Ako to je pri dokladovaní nezvyčajného mena pre dieťa?

robertf
15. jan 2013

Ahoj.v aprili cakame tolko vytuzenu princeznicku,ktorej chceme dat francuzske dievcenske meno...Viete nam poradit,kedy a komu zahlasit tuto skutocnost a ci je treba zdokladoat povod a vyznam mena,aj s udanim menin v kalendari danej krajiny?stacia stiahnute informacie z netu,alebo sa treba obratit na konzulat alebo pod danej krajiny?dakujeme za radu

lubina
15. jan 2013

Treba zajst na matriku a povedat im meno. Ak uz take u nas v matrike je, tak sa nic nemusi dokladovat. Ak nie je,t ak by immalo stacit aj stiahnutie z netu, ze take meno je v inej krajine. Ale ako pisem, najlepsie na matriku, vlastna skusenost 🙂

kalifa28
15. jan 2013

číta sa ejmí?

eimuska09
15. jan 2013

Našej malej sme dali francúzske meno AIMÉE a na matriku sme doložili stránku z netu kde sa meno nachádza a aký je jeho význam (asi skúmajú, aby nebolo hanlivé).

andrejka1974
15. jan 2013

ahoj tak v tomto ti poradim , ja mam dve dcerky s nezvycajnymi menami, ale nam sa velmi pacia a staci ti , aby meno bolo v knizke meno pre vase dieta , alebo ako u mna pri starsej dcerke som si to stiahla z internetu a dala im papier a nerobili ziadny problem ja mam dcerky Sindy a Riana pisu sa takto po slovensky 🙂 🙂 🙂 ak by si chcela overit meno mam tu knizku a mozem sa ti tam kuknut ked tak mi napis do ip ked tu su len otazky a neda sa odpovedat

zuzlik_666
16. jan 2013

robim na novorodencoch, prisla som uz s velmi zvlastnymi menami do kontaktu, ale nikdy sme nemali prolem napisat babatku meno... Ani neviem o tom, zeby nam matrikarka hlasila, ze nezapisu meno babatka... Podmienkou je, aby meno nebolo dehonestujuce a nebola to nadavka... 😎

kmkke
16. jan 2013

Jeden znamy dal dcere meno Tilia co je po latinsky lipa,kedze to nie je meno,nechceli ho zapisat.Tak isiel na americke velvyslanectvo nech mu potvrdia ze u nich to mozne je - amici davaju zvlastne mena.Dali mu potvrdenie ze u nich by meno preslo,tak to matrika uznala.Sam sa vyjadril ze staci len potvrdenka od amikov a mozte mat meno ake chcete 🙂

apoloma
16. jan 2013

zajdi na matriku tam sa opytaj my sme nepotrebovali nic zapisali nam ho hned ale mali sme vytlacenu stranku z netu kde sme meno nasli keby nahodou pytali...zalezi od matriky a matrikarky podla mna...

sis87
6. jan 2021

@kmkke aj ja mam vybraye to meno. Mozem poproti iba v ktorom okrese Vas znami zije. ..lebo ak meno bolo uz raz zapisane na Svk tak ho zapisu aj v inom okrese len potrebubu vediet v akom pre overenie. Takto sme to riesili aj pri prvej dcerke. A druhe meno mame vybrate prave Tiliu