Ako vybaviť nový občiansky preukaz a pas ?
Ahojte baby. Myslite že je možnosť si vybaviť nový op a pas, keď sa moja vizáž rapídne zmenila? Schudla som 40kg, mám prefarbene vlasy operovaný nos a nejaké estetické zákroky, takže sa moc na op ani pane nepodobám. Myslite že by to šlo nejako zadarmo vybaviť, alebo treba čakať kým vyprší platnosť
Za 7€ si môžeš vymeniť OP, alebo pozri si či je OP vydaný pred 20.6.2021, vtedy máš nárok na bezplatnú výmenu ak potrebuješ používať elektronický podpis.
Zadarmo? Ak si mala ma nos peniažky tak maj aj na CP a OP
Zadarmo? Ak si mala ma nos peniažky tak maj aj na CP a OP
@anonym_bf67fe
@doriiis
@anonym_7dee89
@anonym_df6dce netuším koľko to stojí a ani ako to vlastne funguje, žila sok dlhšiu dobu v zahraničí 🤗 pokiaľ je tam takáto cenovka nemám problem, myslela som že to bude oveľa viac
Za 7€ si môžeš vymeniť OP, alebo pozri si či je OP vydaný pred 20.6.2021, vtedy máš nárok na bezplatnú výmenu ak potrebuješ používať elektronický podpis.
@anonym_7dee89 bol mi vydaný 3.9.2021 😄😄 ale el podpis nepoužívam, ešte ku tomu mám aj iný podpis
@anonym_7dee89 bol mi vydaný 3.9.2021 😄😄 ale el podpis nepoužívam, ešte ku tomu mám aj iný podpis
@anonym_autor máš pocit,že za 5rokov sa niečo vyznamne zmenilo ohľadom dokladov? Nič sa tu nemení roky, ale kvôli tvojej premene sa to určite zmenilo 🤦🏻♀️. Hlavne zadarmo.
@anonym_autor máš pocit,že za 5rokov sa niečo vyznamne zmenilo ohľadom dokladov? Nič sa tu nemení roky, ale kvôli tvojej premene sa to určite zmenilo 🤦🏻♀️. Hlavne zadarmo.
@anonym_ab6e4d netuším čo bolo na Slovensku a ani ma to nezaujímalo. Ja som sa slušne spýtala. Myslela som, že tam budú oveľa väčšie poplatky ☺️
@anonym_ab6e4d netuším čo bolo na Slovensku a ani ma to nezaujímalo. Ja som sa slušne spýtala. Myslela som, že tam budú oveľa väčšie poplatky ☺️
@anonym_autor 5 rokov zase nie je dlha doba. Tebe premenou aj vygumovali mozog? Šialené. Co sú u teba vyššie poplatky?
@anonym_autor 5 rokov zase nie je dlha doba. Tebe premenou aj vygumovali mozog? Šialené. Co sú u teba vyššie poplatky?
@anonym_ab6e4d 5 rokov je dosť dlhá doba🤗 treba hneď urážať? Inak to asi na sk nejde však
@anonym_bf67fe
@doriiis
@anonym_7dee89
@anonym_df6dce netuším koľko to stojí a ani ako to vlastne funguje, žila sok dlhšiu dobu v zahraničí 🤗 pokiaľ je tam takáto cenovka nemám problem, myslela som že to bude oveľa viac
@anonym_autor vieš používať Google? Trvá iba pár sekúnd nájsť koľko stojí nové OP. Či v zahraničí sa Google nepoužíva?
@anonym_autor vieš používať Google? Trvá iba pár sekúnd nájsť koľko stojí nové OP. Či v zahraničí sa Google nepoužíva?
@anonym_785a90 človek sa nemôže spýtať ? ☺️ prekáža ti otázka, ignoruj.
@anonym_785a90 človek sa nemôže spýtať ? ☺️ prekáža ti otázka, ignoruj.
@anonym_autor Tu je toto úplne bežné. Radšej sa na MK netreba nič pýtať, lebo sú tu ježibaby, ktoré si zvyknu rýpnuť do každého.
no takto. pred par mesiacmi som chcela menit op aj vodicak aby som ich mohla mat v apke ale mne bolo povedane, ze neni dovod na novy ledze je platny, ze najprv musim nahlasit na policii stratu zaplatit pokutu atd a ja neviem ci by to nebolo aj viac ako 50€ za jeden doklad. ak sa tento pristup zmenil budem rada a za 4,5 frcim instantne
@anonym_autor Tu je toto úplne bežné. Radšej sa na MK netreba nič pýtať, lebo sú tu ježibaby, ktoré si zvyknu rýpnuť do každého.
@anonym_autor naviac má fascinuje tvoje zadarmo, dnes zadarmo ani kura nehrabe
@earlgrey kebyže sa spýta na cenu, človek jej hodí link. Ale ona by rada zadarmo
@anonym_autor naviac má fascinuje tvoje zadarmo, dnes zadarmo ani kura nehrabe
@earlgrey kebyže sa spýta na cenu, človek jej hodí link. Ale ona by rada zadarmo
@anonym_ab6e4d ja som sa spýtala či to ide zdarma, nie že to nutne potrebujem, ono stačí čítať s porozumením
no takto. pred par mesiacmi som chcela menit op aj vodicak aby som ich mohla mat v apke ale mne bolo povedane, ze neni dovod na novy ledze je platny, ze najprv musim nahlasit na policii stratu zaplatit pokutu atd a ja neviem ci by to nebolo aj viac ako 50€ za jeden doklad. ak sa tento pristup zmenil budem rada a za 4,5 frcim instantne
@ljmmm no pekne, takže aj info čo tu písali asi nieje pravda
@anonym_ab6e4d ja som sa spýtala či to ide zdarma, nie že to nutne potrebujem, ono stačí čítať s porozumením
@anonym_autor napísala si toto: Myslite že by to šlo nejako zadarmo vybaviť🤦🏻♀️. Skús písať s porozumením
@anonym_autor napísala si toto: Myslite že by to šlo nejako zadarmo vybaviť🤦🏻♀️. Skús písať s porozumením
@anonym_ab6e4d 😃😃😃👍👍👍
@autorka O vydanie nového občianskeho preukazu a pasu môžeš požiadať kedykoľvek a to aj v prípade radikálnej zmeny vizáže. Zákon dokonca výslovne ukladá povinnosť požiadať o nový doklad do 30 dní, ak tvoja súčasná podoba znemožňuje tvoju identifikáciu (647/2007 Z. z., § 22, odsek d). Občiansky by mal stáť 7€ a pas do 30 dní 50€.
Otázku si ale naozaj nepoložila dobre. Kde si videla, že by si za službu nemusela nič zaplatiť? Zadarmo nikde nič nedostaneš. Aj keby si čakala do vypršania platnosti oboch dokladov, tak za nové zaplatiť jednoducho musíš.
@anonym_autor napísala si toto: Myslite že by to šlo nejako zadarmo vybaviť🤦🏻♀️. Skús písať s porozumením
@anonym_ab6e4d ano a kde je vyslovene napísané, že to musí byt striktne zdarma? Zasa tu nerobme úplne zbytočnú drámu
@autorka O vydanie nového občianskeho preukazu a pasu môžeš požiadať kedykoľvek a to aj v prípade radikálnej zmeny vizáže. Zákon dokonca výslovne ukladá povinnosť požiadať o nový doklad do 30 dní, ak tvoja súčasná podoba znemožňuje tvoju identifikáciu (647/2007 Z. z., § 22, odsek d). Občiansky by mal stáť 7€ a pas do 30 dní 50€.
Otázku si ale naozaj nepoložila dobre. Kde si videla, že by si za službu nemusela nič zaplatiť? Zadarmo nikde nič nedostaneš. Aj keby si čakala do vypršania platnosti oboch dokladov, tak za nové zaplatiť jednoducho musíš.
@sovica ďakujem. Úprimne nikdy som to neriešila ja, ale vždy niekto iný. Preto neviem.
@sovica ďakujem. Úprimne nikdy som to neriešila ja, ale vždy niekto iný. Preto neviem.
@anonym_autor Tak to musíš byť veľmi mladá, ak si bola posledne vybavovať doklady s rodičmi. V každom prípade, dozvedela si sa niečo nové. Ešte doplním, nepotrebuješ nosiť žiadne foto. Tam ťa odfotia, do pasu sa berú aj odtlačky prstov a platba sa uhrádza prostredníctvom kolku. Ten môžeš zaplatiť kartou alebo hotovosťou na úrade (na väčšine úradov je to umožnené). Ja si pamätám, že som musela ísť kúpiť kolok na poštu.
@anonym_bf67fe
@doriiis
@anonym_7dee89
@anonym_df6dce netuším koľko to stojí a ani ako to vlastne funguje, žila sok dlhšiu dobu v zahraničí 🤗 pokiaľ je tam takáto cenovka nemám problem, myslela som že to bude oveľa viac
@anonym_autor Internet používať vieš, však? Ten zvyčajne majú i v zahraničí.
@anonym_autor Tak to musíš byť veľmi mladá, ak si bola posledne vybavovať doklady s rodičmi. V každom prípade, dozvedela si sa niečo nové. Ešte doplním, nepotrebuješ nosiť žiadne foto. Tam ťa odfotia, do pasu sa berú aj odtlačky prstov a platba sa uhrádza prostredníctvom kolku. Ten môžeš zaplatiť kartou alebo hotovosťou na úrade (na väčšine úradov je to umožnené). Ja si pamätám, že som musela ísť kúpiť kolok na poštu.
@sovica ďakuejm. Ano som mladá
@anonym_ab6e4d ano a kde je vyslovene napísané, že to musí byt striktne zdarma? Zasa tu nerobme úplne zbytočnú drámu
@anonym_autor to robíš ty. Zrazu si príliš mladá, akosi neverím. Jednoducho to nesedí. Čiže od 15tich rokov si žila v cudzine, hmmmm... určite.
@anonym_autor to robíš ty. Zrazu si príliš mladá, akosi neverím. Jednoducho to nesedí. Čiže od 15tich rokov si žila v cudzine, hmmmm... určite.
@anonym_ab6e4d ha nič nerobím. A áno predsav si, ľudia sa sťahujú 🙂 ja a moja rodina za to nemôžeme, že niekto zostane prikovaný na jednom mieste celý život. Tvoje komentáre sú úplne zbytočné.
@anonym_ab6e4d ha nič nerobím. A áno predsav si, ľudia sa sťahujú 🙂 ja a moja rodina za to nemôžeme, že niekto zostane prikovaný na jednom mieste celý život. Tvoje komentáre sú úplne zbytočné.
@anonym_autor skôr tvoje obhajovanie je úplne zbytočne. Na každý argument si hľadáš protiargument, hlavne aby si vyzerala,že ty nič, ty muzikant. My zato tiež nemôžeme, že tu vraj nežijete, ale radi by ste zadarmo.

Preco zadarmo? Normalne si to zaplat.