Ako postupovať pri vybavení splnomocnenia?

smoulinka1116
6. okt 2019

Dobrý večer chcela by som sa spýtať ako postupovať keď chcem vybaviť splnomocnenie s tým že ja som osoba, ktorá bude splnomocnenca. Stačí len na poštu zájsť alebo aj na mestský úrad bude treba overiť podpis,nevie niekto náhodou?? Ziadatelka je mi priateľka, ktorá je momentálne hospitalizovana a má jej prísť PN, ktorú si však ona nevie prevziať osobne. Za všetky rady ďakujem

akecheta
6. okt 2019

@smoulinka1116 No pokiaľ je na PN, môže dávky žiadať na svoj účet, ale tú žiadosť musí ona podpísať, že chce peniaze dostávať na bankový účet, tak jedine ísť na úrad práce ak je nezamestnaná, poprosiť o tlačivo, kde si žiada dostávať PN na b.ú. a ísť jej to dať podpísať do nemocnice a odniesť naspäť na Upsvr. Ty musíš z nemocnice odniesť na úrad potvrdenie o tom, že je hospitalizovaná. Myslím si, že na to nepotrebuješ splnomocnenie, aby si vybavila nejaké tlačivá.

luckamorka
6. okt 2019

@smoulinka1116 ak myslíš splnomocnenie na preberanie zásielok, tam sa neoverujú podpisy - musíte prísť obe osobne a podpísať pred pracovníčkou pošty, ktorej sa preukážete občianskym.. ak ale chcete aj do vlastných rúk, to tam treba zvlášť vyznačiť, inak ti to aj tak nedajú

suzitok
7. okt 2019

Ak mas byt ty splnomocnená, tak splnomocnenie pise priateľka, musi byt overený podpis..
Ak by to chcela vybavit na pošte, tak aj tam musi ist osobne oznamit, ze ty budes preberat, popripade necha vyhotoviť tzv.modru kartu na základe ktorej ti vydaju vsetko co jej je adresovane, su tam ale vynimky na zasielky do vlastnych ruk

ejmylia
7. okt 2019

Dá sa to vybaviť na pošte, ale v takomto prípade by tam musela byť aj ona. Asi najlepšie bude ak by si jej vzala to tlačivo na zmenu zasielania pn. Ona by to v nemocnici podpísala a ty by si to na sociálku zaniesla