Ako si vymôcť vlastné veci?

anieli_1
17. máj 2017

Ahojte potrebujem radu pre kamarátku. Dostala do dosť zlej situácie . Odišla od priateľa s ktorým má syna. Spolu postavili dom resp ona do neho dala dosť peňazí svojich zariadenie hlavne spotrebiče a tak..dom je písaný na neho ale všetko čo kúpila tak ma bloky od toho.....No musela odísť lebo ju dosť psychicky týral a potom už aj fyzicky a nakoniec jej zobral aj auto ktoré si kúpila ona a je písané na ňu a zobral jej aj kľúče od domu....Išla k policajtom že jej ukradol auto a nemôže sa dostať k svojim veciam a že sa ho bojí tam sama ísť keďže ju udrel....Policajti jej povedali že nech si to s ním vybaví sama ....Išla tam keď nebol doma a vlamala sa do domu a našla náhradné kľúče od auta a zobrala si pár vecí pre seba a malého ale to sa nedalo všetko....A keďže policajti dávajú ruky preč čo má robiť aby sa normálne dostala k svojim veciam ? Chce podať aj o výživné a nechce aby sa stretával s malým lebo sa bojí že mu môže ublížiť keď mu prepne kde treba podať žiadosť lebo malý má trvalé v tom dome a ona u rodičov v inom okrese. Malý má 2 roky. Ďakujem za každú radu.

anieli_1
autor
18. máj 2017

@danusskaaa ja som jej tiež vravela že má všetko hlásiť .....Ona sa ho dosť boji a ja ju aj chápem a nechcem riešiť čo bolo a prečo urobila to a to ale ako jej pomôcť
@mandala77 ona to našťastie nečíta a ja to listujem jedným okom len to čo potrebujem vedieť .. koniny typu určite auto nebolo písané na ňu má vôbec nezaujímajú som na MK nie jeden rok takže sliepky čo totálne neporadia len kvakaju má nevyvedu z miery ....Ja mám dosť aj iných starostí ako si vymýšľať príbehy 😂😂 ďakujem pekne za rady hádam sa to už niekde pohne dnes som nemala vôbec čas s ňou riešiť či volala na tu linku tak som sama zvedavá

danusskaaa
18. máj 2017

@anieli_1 a keby ste sa pozbierali nejaki odvážlivci a šli tam s nou? Vyskakoval by chudáčik, keby bol sam??? Ťažko radiť, lebo to je veľmi zlá situácia. Zo všetkého môže vzniknúť "kradez" keďže je dom jeho. Asi len právnika najať, čo sa vyzná v takýchto prípadoch. Držím palce, nech si kamoška co najskôr žije svoj kľudný život s drobcom

anieli_1
autor
18. máj 2017

@danusskaaa ďakujeme veď to sa ona bojí že sa to celé zvrtne a ešte nejaká bitka nastane alebo hocičo...Už som ju poslala aj za jednou právničkou ....Dúfam že sa k nim dostane skôr ako to zničí...