Ako a kedy sa regsitrovať na úrade práce?

12. dec 2021

Poradte prosim, konci mi rodicak 2.1. Dokedy a ako sa registrovat na urade prace? Nikdy som nebola nezamestnana. Aky je rozdiel medzi nezamestnanym a matkou starajucou sa o dieta po 3 rokoch aj ked chodi do skolky? Ako teraz vlastne funguju urady prace, da sa to vybavit inak ako osobne?

anne_mary2
12. dec 2021

ahoj, no ked si nezamestnana tak si evidovana na upsvare + poberas podporu ak mas na nu narok..
Ak sa staras o dieta od 3-6 r tak si dalej na rodicaku a poberas rodicovsky prispevok.. ale tak to ked neni m tomu dovod / diagnoza, a dieta chodi do skolky bez diagnoz normalne tak jedine upsvar.
hlasit sa da teraz aj vyplnenim online ziadosti lebo covid,

loginexistuje
12. dec 2021

do 7 kalendarnych dni sa treba registrovat prvy krat treba osobne budes potrebovat viacero dokladov vysvedcenie z najvyssiehosntupna vzdelania napr atd
rozdiel nie je ziaden medzi matkou a inym nezamestnanym ako casto budes sa chodit hlasit kolko potvrdeni o hladani zamestnania ci posielanie na pohovory to ti povedia tam to sa stale meni

loginexistuje
12. dec 2021

co pise
@anne_mary2 nie je pravda ziaden rodicak nedostanes to uz skoncilo a na podporu ak netrval tvoj pracovny pomer pocas RD nevznikne narok

autor
12. dec 2021

@loginexistuje na podporu nemam narok, zmluva mi skoncila den pred nastupom na matersku. Pandemicky viem , ze skoncil, dieta nema ziadnu diagnozu, takze ani predlzeny, to tiez viem....ja som sa pytala presne na tie matky, ktore sa chodia menej hlasit, ci to ma okrem toho aj nejaku inu vyhodu/ nevyhodu.

autor
12. dec 2021

@anne_mary2 si si ista tym vyplnenim ziadosti online? to by bolo skvele

loginexistuje
12. dec 2021

mas aktivivany edesk a eID kartu s aktivovanym zep ? ak ano da sa aj elektronicky https://www.upsvr.gov.sk/obcan/skoncil-som-zame...

9lf9
12. dec 2021

v case mimoriadnej situacie nemusi mat aktivny elektornicky podpis a moze sa zoiadost zaslat na mail aj tak. Do 7 kal.dni od dovrsenia 3r veku dietata.

autor
12. dec 2021

@loginexistuje to nemam, ale ak nemusi, tak len ziadost, kopia op a diplom, skvele, dakujen

bebe8888
14. dec 2021

Môžeš sa zaregistrovať v zdravotnej poistovni ako rodič starajúci sa o dieťa do 6 rokov s tým, že dieťa môže chodiť do škôlky na 4 hodiny. Nemusíš byť na úrade práce.

autor
14. dec 2021

@bebe8888 dieta uz chodi do skolky na cely den, takze toto nebude mozne