icon

Pediater(ička) Košice. Poraďte niekoho

avatar
misha666
31. jan 2009

Ahojte... chcela by som sa opýtať či mi neviete poradiť nejakeho dobreho detskeho lekara v Košiciach. dakujem za kazdu odpoved. 🙂

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 21. jún 2026 · 361 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • V Košiciach existujú pediatri s ambulanciami vybavenými CRP testami, ktorí predpisujú antibiotiká až po vyšetrení krvi (príklady z diskusie: MUDr. Oľga Trebišovská na Tatranskej, MUDr. Nemčoková na Rooseveltovej 18, MUDr. Miriam Salzerová na Terase).
  • Mnohé ambulancie ponúkajú objednávanie na presný čas alebo mimoordinančné poradne a niektorí pediatri robia prvú domácu návštevu po prepustení z pôrodnice (v diskusii zdôraznené u MUDr. Antonyovej a všeobecne: potreba nahlásiť pediatra do 24 hodín po prepustení).
  • Diskusia ukazuje, že postoje k očkovaniu sa medzi pediatrami líšia; MUDr. Klembarová je v diskusii uvádzaná ako pediatrička, ktorá „nemá problém s odkladom očkovania“, zatiaľ čo iní lekári preferujú povinné očkovanie alebo sú prísnejší.


Najčastejšie otázky

Q: Ktorí pediatri v Košiciach majú CRP v ambulancii a vyšetrujú pred predpísaním antibiotík?
A: V diskusii sú explicitne menovaní MUDr. Oľga Trebišovská (Tatranská) a MUDr. Nemčoková (Rooseveltova 18) ako pediatri, ktorí majú CRP a „nehodia ATB len tak“; MUDr. Miriam Salzerová (Terasa) a MUDr. Klembarová (Rastislavova / JUH) sú tiež uvádzané s CRP v ambulancii.

Q: Príde pediater domov po prepustení z pôrodnice a kedy treba nahlásiť pediatra?
A: Vo viacerých príspevkoch je uvedené, že väčšina pediatrov robí prvú domácu návštevu; rodič má podľa diskusie kontaktovať pediatra do 24 hodín po prepustení z pôrodnice (príklady: všeobecné odporúčania v príspevkoch, skúsenosť s MUDr. Antonyovou a MUDr. Vojtkovou).

Q: Koľko stojí ročné členstvo v ProCare podľa diskusie, ak chcem pediatra v ProCare (napr. MUDr. Adriena Tencerová)?
A: V diskusii je uvedené, že u MUDr. Adrieny Tencerovej v ProCare sa platí ročný poplatok približne 2000 SK za dieťa a približne 4500 SK za dospelého (uviedol(a) to užívateľ(ka) v téme).

Q: Ako sa pred pôrodom zaregistrovať k pediatrovi v Košiciach?
A: Diskutujúce odporúčajú zavolať alebo napísať pediatrovi a dohodnúť registráciu; konkrétne MUDr. Miriam Salzerová komunikuje aj e‑mailom ambulancia@salzer.sk alebo telefónne 091 884 0681 a umožňuje dohodnúť nahlásenie pred pôrodom.

Q: Ktorí pediatri robia rýchle testy na streptokoka alebo výtery priamo v ambulancii?
A: MUDr. Frolová (Ťahanovce) je v diskusii menovaná ako lekárka, ktorá robí CRP a „strep test“ – výter z hrdla na Streptococcus pyogenes na počkanie; iné ambulancie s CRP a možnosťou odberov sú v diskusii spomenuté u MUDr. Salzerovej, MUDr. Klembarovej a MUDr. Zborovianovej.

Q: Ktorí pediatri v Košiciach ponúkajú aj homeopatickú starostlivosť alebo alternatívne prístupy?
A: V diskusii sú ako poskytujúci homeopatiu alebo alternatívne prístupy menovaní MUDr. Nemčoková (Rooseveltova 18), MUDr. Antonyová (Furča) a niektoré ambulancie zmieňujú používanie homeopatík vedľa štandardnej liečby (príklady tiež u MUDr. Trebišovskej a MUDr. Klembarovej).

Závery z diskusie

Zhoda

  • V Košiciach sú pacientmi často preferovaní pediatri s CRP v ambulancii, ktorí neraz preferujú vyšetrenie pred predpísaním antibiotík.
  • Mnohé ambulancie umožňujú objednávanie na presný čas alebo majú poradne mimo ordinácie, čo rodičia považujú za výhodu.
  • Viaceré pediatrické ambulancie v diskusii zabezpečujú prvú návštevu bábätka v domácom prostredí po prepustení z pôrodnice, ak sa s lekárom vopred dohodnete.


Sporné názory

  • MUDr. Antonyová: časť rodičov opisuje MUDr. Antonyovú ako „úžasnú, ochotnú, robí domáce návštevy a má CRP“, iní uvádzajú negatívnu skúsenosť s jej prístupom.
  • MUDr. Salzerová: väčšina rodičov ju odporúča za CRP a osobný prístup, jedna respondentka ju kritizuje za domnelé odborné pochybenia a preferovanie známych pacientov.
  • Postoj k očkovaniu: niektorí pediatri (diskutovane napr. MUDr. Klembarová) umožňujú odklad očkovania, zatiaľ čo iní pediatriči preferujú povinné očkovania a prístup k neočkovaniu je v diskusii kontroverzný.


Otvorené otázky

  • Ktorý konkrétny pediater v Košiciach formálne nesignalizuje hygienickému úradu (RÚVZ) rodičov odmietajúcich očkovanie?
  • Ktoré ambulancie majú aktuálne voľnú kapacitu pre nahlásenie novorodenca v konkrétnych častiach Košíc (Terasa, KVP, centrum)?
  • Ktoré ambulancie stále ponúkajú prvú domácu návštevu v deň prepustenia z pôrodnice v závislosti od aktuálnych služobných rozpisov?


Spomenuté značky a firmy

ProCare, TIP TOP, Nová nemocnica, Stará nemocnica, Poliklinika Terasa, Poliklinika JUH, Poliklinika Východ, Poliklinika Nad Jazerom, Detská poliklinika (nová nemocnica), Poliklinika Ťahanovce, Poliklinika Furča, Poliklinika KVP, Gloria palác, Penta

Spomenuté produkty a metódy

CRP, výter na Streptococcus pyogenes (rýchly strep test), výtery, odbery krvi, antibiotiká (ATB), homeopatia/homeopatické lieky, serkláž, pesar, vyvolávanie pôrodu (vyvolávačka), odklad očkovania, očkovanie, Nutrilon, Sinupret, Trifed, hlásenie na RÚVZ

Miesta a osoby

Košice, Tatranská, Rooseveltova 18, Cottbuska 13, Tr. SNP 1, Budapestianska, Terasa, KVP, Furča, Ťahanovce, Nad Jazerom, Juh (Rastislavova), Sever, Jazero, Nová nemocnica, Stará nemocnica, MUDr. Oľga Trebišovská, MUDr. Alexandra Puzová, MUDr. Žofia Kissová, MUDr. Olašínová, MUDr. Antonyová, MUDr. Nemčoková, MUDr. Miriam Salzerová, MUDr. Adriena Tencerová, MUDr. Zuzana Klembarová, MUDr. Terézia Džunková, MUDr. Dana Vojtková, MUDr. Stašová, MUDr. Zborovianová, MUDr. Kočíkova Mária, MUDr. Beáta Balúchová, MUDr. Frigová / MUDr. Frolová, MUDr. Hargasová, MUDr. Dolobáč, MUDr. Varady, MUDr. Illášová Eva, MUDr. Snopková, MUDr. Hrubaľová, MUDr. Hrbaňová, MUDr. Šályová, MUDr. Kováčiková, MUDr. Zgodavová, MUDr. Gregová

avatar
marhulka88
12. jún 2011

ahojte....dobra lekarka = crp, vytery, v mladskom veku, prijemna a zaroven dobra odbornicka s ktorou sa da rozpravat otvorene nevenuje sa pocas vysetrovania dietata dalsim piatim pacientom netelefonuje pocas vysetrenia na severe pripadne v okoli? dufam ze taka dr. nie je len moja sci-fi predstava 😀

avatar
rebeka33
19. jún 2011

@katy2 prosím ťa neporadíš mi pediatra v ke, videla som ,že si prisprievala do tej témy v 2009. tak si mohla nájs´ť niekoho dobrého. Z môjich známych je málokto spokojný. len na jazere mi doporučovali dr. ale to je daleko pre mňa. niekto v starej nemocnici? Dakujem

avatar
katy2
19. jún 2011

@rebeka33 my chodime na polikliniku Terasa k dr. Gregovej.... Som velmi spokojna a mame to kusok... Je tu aj tema....
https://www.modrykonik.sk/forum/odporucania-na-detskeho-lekara/detska-lekarka-mudr-gregova-gabriela/
V starej nemocnici neviem, je to pre nas daleko, tak som ani nepatrala.....

avatar
rebeka33
20. jún 2011

@katy2 dakujem, mám vraj mať vopred vybratého pediatra, ale ja som nikoho nepoznala. možno skúsim,lebo ešte mi odporučili jednu,ale na jazere a to je fakt daleko.

avatar
katy2
20. jún 2011

@rebeka33 pediatra dopredu potrebujes, lebo sa jeho meno a adresa strediska hlasi na novorodeneckom... Posielaju tam vysledky niektorych vysetreni.... A po prichode z porodnice som volala dr. a na druhy den prisla domov k nam pozriet malu..... 🙂

avatar
nattalie
21. jún 2011

aj my ju odporucame, cakam babatko a boli sme sa dohodnut aby sme mohli k nej chodit, je fakt mila a podla diskusie sme usudili ze je to mudra zena a najviac nam vyhovuje to ze sa zaobera alternativnou medicinou co je v dnesnej dobe fantasticke ze su aj taki ludia, aj sestricka je velmi mila. Vsetkym mudrym mamickam ju odporucame! )

avatar
edusik
20. júl 2011

Zienky musim zajtra s malou k dr. Vargovej na Sever. Je to zastupujuca dr.vojtkovej. Neviem nikde najst jej ordinacne hodiny. Neviete niektora? Velka vdaka

avatar
kaktus80
9. sep 2011

Uvazujem o zmene pediatricky pre moje dve deti, hlavne z dovodu triezveho pohladu na ockovanie... poradte prosim nejaku ... Dakujem

avatar
milan2007
5. okt 2011

Náš pediater nás požiadal aby sme ho zmenili ak nechceme očkovať dieťa. Prosím poradíte, ktorý pediater v KE nás vezme ak nechceme očkovať dieťa ?

avatar
alexa_kucerova88
20. okt 2011

Ahoj, keď hľadáte šikovnú , mladú pediatričku v Košiciciach, možem vrelo odporučiť Dr.Klembarovú na poliklinike JUH.Má CRPčko aj stretest-rýchly test na streptokoka z výteru.
Dá sa u nej objednať na čas, nečaká sa v čakárni.
Antibiotika tiež nedá bez príčiny.My sme s dcérkou u nej veľmi spokojní.Má krásnu novú ambulanciu s hračkami,takže dcérka sa nebojí návštevy u nej

avatar
evca35
20. okt 2011
avatar
milan2007
24. okt 2011

@alexa_kucerova88 Ďakujem za cennú informáciu. Neviete ako to rieši lekárka s rodičmi, čo nechcú očkovať dieťa ? Myslím či nahlasuje ich hygiene, alebo nijako to rieši ináč ? Už pár krát mi bolo odporúčané Procare KE a istá lekárka, ale tam sa nám moc nechce. Po prvé prečo zbytočne za to platiť Pente 99 EUR ročne, čo činní za nijakých 16 rokov skoro 1 600 EUR a po druhé ak mám svojho lekára tak nebudem predsa komunikovať s recepciou. Predsa musia byť v KE mladý pediatri čo sú ľudský k rodičom, čo nechcú očkovať svoje ratolesti 🙂

avatar
kaktus80
28. okt 2011

no ja som zatial taku nenasiel.. a to som hodil rec asi s troma... - a boli mlade :(

avatar
majulienka27
13. nov 2011

@milan2007 ja by som tiež bola veľmi rada ak by som takú našla, ale Bohužiaľ zatiaľ viem len o tej v Pro Care a tam nepôjdeme, lebo peniažky vieme aj inak využiť, ak sa o niekom dozvieš daj vedieť 😉

avatar
abika26
15. nov 2011

my chodime s malou ku dr.Antonyovej na Polikliniku vychod na Furci.je mila,aj sestricky,objednava presne na cas,da sa jej zavolat ak chces konzultovat nejaky problem....zatial sme spokojni.

avatar
tamocka
21. nov 2011

My sme chodili k Dr. Sedliakovej na Juhu. Mame len zle skusenosti. Po pol roku sme od nej odisli k Dr. Birosovej. Zatial z nej mame velmi dobry pocit.

avatar
majulienka27
12. jan 2012

@tamocka môžem sa opýtať na Sedliakovú, čo ti na nej vadilo. Dúfam že som neurobila chybu ale momentálne sme k nej zaniesli karty no na vyšetrenie sme ešte neboli. takže neviem posúdiť, len dúfam že nedopadneme "z kaluže do blata", no my sme si dali poradiť a poradili nám ju, tak už teraz mám strach ☹(

avatar
dasulik123
13. jan 2012

@abika26 aj ja by som chcela zmenit detsku lekarku.ta pani doktorka Antonyova je mladsia alebo starsia?teraz chodime do novej nemocnice,ale mam to straaasne daleko a teraz s dvomi detickami cestovat po autobusoch z Furce a prestupovat,tak je to uz dost komplikovane.a co sa tyka vysetrenia crp testu?robi ho?

avatar
abika26
13. jan 2012

@dasulik123 to crp ti neviem naisto povedat ci ma lebo nastastie sme zatial este nepotrebovali,ale myslim ze ano a ked nie tak v ramci polikliniky urcite,ved to teraz uz kazdy lekar musi mat.a pani doktorka je starsia,tak okolo 45-50r.

avatar
tamocka
13. jan 2012

@majulienka27 kazda poradna bola len o vazeni a merani. Ked sme mali problem s reakciou na ockovanie TBC, tak nas sestricka poslala na zle miesto. Kedze nasa nie je kojena, tak som zacala s prikrmom od ukonceneho 4. mesiaca. Ked som to povedala na poradni, hned ma zprdla, ze nemam citat komercne clanky, ze ma pit mlieko az do 6. mesiaca. Najviac ma zarazilo, ked mi povedala, ze mam zacat zo surovim jablkom. Potom sa ma opytala, ci chcem obezne dieta. Na moj vkus ma velmi zastarale sposoby. Nepozna nove lieky a sama sa k tomu aj priznala. Kazda navsteva bola pre mna stres. Niekto si ju chvali a niekto nie. Vyskusaj, mozno ti sadne a ked nie, tak po 6. mesiacoch mozes vymenit. Potom daj vediet, ako si pochodila. 🙂

avatar
majulienka27
13. jan 2012

@tamocka veď na to sa spolieham, že ak si nesadneme tak poputujeme ďalej a možno budeme mať viac šťastia, ,,,ale nepredbiehajme zatiaľ 😉

avatar
lyenka
23. jan 2012

@milan2007
@kaktus80
@majulienka27
ahojte, nepodarilo sa vam predsa najst ustretovu pediarticku v Ke ohladom ockovania? okrem aj mne odporucanej pediatricky v Pro-care, intenzivne hladam, pytam sa a kde nic tu nic, ak by nahodou tak radsej info cez IP 🙂

avatar
alex31
23. jan 2012

Lyenka ... ja som menila pediatricku uz trikrat a to ma maly len nieco cez dva roky .... dost som bola proti snazivemu podavaniu ATB predchadzajucich lekarok ... teraz mame doktorku na Jazere ... MUDr. ILLAŠOVÁ Eva a som maximlane spokojna .... s pristupom, liecbou, podavanim liekov .... pre mna je vyhodou aj to ze sa venuje homeopatii co u mna dost boduje. Ak by si chcela najdes ju aj na nete ak si zadas jej meno a pre istou aj Kosice.

avatar
adka.baby
23. jan 2012

@dasulik123 Ahoj Dr.Antonyová má CRP a aj ho patrične používa,v žiadnom prípade bezhlavo nedáva antibiotiká.Ja som s ňou maximálne spokojná. Kludne sa pýtaj. 😉

avatar
teleranka
23. jan 2012

neviete mi prosim baby poradit dobreho pediatra-pediatricku v starom meste???
dakujem krasne

avatar
nattalie
23. jan 2012

@daducha ahojky uplne s tebou suhlasim, aj my k nej chodime je uzasna, a fakte najlepsie je to ze sa snazi liecit nielen tou chemiou ale hlada nejake ine riesenia vo forme homeopatik, a je velmi dobre poradit aj o zdravej vyzive. je skvela))

avatar
teleranka
24. jan 2012

@nattalie a ku komu to chodite?

avatar
nattalie
24. jan 2012

aha ) ku Nemčokovej na Roosveltovu , to je hned jak je Gloria palac.

avatar
labasovazuzana
16. feb 2012

Ahojte všetci ktorí márne hľadáte dobrú pediatričku v Košiaich
Ja som práve začala chodiť na doporučenie kamarátky k MUDr.Klembarovej na polikliniku na Rastislavovej.Sme strašne spokojný.
Mám 2 ročného synčeka a čerstvé bábätko a u predošlej nemenovanej doktorky sme neboli spokojní.
Veľmi milá, poradí, poradne nie sú len o vážení a meraní, možem sa na všetko pýtať aj mailom, ked niečo zabudnem v ambulancii.
S očkovaním nemá problém.Nenúti.:)

avatar
jelenekova
16. feb 2012

Ahojky🙂, možem potvrdiť MUDr.Klembarová je naša najúžasnejšia pani doktorka.
Vždy ochotná a milá.A nečaká sa dlho🙂
ATB fakt len v nevyhnutnom prípade,radšej si zavolá die´tatko skor na kontrolu a snaží sa bez ATB a čo najmenej chémie a čo najviac prírodných liekov🙂