Ako a kde sa vybavuje rodný list, kartička poistenca a prídavky?

domi09
9. sep 2022

Ahojte zienky🙂

Neviete,ako to je teraz po novom,ked zena porodi s rodnym listom,kartickou poistenca,s pridavkami atd..
Ci to musite osobne ist,ako predtym sa chodilo,alebo to vybavi za Vas dako nemocnica..
Lebo mam o chvilu termim a chcem vediet,ako to teraz je.
Dakujem.🙂

sims122
9. sep 2022

@domi09 my sme si rodný list museli vybaviť napriek tomu ze už to malo ísť automaticky, kartička poistenca nám prišla bez vybavenia, príspevok pri narodení dúfam ze príde.. A prídavky som vybavila cez email s úradom prace

domi09
autor
9. sep 2022

@sims122
A o ten prispevok pri narodeni si musim vybavit,alebo mi ho automaticky poslu? Ked to po novom teraz neviem ako finguje

sims122
9. sep 2022

@domi09 podľa mňa to príde automaticky, ale ja ešte čakám

diana999
9. sep 2022

@sims122 stačilo zaslať tlačivo vyplnené alebo trebalo aj nejako s OP? Myksim používať čítačku op a tak

bu1bu
9. sep 2022

RL nam volali že si môžme poňho prísť( šiel manzel), kartička poistenca prisla poštou, prídavok na dieťa vybavený online na štátnom portály, príspevok pri narodení dieťaťa prišiel automaticky. Nemusela som opustiť posteľ aby som vsetko mala vybavené, KONEČNE závan 21. storočia 😊. Aj keď pracovníčka UPSVaR sa snažila ma telefonicky presvedčiť o tom, že potrebuje odomna potvrdenie od gynekológa, avšak veľmi rýchlo som jej vysvetlila “ kde je sever” a keďže nechcela mať na krku sťažnosť dala pokoj a do 30 dni som príspevok mala na účte.

sims122
9. sep 2022

@diana999 nevybavovala som nič ale ešte mi neprišli peniaze. Vraj príspevok príde automaticky tak uvidime

domi09
autor
11. sep 2022

@sims122
Aha dobre. Lebo to som nevedela,ci dakde ist po uradoch alebo ako.. potom dajte vediet,ci vam prisli tie peniaze..