie. Nastalo obdobie, ktoré si treba čo najviac s malým vychutnať, je to to najkrajšie obdobie v živote, nepremeškaj to! Lebo potom začne chodiť do škôlky, školy a ani sa nenazdáš a budeš ho ženiť. Bývanie u svokrovcov je len dočasne, tak sa skús aj ty "dočasne" tak správať, vyhodiť ťa nemôžu a neurobia to kvôli malému, takže hore hlavu! Rieš to teraz, lebo stratíš ten vzťah, čo si matka vytvára s dieťaťom od narodenia, a potom sa už môžeš hodiť pod letiace lietadlo :o) usmej sa, svet je krásny a ponúka ti toľko možností a my modro koníkovské priateľky ťa budeme povzbudzovať, lebo ty to dokážeš! Drž sa a neboj sa svokry!

katuska3101
20. apr 2016

Len raz by mi dieta z ruk vytrhla, alebo taketo reci by mali, zbalila by som par handier a uz by ma nebolo. Vzchop sa, je to tvoje dieta !

wvwv
autor
20. apr 2016

Jaaaj,baby...viete...moja rodina zdaleka nie je dokonala.detstvo bolo tazke,ale co je normalne v tejto rodine to je na tabletky alebo inu povahu ako mam ja...asi som ich skoro prijala za rodinu,lebo pred cudzimi viem za svoje dieta bojovat a je mi jedno co si kto mysli...ale tak ako tu bolo aj napisane,trosku tazsie sa "stavia na zadne" pred ludmi,na pozemku ktorych byvam.aj moja mama urobi take,ze daj sem maleho,chod sa najest a beriem to prirodzene.ale u svokry citim,ze to je len zamienka...a uz som jej aj povedala-nieraz-neberte odo mna malinkeho s tym,ze pod k babke,nech si mpiraminka od teba odychne/nech si porobi svoju robotu,lebo ja mam usta a o pomoc viem poziadat a moje dieta mi NIE JE NA PRITAZ....myslite,ze ona si z toho nieco zobrala? ... a ozvala som sa aj kvoli inemu...ale ako hrach na stenu keby clovek hadzal...a vravela som si,ze my sme rodina a musim byt asertivnejsia a nie flintu hned hadzat do zita...a nemala som vo zvyky a ani som to nikdy nerobila,aby som na manzelovych rodicov kydala.iba raz som sa mu vyspovedala a zavrsil to tym,ze zaujimavo rozmyslam,ale ak sa mi nieco nepaci,mam sa kludne ozvat,on bude stat za mnou...no ale sem tam ma vyjadrenia,ze iba prefackat si zasluzi...no a dostala sme sa tam,ze ci rozmyslam,ci stojim o takuto kompletnu rodinu...tak do pol roka sme prec vsetci traja alebo ja a syn...nejaky zaver to mat bude.

monikaparson
20. apr 2016

@wvwv tak toto aj ja počúvam, nechaj mamu nech si oddýchne, nechaj mamu nech sa naje a ty sa kedy najesť, budeš to mať studená a bla-bla. Ale hej, je iné, keď to povie moja mama a mama môjho muža, to je jasné. 😀 Ide hlavne o to, či ty vidíš, cítiš, že sa to môže zmeniť, že sa to môže zlepšiť? Byť vychovávaný takouto sekerou, to musí toho človeka poznačiť a ak sa absolútne neštíti chovať sa tak pred tebou, no des a hrôza.

tindes
14. máj 2016

@wvwv ahoj.. nie nezblaznila si sa,ano plne Ta chapem,ale asi vacsinu z Tvojich problemov sposobuju svokrovci,jednoznacne trvaj na odstahovani,ked aj do podnajmu ...aaa co..nebudete prvi ani posledni.. vsetko sa upokoji a uvidis,ze co a ako.. predpokladam,ze ked pojdes do prace,o maleho sa budu starat svokrovci-ved su doma-nie nedovol to..!! Ty si mama -JEDINA- MILOVANA!! neboj.. a muz --ste manzelia,mal by Ta respektovat.. VY TRAJA STE RODINA!! vsetci ostatni pri vsetkej,,dobrej" voli a pomoci.. !! vela sily..nemas to jednoduche..!! daj vediet ako Ste dopadli,drzim vsetky paste!! 🙂

wvwv
autor
27. dec 2016

ahojte ... tak, aby bola aj spatna vazba.nastupila som do roboty, zvysil sa nam prijem, kupili sme byt a sme vo svojom.dietatko mi prave spinka, ja si robim svoju robotu a nemusim "cakat" kedy nas pride svokor "pozriet". vecer nemusim od piatej "cakat" kedy nas pride "pozriet" svokra a je to uuuuuzasne.😝

cervikpepik
27. dec 2016

@wvwv gratulujem,zvladli ste to...dufam,ze aj my takto obstojime🙂

tortickalulu
27. dec 2016

Skúšala si jógu? Nič tak neprečistí myseľ ako pár minút meditácie.

ekva
27. dec 2016

@wvwv super, podarilo sa. Veľmi Vám držím palce.