Pomôžme 5-člennej rodine k dôstojnému životu

4. okt 2023

Ľudia, ktorých poznám, potrebujú pomoc. Možno niekto môže prispieť. Malo by to ísť na "STENU", ale niečo mi nefunguje, asi je chyba v prehliadači.

https://www.donio.sk/pomozme-rodine-k-dostojnem...

janai1
4. okt 2023

Otec detí je kde?

pribinak
4. okt 2023

Ani jedno dieťa nemá otca? Prečo nemá aspoň nejakú brigádu?

autor
4. okt 2023

@janai1 To neviem, nepríde mi vhodné pýtať sa. Kamarátka zháňala veci pre jej deti, zopár krát sme jej niečo poslali. Pokiaľ viem, veľmi sa snaží, mala aj brigády, ale momentálne je na tom vraj zdravotne zle.

pribinak
4. okt 2023

Práveže veď to je dosť dôležité, tým by sa vyriešili hneď 3 veci - výživné či sirotský dôchodok pre každé dieťa
To je systémové opatrenie ktoré jej zabezpečí každý mesiac príjem a nie žobrať peniaze kade-tade a čakať či sa niekto zľutuje

petulda333
4. okt 2023

Odkial su?

janai1
4. okt 2023

Mňa zas nepríde vhodné robiť si 4 detí a nevedieť sa o ne postarať

petulda333
4. okt 2023

@janai1 a budem zla,velmi zla,no myslim,ze tych deti este bude

lenkasarka
4. okt 2023

Tieto zbierky podporujú ludi v tom,aby si nehľadali prácu. Načo, keď sa vzdy niekto ochotný nájde. Mne je to síce jedno z mojich nik neprispieva,len sa vzdy pozastavim nad tým čo je už spomenuté vyššie. Neviem uživiť jedno tak si spravím ďalšie 3,4 aj 6. Je mi ľúto deti,lebo tie za to nemôžu,ale matky mi ľúto nie je(viem som zlá) teraz je na jedno dieťa 60 eur. Keď to skrtnu,čo je veľmi pravdepodobne a pôjdu prídavky dole dajme tomu na polovicu co bude 120 eur hned dole,tak čo pre pána budú jesť.

niceboy
5. okt 2023

@janai1 presne

nika11103
5. okt 2023

@lenkasarka moja reč …. Ja by som tiež mala deti aj 10, ale keď raz viem , že na to najmä finančne nemám , tak hold smola . Teraz jednej dcére by som dopriala toho viac , má všetko čo potrebuje samozrejme , ale mame to tak akurát . Ďalšie dieťa by už bola vyslovene nezodpovednosť 🙂 . Radšej sa dobre postarať o jedno ako mat ich 7 a potom toto … tiež mi ich je ľúto 😕

simona20201309
5. okt 2023

Typická lenivá ženská ktorá bude celý život len naťahovať ruky. Takýmto prípadom nikdy nepomôžem, lebo neučí ich to nič iné ako to, že mi majú všetci naokolo pomáhať....!
Ma slúchadlo? Ma. Nemá ruky? Má!
Nemá nohy? Ma.
Upratovať nemusí s usami. Pani nech si čím skôr nájde prácu, aby jej deti nemuseli zažívať existenčné problémy.

simona20201309
5. okt 2023

A už totálne ma doziera to, že vycapi fotku svojich detí a nie seba. Aby sa hanbili chalani? Ona je kde?

maximiliana
5. okt 2023

Videla som to v nejakej skupine na FB... deti ma tri a pokial si pamatam otec je tiez tam...

majka99999
5. okt 2023

Ako my, co mame prijem 10x taky, mame deti 2, takze bolo by nacase zacat pouzivat mozog. Nech mi niekto nehovori, ze ked mali tie deti 2, tak boli bohati a zrazu pri 3. tehotenstve o vsetko prisli. Ja darujem veci, aj teraz nedavno korcule a prilbu po malom som posunula zdarma, ale davat nezodpovednym ludom peniaze? Odkial asi ma tych 380 eur? To su tiez nase peniaze, minimalne tych 180 eur z pridavkov. Smutne, ze casto z takychto deticiek vyrastu rovnaki ludia, lebo ine nepoznaju, len robit si deti, nech sa stat a dobri ludia poskladaju... 🫤

janai1
5. okt 2023

@maximiliana naozaj? Tak potom ako to na tom donio overujú keď o mužovi ani pol slova?

nika523
5. okt 2023

Takých by bolo.... Určite, narobili si deti tak nech sa starajú, muž je kde, prečo nerobí? Či nemá manžela? Tak potom výživné, sirotské atď... A ona že nosí slúchadlá? S tým sa dá robiť a nie žobrať. Všetko zadarmo by chceli 🙉

chodec15
5. okt 2023

Nas prijem je 380 eur, snazila som sa vybavovat invalidny, ale neschvalili mi ho. Teda pravdepodobne nepracujem, zijem z davok, nedali mi dalsiu davku (ID), jedno dieta mi nestacilo, mam tri, do prace sa mi prilis nechce, poslite mi peniaze. Vychovavam buducich (snedych) danovych poplatnikov. Viem, som sprosty, hanba mi. 🙂
Inak ma napadlo, preco osadnici nejdu na onlyfans a tam neuverejnuju kratke videa zo zivota. Malo by to mozno vacsi uspech ako kardasianky. Amici by neverili, ze takto (v Europe) niekto dokaze zit.

nika523
5. okt 2023

@chodec15 super napísané 👍

majlo1234
5. okt 2023

@chodec15 ja by som nebola taka ostra. Aj vzdelana vydata zena s dvoma malymi detmi ma problem zihnat si pracu v niektorych regionoch, vid niektore temy. Amici maju vlastny white trash, ale ako napad dobre. Ide nanestastie casto o generacnu chudobu, z ktorej sa tazko dostava. A nam bielym privilegovanym sa tu lahko nadava tymto ludom, ale nikdy by sme si nechceli vyskusat byt v ich kozi

petulda333
5. okt 2023

@majlo1234 to mas sice pravdu,ale uz by sa mali naucit,ze pokial ledva uzivia seba,tak s detmi to bude len horsie. A ked uz maju jedno a problem vyzit,tak si nerobim dalsie a dalsie

majlo1234
5. okt 2023

@petulda333 tam je problem vzdelanie aj gramotnost. Ale nakoniec, je aj kopec bielych rodin, kde obaja rodicia nepracuju a lwn robia deti. Lwbo sex je zabava zadarmo, ale nevie sa, ako to funguje s otehotnenim😒 a to je len spicka ladovca tohto problemu.

petulda333
5. okt 2023

@majlo1234 ano,mame takych susedov. Ja chapem,ze nemaju vzdelanie atd. No aj hlupy clovek musi vediet,ze ked nemam pre seba,tak neuzivim ani dieta.