Ako sa dá zistiť pracovný pomer osoby v zahraničí?

namakuz
19. aug 2012

Vie mi prosím niekto poradiť, ako je možné zistiť, či fyzická osoba pracuje niekde v zahraničí? Cez koho, aký úrad... ?
Ide o to, že otec maloletej sa už roky bráni zvýšeniu výživného, úmyselne nepracuje na SK, stále tvrdí, že nič nemá, ale v skutočnosti si nežije zle. V minulosti pracoval v Nemecku a v súčasnosti mám podozrenie, že tam pracuje opäť. Nemá zmysel podávať návrh na zvýšenie výživného, pokiaľ neviem, kde dotyčná osoba pracuje.... žiaden súd nebude zisťovať pracovný pomer v zahraničí, pokiaľ neviem o konkrétnom zamestnávateľovi... Mám už roky problém zistiť čo robí...
Ďakujem za rady.

sisaha
19. aug 2012

asi jedine cez danovy urad.

adros
19. aug 2012

http://www.ucps.sk/Posobnost_a_ulohy_Centra_pre... ak viete aspoň krajinu, kde pracuje, tak skúste tu 😉

sintra
21. aug 2012

Pokial pracuje v zahranici, navrh na zvysenie vyzivneho kludne mozes podat, je povinny dokladovat svoje prijmy danovym priznanim. Sud ho k tomu vyzve.

kawaa
21. nov 2012

Urcite podaj navrh na zvysenie vyzivneho. Sam sud ho vyzve, aby zdokladoval svoje prijmy.
Ak by si potrebovala pravnika, poznam jednu velmi dobru co sa zaobera rodinnym pravom ( a teda aj vyzivným)
č. 0915 731037
drzim palce 🙂