Ako si vymôcť vlastné veci?

anieli_1
17. máj 2017

Ahojte potrebujem radu pre kamarátku. Dostala do dosť zlej situácie . Odišla od priateľa s ktorým má syna. Spolu postavili dom resp ona do neho dala dosť peňazí svojich zariadenie hlavne spotrebiče a tak..dom je písaný na neho ale všetko čo kúpila tak ma bloky od toho.....No musela odísť lebo ju dosť psychicky týral a potom už aj fyzicky a nakoniec jej zobral aj auto ktoré si kúpila ona a je písané na ňu a zobral jej aj kľúče od domu....Išla k policajtom že jej ukradol auto a nemôže sa dostať k svojim veciam a že sa ho bojí tam sama ísť keďže ju udrel....Policajti jej povedali že nech si to s ním vybaví sama ....Išla tam keď nebol doma a vlamala sa do domu a našla náhradné kľúče od auta a zobrala si pár vecí pre seba a malého ale to sa nedalo všetko....A keďže policajti dávajú ruky preč čo má robiť aby sa normálne dostala k svojim veciam ? Chce podať aj o výživné a nechce aby sa stretával s malým lebo sa bojí že mu môže ublížiť keď mu prepne kde treba podať žiadosť lebo malý má trvalé v tom dome a ona u rodičov v inom okrese. Malý má 2 roky. Ďakujem za každú radu.

sopka10
17. máj 2017

tak nech da malemu trvale bydlisko ta kde ma aj ona

katarinamarkova
17. máj 2017

@anieli_1 to auto je fakt písané na ňu? resp. vravela policajtom aj o krádeži svojho auta?
skutočne sa mi nechce veriť, že po ohlásení krádeže ťa policajt pošle domov - choďte si to vyriešiť sama.
ten dom chápem - nie je jej......môže to riešiť súdne, resp. s doprovodom schopných kamarátov.....
ale to, že niekto ohlási krádež a pošlú ho takto domov fakt neverím.

anieli_1
autor
17. máj 2017

@katarinamarkova áno je jej to auto...Niečo spísali ale to je všetko....Auto má ako som písala dostala sa svojpomocne k nemu.... Malý tam na oblečenie aj ona keď už nič iné....Keby jej pomáhajú policajti tak nepíšem sem ...
@sopka10 čo to vyrieši? Nepochopila som ...Ja sa pýtam kde má podať žiadosť i výživné keďže je to v inom okrese...

sopka10
17. máj 2017

@anieli_1 No v prvom rade by bolo celkom k veci mat matka a dieta to iste trvale bydlisko a pototm ziadat na sud o vyzivne .

anieli_1
autor
17. máj 2017

@sopka10 jej ani moc nejde o výživné ako o to aby bolo zverené jej a on nemal stretávky resp len v jej prítomnosti alebo niekoho iného lebo sa bojí o malého...Nechcem tu hovoriť detaily teraz je dôležité ako odtiaľ dostane tie veci.. ....Ale poviem jej nech mu zmení trvalé bydlisko ...

mandala77
17. máj 2017

@anieli_1 že nech si to s ním vybaví sama??? By som sa na nich sťažovala. Nech to rieši s policajtmi ešte raz, oni takéto veci, kde je násilie, musia riešiť. Nech zavolá na národnú bezplatnú non stop linku pre týrané ženy, číslo nájde na nete a povie čo sa stalo a ako postupovali policajti. Poradia jej. Oni by mohli jeho vykázať z bytu. Teraz to je tuším na 48 hodín.

sopka10
17. máj 2017

@anieli_1 sak si idem po veci za asistencie policie , ak policia nic nerobi tak idem za dalsou policiou , no a zakaz styku alebo len v jej pritomnosti stretavanie sa s dietatom no tak to musi mat ale silne dovody a dokazy na sude.... a aj tak je to na posudku od psychologa a aj na sudcovi... a pokial malu on na zivote neohrozuje tak mu zakaz nedaju a ani ho nebudu obmedzovat... no a tie veci tak nech sa vlame zas alebo zase len policiu.... a aj nie tka nech si zavola kamosa buchaca a nech jej pomoze podrzat mu hubu pokial si ona vezme svoje veci... a hlavne ... tie blocky co ma nech nevyhadzuje

anieli_1
autor
17. máj 2017

@mandala77 vieš ona nikdy nešla k doktorovi lebo že čo mi povedia keď jej dal jednu facku že jej ani neuveria....Takže o tom nemá záznam ale napr jej dcéra ( z predchádzajúceho manželstva) majú striedavku tak vie povedať že ako jej ubližoval a nadával....Lenže bude mať 7 rokov neviem či také svedectvo závaží....Chcem jej ozaj pomôcť a sama neviem ako to riešiť....

sopka10
17. máj 2017

@anieli_1 napis spravu , moji rodicia sa tiez rozviedli a taky isty problem mala matka , viem o tom nieco

mandala77
17. máj 2017

@anieli_1 myslím, že to vôbec nie je podstatné. Ak jej chceš pomôcť, zavolajte na tú linku. Tu nič neporiešiš, tam budete kontaktovať odborníčky, čo s tým denno denne robia. A ešte aby tí policajti nemali z toho problém, že jej odmietli pomôcť.

anieli_1
autor
17. máj 2017

@sopka10 ja som jej povedala že je to veľmi ťažké zariadiť a dokázať....Ona sa len bojí že malému ublíži keď mu prepne...Zatiaľ mu neublížil ale on nieje normálny ...Vravela mi že jej vravel že pod Zlatko nebudeme sa už hádať tak išla k nemu a potom jej začal hneď nadávať do ku... a bit ju potom zas že prepáč a išiel ju túliť a potom ju zas hneď napadol...On nemôže byť normálny...
A policajti napísali len nejaký papier a to je všetko nikto nič nerobí že si to má riešiť sama
A ešte otázka môže zmeniť bez jeho dovolenia ti trvalé bydlisko malému?

anieli_1
autor
17. máj 2017

@mandala77 som jej písala a že zajtra bude hneď volať ďakujem...Ona nemá problém s peniazmi a aj tak vidis že si žena nepomôže

mandala77
17. máj 2017

@anieli_1 má problém s debilom, o to je to horšie.
Tam jej pomôžu a nasmerujú ju.

anieli_1
autor
17. máj 2017

@mandala77 hej keby aj nevymiznú tie veci čo tam nakúpila ale aspoň osobné veci nech jej vráti aj malému....A nevieš ako je to s tým trvalým pre malého nepotrebuje jeho povolenie?

anieli_1
autor
17. máj 2017

@mandala77 nevymoze tam malo byt

juliet86
17. máj 2017

@anieli_1 kamoska nech ide na iny okrsok. Nech napise ombudsmanke. Detskej obmudsmanke. Pozri si stranka: pomocobetiamnasilia.sk plus normalne zavolaj na linku dovery atd atd tam ti socialne pracovnicky poradia aj s pravnymi radami. Skus zavolat do azyl domu navrat/duha atd

mandala77
17. máj 2017

@anieli_1 neviem, nech sa spýta zajtra. Oni ju určite nasmerujú a poradia jej pomoc aj v jej blízkom okolí.

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anieli_1
autor
18. máj 2017

@juliet86
@zltyslonik ona zatiaľ býva v jaslickach kým poriešiť nájom nejaký a ako som písala auto si bola vziať keď nebol doma.....Ona sa ho veľmi bojí naozaj a nechce mu ani zavolať ani nič...
Ďakujeme za rady dnes určite bude volať na tu linku pre týrané ženy som zvedavá čo jej poradia

veronikaszabova
18. máj 2017

@anieli_1 mna hlavne zarazilo, preco matka a syn nemaju rovnaky TP? Ved dieta sa vzdy hlasi na pobyt tam, kde ma matka...
TP moze zmenit aj bez neho...
K veciam - vzala by som si na pomoc dvoch bezkrkych kamaratov a hotovo...

anieli_1
autor
18. máj 2017

@veronikaszabova no neviem prečo to tak urobili....A dnes ide volať na tu linku keď jej nepomôžu tak budeme musieť poháňať niekoho takého ...To nieje normálne aby ti mohol niekto zadržiavať veci...

esther03
18. máj 2017

@anieli_1 zmenit trvaly pobyt dietatu. Ze na co? No na to, aby si podavala vsetky sudne veci v mieste TP dietata. Cize, ak TP dietatu nezmeni, povada va prislusnom sude kde ma malolety TP. A ano moze TP zmenit aj bez otca dietata. Plus by som potom podlala neodkladko na zverenie a vyzivne.

jasminet
18. máj 2017

ak chce vyplatit tie peniaze co nastrkala do cudzieho domu, na to potrebuje rozhodnutie sudu. ak ich chce naspat, asi tiez. toto jej nejlepsie poradi pravnik - pises, ze s peniazmi problem nema, tak nevidim problem si nejakeho zaplatit.

neveriiiiim, ze prisla podat oznamenie o kradezi auta a policajti ju poslali prec, aby si to so zlodejom vyriesila sama. bud to auto nie je pisane na nu, alebo ... a aj to s vecmi - kedze to nie je jej dom, policajti nemozu ist za majitelom a prinutit ho pustit dnu kadekoho aby si bral co chce, lebo je to vraj jeho... az na zaklade niecoho sa to deje...

esther03
18. máj 2017

@jasminet mozno ak tam ma prechodny pobyt, PZ mohol asistovat pri vyzdvihnuti si osobnych veci jej a dietata. Ale to je tak asi vsetko. Ostatne ako pises cez sud. A s tym autom sa mi to tiez nezda.

danusskaaa
18. máj 2017

Policajti sú povinní asistovať pri prevzatí osobnych vecí (ak teda nie je niečo urgentne na vybavenie) avšak muž musí dobrovoľne sprístupniť dom/byt. Nemôžu sa tam "vlamat". Ostávajú väčšinou pri celomylom prebrati aby nenastalo fyzicke stretnutne - ktore keby náhodou nastalo vtedy môžu zasiahnuť. Inak nemajú moc veľa právomoci 😒 ak kamoška pôjde do domu/bytu bez mužovho dovolenka, môže to byť klasifikované ako krádež a vstup na súkromný pozemok. Bohužiaľ, veľmi zamotana situácia, ktorá sa ťažko rieši 😠 co tak skúsiť konfrontáciu s rodinou? Kamoškinou i tou priatelovou (aj keď nie stále sa to sa) v prípade akéhokoľvek napadnutia treba hneď ohlásiť na polícii a ísť na ošetrenie (aj keď to bude len obyčajná facka)

obsadenemeno
18. máj 2017

ja viem, ze je to mimo temy, ale neda mi - na jaku marisku ta kamoska s nim bola, ked sa takto spraval k jej dcere a k nej? A este si zakvasila druhe s nim?
Ked bol taky zly a nasilny a cojaviemcoeste???
...zase jedna z tych zufaliek, co hocijaky chlap lepsi nez zivot single??? Podla vsetkeho uz mala byt trosku poucena, kedze ma dceru s niekym inym.

zeny, zeny, kedy zacnete rozmyslat hlavou a nie tym, co je medzi nohami...... 😠

rant over.

alex49
18. máj 2017

veci s cudzieho domu vymôže iba súdne a nech nikde nehovorí, že sa tam vlámala, ešte si priťaží 😠

sasa1310
18. máj 2017

@anieli_1 prečo investovala do domu cudziemu v podstate, kde nemala ani trvalý pobyt?
už mala jedno dieťa, tak už nejakú tú skúsenosť predsa mala.
Potom sa divíme, že sa matky s deťmi dostanú do takejto situácie.

sasa1310
18. máj 2017

@anieli_1
a jedno nechápem, prečo keď odchádzala odtiaľ si nevzala auto so sebou? A tiež veci. Obstarám dodávku a zaplatím chlapov a idem. Skúsil by sa jej dotknúť pred svedkami? Riadne pochybujem. Niečo by oponoval, volala by som políciu.
Auto nedal? Čakal by som pred jeho barákom, zavolala políciu, že mi ukradli auto, ale som si ho sama našla a s ich pomocou nech ho dotyčný vráti.
Takýto si trúfajú, keď na to nemajú svedkov.
Poprípade s rodičmi mala prísť pre veci

mandala77
18. máj 2017

takéto komentáre a podobné myslenie sú odrazom nedostatočnej informovanosti a neznalosti problému. Ešteže sa nemusí spoliehať na koníka, to by dopadla.