Bývanie v spoločnej domácnosti so svokrovcami

timi1911
8. aug 2018

Ahojte. Bývame u svokrovcov už vyše roka. Nasťahovala som sa k ním, keď som zostala tehotná. Aby mi pomohli. Chceli sme sa odsťahovať, keď si niečo nájdeme, čo bude blízko mojej mamy. Našli sme si. Presvedšila nás že u nej nam bude lepšie. No bývame tu už vyše roka a skáčeme si tak povediac do vlasov. Všetci tu po sebe len zazeráme. Chcem ísť odtiaľto čo najďalej. No môjmu manželovi sa nechce. Hovorí, že nemáme na to peniaze. Zaujímavé, že kamarátky čo poznám hneď išli do podnájmu. Máme to ťažké. Môj manžel má syna. Platí mu výživné. Snažila som sa ho prijať. No svokra mi povedala ako môj manžel "trtkával" so svojou ex. Ako sa tam stretávali. Bozky, dotyky. Teraz keď toho malého vidím je mi to nepríjemné, snažím sa byt s ním čo najmenej. Neviem či je vo mne chyba. Mám pocit ako by nás svokra chcela rozdeliť. Máme spolu 4 mesačnú dcérku. Svokra mi niekedy dáva pocítiť že som neschopná. Manžel v poslednej dobe vidí len svoju mamičku. S ex sa vyrehňuje stále pri aute keď si vydvihuje syna. Žiarlím. A keď mu niečo poviem hneď sa pohádame. Som tá chybná ja? Mám navštíviť psychológa nech mi pomôže? Pretože moje city pomaličky sa strácajú. Nemám síl sa neustále s niekym hádať a vyhýbať.

pribinak
8. aug 2018

Jedine riesenie, treba ist ci najďalej od svokry.

henrietapaszto
8. aug 2018

@timi1911 nikdy nerobí dobrú krv bývať so svokrovcami, vždy dávajú najavo že je to ich a že oni sú spasitelia! Hlavne svokry!!!

alex49
8. aug 2018

ešte pochopím, ked sa býva na poschodiach, ale spoločné bývaniedokopy nie je dobrý nápad. Nájdi nejaký lacný podnájom, obvolaj to a manžela postav pred hotovú vec, má zodpovednosť za teba a dieťa a nie za svojich rodičov. Teraz ste rodina vy traja, plus jeho syn. To, že má syna a ex si vedela predtým, ako ste mali bábo, nezmeníš to, snaž sa ho prijať, vždy bude jeho syn a ex bude jeho mama, takže sa budú stretávať stále.

pribinak
8. aug 2018

Vratit domov k rodičom sa nemozes?

eludka
8. aug 2018

stale tie iste problemy dokola, mala si si precitat par tem tu na mk, nez si pristala na spolocne byvanie a tehotenstvo..., najlepsie je sa ucit na cudzich chybach, ale niektori si stale myslia, ze na svojich

timi1911
autor
8. aug 2018

@alex49 my keď sme začali s manželom spolu chodit so synom sa nestretával. Iba mi o ňom rozprával. Zvykli sme si žiť sami. Len my dvaja bez neho. Zrazu sa to všetko otočilo. Svokra mi napoky ukazala fotky zo svadby kde bol so svojou ex. Začala mi rozprávat, aká bola ona ako nevesta, ako spolu spávali, ako ju môj muž ľúbil. Zrazu jeho sym začal k nám chodiť na víkendy. Snažila som sa to ignorovať a venovat sa mu. No nedá sa to. Je nevychovaný. Myslí si, že môže všetko. Ja niečo zakáže a svokra dovolí.

timi1911
autor
8. aug 2018

Potom prišli hádky. Vždy sa hádame keď máme jeho syna. Manžel ho chce do osobnej starostlivosti. No ja to takto nechcem. Keď ho dostane ja sa s ním rozvediem. Pretože keď ho má, ja s dcérkou sme odstrčené a nic ine ho nezaujíma len jeho syn.

majcika
8. aug 2018

@timi1911 s tymto postojom a vychodiskovou poziciou to bude dlhodoby masaker

bucko555
8. aug 2018

Nuz netreba si zacinat s rozvedenym chlapom zo zaväzkami a potom tu vyplakavat mohla si predpokladat ze moznio sa vztah so synom zmeni a co potom teraz je uz neskoro plakat nad tym

ninkababika
8. aug 2018

@timi1911 Napis ak sa bude preba vyrospravat. Ja mam sice super muza ale byvamnso svokrou antiez je to masaker. Inak obdivujem ta ze tam este si.

basska_b
9. aug 2018

@timi1911 Moja nádejná ex svokra takto išla žiť k svokrovcom, zničili jej vzťah, manželstvo, do pár rokov sa všetko rozpadlo, chceli ich rozdeliť, kritizovali ju, že je hrozná matka. Na kolenách prosila muža, aby išli do podnájmu, ten sa nedokázal rozhýbať, radšej chodil na služobné cesty, aby nemusel tie hádky doma počúvať, potom sa mu manžela odcudzila. Počúvala som aj protistranu a oni sú hrdí na to, čo urobili, že synčeka zachránili pred neschopnou manželkou. To je celé zle, preč odtiaľ čím skôr, manželovi ultimátum a utekať...

zuzanka.zuzu
9. aug 2018

@timi1911 sele zle... zbal sa a odid. ak pojde manzel s tebou, tak dobre. ak manzel nepojde, tiez dobre, aspon budes vediet na com si. ono totiz nie slova ale skutky robia z chlapov chlapa 😉 ja keby teraz poviem ze sa stahujem do usa tak sa manzel spyta ci som sa dobre vyspala, ale zacne balit so mnou.

co sa deti tyka, tak tam neziarli. syn je pre neho uz partak, tak onho javi zaujem. to je to povestne co aj castokrat najdes na konikovi "teraz sa spamatal a zacal sa starat". ano takto totiz oni funguju, su zabrzdeni 😀 dcera je pre neho este malicka, pokakana, uplakana. pockaj tak rok a aj vy sa budete spolu chichotat... hlavne ho netrestaj odopretim sexu. pretoze manzel by si to nevedel spravne interpretovat a na chichotanie si najde nejaku tretiu (teda ak vobec bude mat zaujem HNED odist o jeho rodicov)

miadi
9. aug 2018

Fuj svokra ti vyprava ako spolu trtkali milovali sa .. čo im pri tom drźala sviečku??a tebe sa potom znechutil ten jeho syn? To ti nebolo jasne ako ho vyrobili?? Mne sa znechutila tvoja svokra chora. Ty si tam uplne posledna prevalcovanà. Ešte aj jeho syn ta nemusi rešpektovat kedže ste u babičky. Šak sa tam zblazniš. Hnet by som dala ultimatum že ide sa do podnajmu alsbo idem k mame aj s dcerkou a koniec. Si mysliš ze on chce platit vyživne na dve deti a žit sam u mamky? Urcite nie ale ty si moc makka a nechaš so sebou zametat. Šup balit kufre bud do podnajmu alebo k mame každopadne prec odtial

bdalibor
9. aug 2018

Ahoj. Ja som hlava rodiny, ja nosím trenky a v nich gule. Moja manželka je však krk. Hlavou vie krútiť.! Chlap ma svoju rodinu chrániť, starať sa o ňu. Nosiť domov peniaze, dat rodine domov.... Prepáč moja, ale postav ho pred ultimátum, bud vaša rodina, alebo mamickovanie. Ak sa spamätá, fajn, ak nie utekaj kade ľahšie. Lebo taky chlap nikdy chlapom nebude..... Dalibor

pajinka91
9. aug 2018

@basska_b to je uplne strasne, ze takito ludia existuju a este su hrdi na rzbitu rodinu ☹

fefe123
9. aug 2018

tak ono je na pováženie, či je len svokra zlá, alebo je aj inde problém... očividne svokra zapára, kde môže, ale Ty sa nevyhováraj na jeho syna, sama si sa pozabudla a potom napísala, že ste žili najprv len sami dvaja a teraz zrazu je tu syn... žiaľ, máš smolu, obe deti sú jeho a tak to bude vždy, ak sa stým nezmieriš, budeš sa celý život jedovať..., Tebe by sa tiež nepáčilo, ak by Tvoje dieťa odstrkoval tak, ako Ty chceš odstrčiť jeho a vlastne už teraz sa Ti to nepáči.... ale žiaľ, taký život si si vybrala, muža rozvedeného so synom.... a tú žiarlivosť troška kroť, keď sa už teraz vyrehotáva s ex, tak aby si to nevyhrotila a on sa k nej vráti a zostaneš Ty tá ex, aj so všetkými dôsledkami, aj s tým odstrkovaným dieťaťom...

janinah
9. aug 2018

nájdii si podnájom a odíď,inak si do roka rozvedená....ak tvoj chlap za niečo stojí,tak príde za vami,ak nie,tak.....a ozaj si treba dobre rozmyslieť,či si vezmeš chlapa s dieťaťom a ex /ty to už nezmeníš,ale iné čítajúce možno....

duun
9. aug 2018

Inak.. keby mi svokra začala rozprávať ako sa môj miloval s ex, tak ju s úsmevom ihneď zastavím s tým, že ma to vôbec ale VôBEC nezaujíma, nech sa vytešuje nad fotkami a o tomto rozpráva s ex a nie som mnou. Že jej želám veľa šťastia, ale to čo bolo, už bolo a nemáš záujem o tom vedieť, či na to spomínať. Ja by som ju v tomto odstrihla.. a znovu a znovu. Vždy ako by začala, tak rázne uťať - "keď budem o tom chcieť niečo vedieť, tak sa spýtam muža, nie vás." a začnem na totálne inú tému. Nenechaj sa manipulovať (máš naozaj záujem vedieť svokrou (vymyslené a prikáršlené) detaily?

duun
9. aug 2018

.. a ešte s ňou pozerať fotky zo svadby s ex? Veď si jej totálne sadla na lep!

dzjanetta
9. aug 2018

@miadi 👍👍👍

janinah
9. aug 2018

@bdalibor 👍😉

sipka1990
9. aug 2018

Urcite by som sa porozpravala z manzelom ze takto ta s vami dalej nemoze ist ze chces aby ste mali vlastne byvanie ja sama viem o com hovorim byvali sme zo svokrou vyse 7 rokov spolocnej domacnosti a zo zaciatku dobre ale neskor prisli hadky, vycitky a ine veci necitila som sa uz v tom dome dobre teraz byvame sami v postavenom dome ale to sa neda porovnat ten pokoj a svoje sukromie a aj moj muz vravi ze je to o niecom inom.....

basska_b
9. aug 2018

@pajinka91 Ja keď vidím tu tému Bývanie so svokrou, vždy ma strasie :D všetky prípady, čo som počula, vôbec neboli šťastné, väčšinou bol dôvod spoločného bývania peniaze, mladí nemali na vlastné bývanie, ale zaplatili za to krutú daň, teda hlavne nevesta. Aj keď je svokra neviem aká zlata, sú to dve rôzne domácnosti, rôzny spôsob života, rôzne generácie a povahy, je to odsúdené na konflikt. A chuderka autorka témy má k tomu aj chlapca z prvého manželstva, ktorý teda k celkovej nervozite nepomôže :( veľmi zložité to je, treba ísť do vlastného a aj s nevlastným synčekom by som odporučila veľmi regulovaný kontakt na báze návštev, výletov, kým si na seba nezvyknú. Treba mať otvorené srdce, chlapec je dieťa, ten nebude intrigovat do puberty 🙂

titimata
10. aug 2018

Tiez viem ake to je aj ked mi svokra nevykrikuje jak trtkal moj muz so svojou ex ale ako nahle by s tym zacala uz by som to.tu asi nevydrzala a odisla by som

timi1911
autor
11. aug 2018

Ja som vždy bola tá, ktorá bola ticho. Chcela som vždy len to najlepšie aby bol v rodine pokoj. Aby som aj ja ten pokoj mala. No doplatila som na to. A keď som si začala hovoriť svoj názor, už som bola tá najhoršia. Svokra sa začala sťažovať mojej mame aká nevesta som :D hľadám podnájom. Je mi to jedno či pôjde so mnou alebo nie. No musím porozmýšlať ako budem podnájom platiť, keď manžel využíva materskú a pri tom aj pracuje.

caroline_
28. dec 2018

@timi1911 ahoj, no ako si teraz na tom? 🙂

timi1911
autor
28. dec 2018

@caroline_ ahoj momentálne tak isto. Ale už sa nám bytík rysuje a do leta bývame samí 😊

caroline_
28. dec 2018

@timi1911 tak to je super 🙂 a s manželom ako? A zmenil sa nejako tvoj vzťah s jeho synom? 🙂

timi1911
autor
29. dec 2018

@caroline_ bohužiaľ nezmenil. Niekedy si prídem ako malé decko, ktoré sa doťahuje o hračku. Zakaždým keď ho má vezmem dcérku a ideme sa prejsť.